PGE Ekstraliga: Siódemka IX kolejki

 D7N6474W niedzielę 17 czerwca na czterech polskich torach rozegrano mecze IX rundy PGE Ekstraligi. Zwycięstwa w nich odniosły drużyny z: Grudziądza, Zielonej Góry, Leszna i Częstochowy.

siodemkaekstraliga PGESzczególnie istotne rozstrzygnięcia zapadły w Grudziądzu i Zielonej Górze, gdzie gospodarze zainkasowali 3 duże punkty. Nadal nienajlepiej wygląda jazda drużyny z Torunia, która wysoko poległa w Lesznie. Poniżej prezentujemy siódemkę najlepszych zawodników tej serii spotkań.

 

2017 madsen l11. Leon Madsen (forBET Włókniarz Częstochowa) 14 (3,2,3,3,3) 3. raz w zestawieniu - Duński lider forBET Włókniarza poprowadził swoją drużynę do niewysokiego, ale niezwykle ważnego w kontekście walki o fazę play-off zwycięstwa nad Cash Broker Stalą Gorzów. Madsen nie miał jednak należytego wsparcia w kolegach z zespołu, dlatego częstochowianom nie udało się zainkasować punktu bonusowego.

2015 woffinden t2. Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław) 15+1 (2*,3,3,2,2,3) 2. raz w zestawieniu - Brytyjski lider Betard Sparty Wrocław uchronił swoją drużynę przed blamażem na torze zielonogórskiego Falubazu. Do połowy spotkania Spartanie dzielnie stawiali opór jeźdźcom spod znaku Myszki Miki, a niebagatelna w tym zasługa "Tajskiego", który wygrał indywidualnie 3 biegi, a raz wespół z Glebem Chugunovem odniósł podwójne zwycięstwo.

2015 pedersen n13. Nicki Pedersen (Grupa Azoty Unia Tarnów) 16+1 (3,3,1*,3,3,3) 7. raz w zestawieniu ZAWODNIK KOLEJKI - Trzykrotny Mistrz Świata z Danii po raz kolejny nie zawiódł Pawła Barana i wywiązał się w 100 procentach z roli lidera drużyny. Tylko w jednym biegu Pedersen musiał uznać wyższość przeciwnika i to nie byle kogo, bo Artioma Łaguty. Przed kluczowymi meczami w kontekście walki o utrzymanie wsparcia Pedersenowi muszą jednak udzielić pozostali zawodnicy tarnowskiej ekipy.

 2016 dudek p14. Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra) 11+1 (2,3,2,3,1*) 4. raz w zestawieniu - Wychowanek zielonogórskiego Falubazu nie zawiódł swojej drużyny i był jej najskuteczniejszym zawodnikiem w starciu z Betard Spartą Wrocław. Co ważne, Dudek miał wreszcie wsparcie w kolegach z ekipy i dzięki temu Falubaz zdobył ważne trzy punkty.

2016 zmarzlik b15. Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów) 15+1 (3,3,3,1*,3,2) 5. raz w zestawieniu - Najskuteczniejszy zawodnik PGE Ekstraligi sezonu 2017 robił, co mógł, by jego zespół wywiózł z Częstochowy coś więcej niż punkt bonusowy. Wsparcie ze strony kolegów było jednak niewystarczające i Mistrzowie Polski z 2016 roku nie zdołali choć zremisować z forBET Włókniarzem.

2017 drabik m16. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) 10+1 (3,2,2,1*,2,0) 9. raz w zestawieniu - Po raz kolejny Drabik był liderem Betard Sparty Wrocław. Dzielnie wspierał Taia Woffindena i dopiero w ostatnim biegu dał się pokonać obu rywalom z Zielonej Góry.

 

2017 kubera d7. Dominik Kubera (FOGO Unia Leszno) 9 (3,3,1,2) 5. raz w zestawieniu - Młodzieżowiec FOGO Unii Leszno bez kompleksów rywalizował z seniorami Get Well Toruń, dzięki czemu liderzy tabeli odnieśli bezproblemowe zwycięstwo i są na najlepszej drodze do wygrania rundy zasadniczej.

źródło: inf. własna

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!