PGE Ekstraliga: Siódemka VI kolejki

IMG 6812W minione piątek i niedzielę na czterech polskich torach rozegrano mecze VI rundy Drużynowych Mistrzostw Polski. Zwycięstwa w nich odniosły drużyny z: Leszna, Wrocławia, Tarnowa i Gorzowa Wielkopolskiego.

 

siodemkaekstraliga PGEMiano niepokonanej zachowała FOGO Unia Leszno, która bezdyskusyjnie pokonała skłócony i jadący zdecydowanie poniżej oczekiwań Get Well Toruń. Bardzo dobrze pomimo porażki na wrocławskim torze zaprezentował się zielonogórski Falubaz, co dobrze rokuje przed niedzielnymi Derbami Ziemi Lubuskiej. Poniżej prezentujemy siódemkę najlepszych zawodników tej serii spotkań.

2017 doyle j11. Jason Doyle (Get Well Toruń) 15+1 (3,1*,3,3,2,3) (1. raz w zestawieniu) - Tylko aktualny Indywidualny Mistrz Świata oraz Daniel Kaczmarek pojechali w piątkowy wieczór na miarę swoich możliwości i uchronili Get Well Toruń przed blamażem jaki w spotkaniu z FOGO Unią dotknął w kwietniu MR GARDEN GKM Grudziądz. Marne to jednak pocieszenie dla toruńskich fanów, gdyż ich zawodnicy odnieśli do tej pory jedynie dwa zwycięstwa i wizja awansu do play-offów coraz bardziej oddala się od podopiecznych Jacka Frątczaka.

2017 wozniak sz12. Szymon Woźniak (Cash Broker Stal Gorzów) 13+1 (3,2,3,3,2*) (2. raz w zestawieniu) - Kolejny bardzo dobry występ aktualnego Indywidualnego Mistrza Polski na gorzowskim owalu. Woźniak znów potwierdził, iż owal stadionu im. Edwarda Jancarza należy do jego ulubionych. Woźniak tylko w jednym ze startów przegrał z zawodnikiem forBET Włókniarza. Wychowanek bydgoskiej Polonii miał znaczący wkład w końcowy i niezwykle ważny triumf gorzowian.

2017 janowski3. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) 14+1 (3,3,2*,3,3) (1. raz w zestawieniu) ZAWODNIK KOLEJKI - Maj zdecydowanie należy do Indywidualnego Mistrza Polski z 2015 roku. "Magic" po zajęciu w Grand Prix Polski 2. miejsca potwierdził wysoką formę w ligowych zmaganiach na Stadionie Olimpijskim. Wychowanek Betard Sparty nie znalazł w trakcie meczu pogromcy wśród rywali, a jego akcja w ostatnim biegu spotkania i pilotowanie w 10 gonitwie Vaclava Milika dały wrocławianom ważne dwa punkty.

2017 laguta a14. Artem Laguta (MRGARDEN GKM Grudziądz) 15 (2,2,2,3,3,3) (2. raz w zestawieniu) - Dzięki skutecznej jeździe Rosjanina grudziądzanie zachowali szanse na zdobycie w rewanżu na własnym torze w starciu z Grupą Azoty Unią Tarnów. Co prawda w połowie startów młodszy z braci Łagutów przyjeżdżał za plecami rywala, jednak w drugiej fazie zawodów odniósł trzy biegowe zwycięstwa z rzędu.

2017 sajfutdinow e5. Emil Sayfutdinov (FOGO Unia Leszno) 12 (3,3,3,3,-) (1. raz w zestawieniu) - Zdecydowany lider leszczyńskiej drużyny. W starciu z Get Well Toruń przypomniał sobie sezon 2014, kiedy to Motoarena była jego domowym torem. Mimo upadku, jaki odniósł tydzień wcześniej w trakcie turnieju Grand Prix bez problemu wygrywał kolejne biegi. Gdy rezultat meczu był już rozstrzygnięty, Rosjanin oddał start w biegu nominowanym juniorowi.

2017 drabik m16. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) 9+2 (2,1*,3,2,1*) (5. raz w zestawieniu) - Młodzieżowiec drużyny z Wrocławia nie ustrzegł się błędów w meczu z Falubazem Zielona Góra, tak jak np. w biegu 11, kiedy po zbyt szerokim odjechaniu od krawężnika dał się wyprzedzić Michaelowi Jepsenowi Jensenowi, jednak ogólnie występ "Torresa" należy określić jako dobry i kluczowy w kontekście końcowego rezultatu meczu.

2017 karczmarz r17. Rafał Karczmarz (Cash Broker Stal Gorzów 6+2 (2,2*,2*,0) (1. raz w zestawieniu) - Wychowanek gorzowskiej Stali odnotował w niedzielę wymarzony powrót po kontuzji obojczyka. Karczmarz mimo iż nie wygrał indywidualnie ani jednego biegu, może zaliczyć te zawody do udanych, gdyż dwukrotnie, w tym raz jako rezerwa, przywoził za plecami lidera cyklu Grand Prix - Fredrika Lindgrena. Z juniorem w takiej formie włodarze Stali mogą z optymizmem patrzeć w przyszłość, nawet w obliczu ciągłego braku Martina Vaculika.

źródło: inf. własna

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!