PGE Ekstraliga: Siódemka II kolejki

 D7N6085

W miniony weekend na czterech polskich torach rozegrano mecze II rundy PGE Ekstraligi. Zwycięstwa w nich odniosły drużyny z: Częstochowy, Torunia, Zielonej Góry i Leszna.

 

siodemkaekstraliga PGEAktualnym liderem tabeli są podopieczni Marka Cieślaka z trzema "oczkami" na koncie. Takim samym bilansem legitymują się aktualni Mistrzowie Polski, ustępując forBET Włókniarzowi jedynie bilansem tzw. małych punktów. Zapraszamy do zapoznania się z siódemką najlepszych zawodników tej serii spotkań.

2015 pedersen n11. Nicki Pedersen (Grupa Azoty Unia Tarnów) 17 (3,3,3,3,3,2) - Dekadę temu duński trzykrotny Mistrz Świata z powodzeniem startował w barwach częstochowskiej ekipy. W piątkowy wieczór przypomniał sobie o tamtych chwilach i na Olsztyńskiej znalazł pogromcę dopiero w ostatnim wyścigu dnia. Wysoka forma "Powera" nie wystarczyła jednak do wywiezienia spod Jasnej Góry rezultatu, który dawałby duże nadzieję na zdobycie punktu bonusowego przez "Jaskółki".

2017 holder ch12. Chris Holder (Get Well Toruń) 12 (3,2,3,3,1) - Jeszcze na początku ubiegłego tygodnia pod znakiem zapytania stał nie tylko występ "Crispy'ego" w meczu z Betard Spartą, ale także w pozostałej części sezonu. Australijczyk na szczęście uporał się z problemami wizowymi i rodzinnymi i na dwa dni przed spotkaniem z wrocławianami rozpoczął treningi na Motoarenie. Mistrz Świata z 2012 roku na tyle odczytał aktualny stan toruńskiej nawierzchni, że w sobotni wieczór poprowadził swoją drużynę do niezwykle ważnego zwycięstwa.

2015 woffinden t3. Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław) 15+1 (3,3,1*,2,3,3) - Brytyjczyk po raz drugi w tym sezonie osiągnął dwucyfrowy wynik. Do spółki z Maxem Fricke uratowali honor wrocławskiej ekipy i sprawili, że rezultat osiągnięty w rywalizacji na Motoarenie daje szanse na wywalczenie w rewanżu na Stadionie Olimpijskim punktu bonusowego.

2016 protasiewicz p14. Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra) 12 (3,2,3,3,1) - Po przeciętnym występie na tarnowskim owalu Protasiewicz przypomniał kibicom, za co jest uwielbiany w Grodzie Bachusa. Po przegranych startach z łatwością objeżdżał zawodników z Grudziądza i wespół z Patrykiem Dudkiem zapewnił Falubazowi sporą zaliczkę w kontekście walki o punkt bonusowy na torze przy Hallera 4.

 2016 dudek p15. Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra) 15 (3,3,3,3,3) ZAWODNIK KOLEJKI - Aktualny Wicemistrz Świata potwierdził, iż na własnym torze niezwykle trudno jest nawiązać z nim równorzędną walkę. Dudek stworzył znakomity duet z Grzegorzem Zengotą, który w kolejnych spotkaniach może napsuć sporo krwi rywalom zielonogórzan.

2017 drabik m16. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) 7 (3,2,1,1) - Młodzieżowiec wrocławskiej ekipy zdobył 7 niezwykle cennych "oczek" dla Betard Sparty w starciu z Get Well Toruń. "Torres" po kiepskiej inauguracji zdaje się wracać na dobre tory, a to zwiastuje poprawę wyników Wicemistrza Polski.

 

2017 kubera d17. Dominik Kubera (FOGO Unia Leszno) 6+2 (3,1*,1*,0,1) - Obchodzący w dzień meczu z Cash Broker Stalą Gorzów 19. urodziny wychowanek FOGO Unii wywalczył kluczowe dla rozstrzygnięcia punkty, łatając dziury w składzie po kontuzjowanym Piotrze Pawlickim i słabo prezentującym się Bartoszu Smektale.

źródło: inf. własna

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!