PGE Ekstraliga: Siódemka VIII kolejki

IMG 7663W minioną niedzielę na czterech polskich torach rozegrano mecze VIII rundy Drużynowych Mistrzostw Polski. Zwycięstwa w nich odniosły drużyny z: Tarnowa, Gorzowa Wielkopolskiego, Wrocławia i Torunia.

siodemkaekstraliga PGEDość niespodziewaną i pierwszą w tym sezonie porażkę odnieśli Mistrzowie Polski z Leszna. Po kolejnych przegranych w tej kolejce coraz gorzej w kontekście utrzymania w Ekstralidze wygląda sytuacja drużyn z Zielonej Góry i Grudziądza. Zapraszamy do zapoznania się z siódemką najlepszych zawodników tej serii spotkań.

2016 zmarzlik b11. Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów) 12 (3,3,3,3) (4. raz w zestawieniu) - Kolejny znakomity występ gorzowianina w lubuskich derbach. Zmarzlik rozstawiał po kątach własnego toru jeźdźców Falubazu Zielona Góra i był głównym architektem przekonującego zwycięstwa trzeciej ekipy poprzedniego sezonu. Mniejszy dorobek punktowy spowodowany jest przerwaniem zawodów przez sędziego przed ostatnim planowym startem Zmarzlika.

2014 kasprzak k2. Krzysztof Kasprzak (Cash Broker Stal Gorzów) 11 (3,2,3,3) (2. raz w zestawieniu) - Wychowanek leszczyńskiej Unii w trakcie derbowej rywalizacji przegrał tylko raz - w biegu siódmym z Patrykiem Dudkiem. W pozostałych startach obierał korzystne ścieżki toru Stadionu im. Edwarda Jancarza i dokładał do dorobku drużyny cenne punkty. Podobnie jak w przypadku Zmarzlika, nie było mu dane piąty raz ścigać się z rywalami.

 2017 bjerre k13. Kenneth Bjerre (Grupa Azoty Unia Tarnów) 14+2 (3,1,3,3,2*,2*) (1. raz w zestawieniu) ZAWODNIK KOLEJKI - Duńczyk nie utrzegł się błędów w biegu szóstym, kiedy to podwójnie pokonała go para Kurtz-Pawlicki, jednak w poszostałych startach był nieuchwytny dla rywali. To jego Paweł Baran posłał do boju w biegu 13 w ramach rezerwy taktycznej. Dwa z trzech podwójnych zwycięstw wieńczących trudy tarnowian w spotkaniu z FOGO Unią Leszno stały się udziałem właśnie "Kenia".

2017 laguta a14. Artem Laguta (MR GARDEN GKM Grudziądz) 14+1 (3,1,2,3,3,2*) (3. raz w zestawieniu) - Bardzo podobny do Bjerre'a dorobek Rosjanina nie przełożył się jednak na końcowy sukces grudziądzan w starciu na własnym torze z wrocławianami. Laguta dwukrotnie przyjeżdżał do mety za plecami Spartan, jednak to on wśród podopiecznych Roberta Kempińskiego jeździł najbardziej przekonująco i skutecznie.

2015 pedersen n15. Nicki Pedersen (Grupa Azoty Unia Tarnów) 14 (3,3,2,3,3) (6. raz w zestawieniu) - Kolejny świetny występ "Powera" na tarnowskim torze. W tym sezonie Pedersen zdobywa średnio ponad 13,5 punktu na mecz i jak do tej pory tylko raz, z powodu defektu, kończył rywalizację bez punktów! Statystyki te mówią same za siebie i wiele na to wskazuje, że to Trzykrotnemu Mistrzowi Świata tarnowscy fani będą najbardziej wdzięczni za pozostanie w elicie.

 2017 drabik m16. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) 10+1 (3,3,1,2*,1) (7. raz w zestawieniu) - "Torres" to stały bywalec naszego zestawienia. Nic dziwnego, skoro w spotkaniu w Grudziądzu był najlepiej punktującym zawodnikiem Betard Sparty. Nie ustrzegł się jednak wpadki w biegu 10, kiedy to został podwójnie pokonany przez duet Pieszczek-Buczkowski.

2017 kubera d7. Dominik Kubera (FOGO Unia Leszno) 5+2 (3,1*,1*) (4. raz w zestawieniu) - Młodzieżowiec FOGO Unii Leszno odnotował kolejny dobry wyjazdowy występ. Po spotkaniu można było się zastanawiać, czy gdyby Kubera pojechał w którymś z biegów w miejsce Brady'ego Kurtza, który wyraźnie obniżył loty w drugiej części spotkania, to Mistrzowie Polski zachowaliby miano niepokonanych w tym sezonie.

źródło: inf. własna

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!