PGE Ekstraliga: Siódemka III kolejki

GKM Włókniarz 45 45 262W miniony weekend na czterech polskich torach rozegrano mecze III rundy Drużynowych Mistrzostw Polski. Zwycięstwa w nich odniosły drużyny z: Leszna, Częstochowy, Wrocławia i Tarnowa.

siodemkaekstraliga PGESzczególnie bolesną porażkę poniosła ekipa z Grudziądza, która na własnym torze zdobyła zaledwie 28 punktów, notując niechlubny komplet 15 "zer". Zapraszamy do zapoznania się z siódemką najlepszych zawodników tej serii spotkań.

 

2015 kurtz b11. Brady Kurtz (FOGO Unia Leszno) 12+2 (2*,2,2*,3,3) - Fenomenalny występ Australijczyka na torze przy Hallera 4. Przed meczem to właśnie w Kurtzu upatrywano słabszego punktu aktualnych Mistrzów Polski. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna dla grudziądzan, bo nowy nabytek Fogo Unii rozstawiał w każdym biegu swoich rywali po kątach.

2016 kolodziej j12. Janusz Kołodziej (FOGO Unia Leszno) 11+2 (3,1*,3,2,2*) - Trzykrotny Indywidualny Mistrz Polski świetnie partnerował w parze Brady'emu Kurtzowi. Szczególnie imponował refleksem na starcie. W jednej z sytuacji bieg z jego udziałem został niesłusznie przerwany, a start z tej zastopowanej przez arbitra gonitwy powinno się pokazywać jako materiał instruktażowy dla adeptów sztuki żużlowej.

2016 lindgren f13. Fredrik Lindgren (forBET Włókniarz Częstochowa) 14+1 (2*,3,3,3,3) ZAWODNIK KOLEJKI - Kolejny kapitalny występ Szweda, który w 11 startach wyjazdowych w tym sezonie jak do tej pory nie znalazł pogromcy wśród miejscowych żużlowców. Lindgren zgłasza swoją wysoką dyspozycją poważne aspiracje do walki o medale w tegorocznym cyklu Grand Prix. Kibice forBET Włókniarza będą mieć z niego jeszcze niejednokrotnie wielką uciechę.

 2016 zmarzlik b14. Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów) 15 (2,2,3,2,3,3) - Krajowy lider Mistrzów Polski sprzed dwóch lat uratował honor zdziesiątkowanej kontuzjami ekipy dowodzonej przez Stanisława Chomskiego. Po dwóch słabszych biegach Zmarzlik znalazł sposób na nawierzchnię toru Stadionu Olimpijskiego.

2015 pedersen n15. Nicki Pedersen (Grupa Azoty Unia Tarnów) 13+2 (2*,2*,3,3,3) - Kolejny dowód na to, iż po ubiegłorocznym urazie kręgosłupa nie pozostało u Pedersena już śladu. Duńczyk znakomicie współpracował w duecie z Arturem Mroczką, a w ostatniej gonitwie meczu do spółki z rewelacyjnym tego wieczoru Kennethem Bjerre przybił gwóźdź do toruńskiej trumny.

2017 smektala b16. Bartosz Smektała (FOGO Unia Leszno) 13+1 (2,3,3,2*,3) - Młodzieżowiec z Leszna godnie zastąpił wespół z Dominikiem Kuberą kontuzjowanego Piotra Pawlickiego. Bez problemu wygrywał starty z liderami MRGARDEN GKM-u i dowoził do mety cenne dla drużyny punkty.

 

2017 drabik m17. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) 11+1 (3,3,2*,3) - Występ "Torresa" przeciwko Cash Broker Stali Gorzów świadczy o tym, iż wraca on do ubiegłorocznej wysokiej formy. Drabik w niedzielny wieczór był szybki nie tylko na starcie, ale także i na dystansie, gdzie potrafił mijać gorzowskich żużlowców.

źródło: inf. własna

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!