PGE Ekstraliga: Siódemka VII kolejki

02W minioną niedzielę na czterech polskich torach rozegrano mecze VII rundy PGE Ekstraligi. Zwycięstwa w nich odniosły drużyny z: Wrocławia, Gorzowa Wielkopolskiego, Leszna i Częstochowy.

siodemkaekstraliga PGEBardzo ważne zwycięstwo w odniesieniu do awansu do fazy play-off odniosły zespoły z Gorzowa i Częstochowy. Poważnie zmalały natomiast szanse na jazdę w półfinale ekipy z Torunia, która poniosła już czwartą w tym sezonie wyjazdową porażkę. Ostatnie miejsce w tabeli niezmiennie okupuje MR GARDEN GKM Grudziądz. Zapraszamy do zapoznania się z siódemką najlepszych zawodników tej serii spotkań.

2017 fricke m11. Max Fricke (Betard Sparta Wrocław) 12+2 (3,3,2*,2*,2) (1. raz w zestawieniu) - Australijczyk odnotował w starciu z grudziądzanami najlepszą zdobycz punktową w tym sezonie. W przeciwieństwie do poprzednich spotkań wreszcie udawało mu się bardzo szybko wychodzić spod taśmy, dzięki czemu nie był on od początku uwikłany w trudną walkę o punkty na dystansie.

2017 madsen l12. Leon Madsen (forBET Włókniarz Częstochowa) 13 (2,3,2,3,3,) (2. raz w zestawieniu) ZAWODNIK KOLEJKI - Jazda Duńczyka stanowiła niezwykle istotny wkład w końcowy triumf w niezwykle trudnym dla częstochowian spotkaniu ze skazywanym na pożarcie Get Well Toruń. Madsen przegrał w trakcie tego spotkania tylko z liderami toruńskiej ekipy - Rune Holtą i Jasonem Doylem. Za dwa tygodnie o punkty w rewanżu na Motoarenie może być równie trudno, jeśli nie trudniej.

2016 dudek p13. Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra) 14+1 (1*,3,3,1,3,3) (3. raz w zestawieniu) - Zielonogórzanin uratował honor Falubazu w derbowym meczu z Cash Broker Stalą Gorzów. "DuZers" do spółki z Michaelem Jepsenem Jensenem był odpowiedzialny za ponad połowę zdobytych przez zielonogórzan punktów. Przed Falubazem dwa kluczowe dla układu tabeli spotkania - wyjazd do Gorzowa oraz mecz na własnym torze z Betard Spartą Wrocław. Jeśli oba z nich zakończą się porażką zielonogórzan, marzenia o play-offach odejdą w niepamięć.

2017 doyle j14. Jason Doyle (Get Well Toruń) 15 (3,3,2,3,2,2) (2. raz w zestawieniu) - Aktualny Indywidualny Mistrz Świata znów był liderem swojej drużyny, jednak po raz kolejny wysiłki Doyle'a na nic się zdały, bo dorobek punktowy ekipy z Grodu Kopernika od spotkania z MR GARDEN GKM-em Grudziądz zatrzymał się na 4 "oczkach". W meczu w Częstochowie Australijczyk przegrywał wyłącznie z liderami forBET Włókniarza i pokazał, że kryzys formy z początku sezonu ma już dawno za sobą.

 2016 zmarzlik b15. Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów 12+1 (3,3,3,2*,1) (3. raz w zestawieniu) - Oprócz Grzegorza Walaska za spotkanie w Zielonej Górze warto także pochwalić Bartosza Zmarzlika. Wychowanek gorzowskiego klubu po raz kolejny udźwignąl na swoich barkach ciężar gatunkowy lubuskich derbów i znacząco przyczynił się do nieznacznego zwycięstwa ekipy Stanisława Chomskiego.

2017 drabik m16. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) 10+1 (3,2*,3,2) (6. raz w zestawieniu) - Młodzieżowiec drużyny aktualnego Wicemistrza Polski po raz kolejny potwierdził, że na Stadionie Olimpijskim niezwykle trudno jest z nim wygrać. Sztuka ta udała się dopiero w ostatnim starcie Drabika Kaiowi Huckenbeckowi. Junior Betard Sparty znakomicie dogaduje się w parze z Maxem Frickiem, co może zwiastować podtrzymanie zwycięskiej passy wrocławian w kolejnych meczach.

2017 kubera d7. Dominik Kubera (FOGO Unia Leszno) 5+1 (3,0,2*) (3. raz w zestawieniu) - Kubera w starciu z Grupą Azoty Unią Tarnów pojawiał się na torze zaledwie trzy razy, jednak po pewnym triumfie w biegu młodzieżowym udało mu się także pokonać, choć nie bez pecha rywala, Nickiego Pedersena, który od początku sezonu jest zdecydowanym liderem "Jaskółek".

źródło: inf. własna

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!