PGE Ekstraliga: Siódemka I kolejki

GKM Włókniarz 45 45 262W miniony weekend na czterech polskich torach rozegrano spotkania I rundy Drużynowych Mistrzostw Polski sezonu 2018. Zwycięstwa w nich odniosły drużyny z Gorzowa i Tarnowa.

siodemkaW mekstraliga PGEeczu na szczycie pomiędzy Mistrzem Polski z Leszna a Wicemistrzem z Wrocławia padł rezultat remisowy, podobnie jak w rywalizacji MRGARDEN GKM-u Grudziądz z forBET Włókniarzem Częstochowa. Poniżej prezentujemy siódemkę najlepszych zawodników tej serii spotkań.

 

2017 madsen l11. Leon Madsen (forBET Włókniarz Częstochowa) 15+1 (2,3,2,3,3,2*) - Rewelacyjny występ Duńczyka na torze przy Hallera 4 w Grudziądzu pozwolił "Lwom" na wywiezienie z trudnego terenu cennego punktu. Podopieczny Marka Cieślaka może mieć jedynie pretensje do Tobiasza Musielaka, który jadąc z nim w parze w 8 biegu wywiózł Duńczyka w płot, co skrzętnie wykorzystał w powtórce wyścigu Artiom Łaguta. Być może gdyby nie ta sytuacja, ekipa Włókniarza wygrałaby wyjazdowy mecz.

2015 pedersen n12. Nicki Pedersen (Grupa Azoty Unia Tarnów) 13 (2,3,3,2,3) - Rodak Madsena od samego początku wkupia się w łaski fanów nowej drużyny. W niezwykle ważnym dla tarnowian spotkaniu z Falubazem Zielona Góra Trzykrotny Mistrz Świata imponował nie tylko dobrymi startami, ale i zadziornością znaną z lat swojej chwały. Po ubiegłorocznej poważnej kontuzji kręgosłupa nie widać już śladu, w związku z czym tarnowianie mogą z optymizmem spoglądać w przyszłość.

2014 kasprzak k3. Krzysztof Kasprzak (Cash Broker Stal Gorzów) 15 (3,3,3,3,3) - Pięć startów, pięć zwycięstw. Kasprzakowi w dokonaniu tej sztuki w niedzielny wieczór w starciu z Get Well Toruń nie przeszkodził nawet upadek spowodowany przez Jacka Holdera. "KK" przypominał w tym meczu tego samego zawodnika, który w sezonie 2014 zdobył wicemistrzostwo świata i poprowadził swoją drużynę do pierwszego od ponad 30-lat ligowego złota.

2016 zmarzlik b14. Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów) 14+1 (3,3,3,3,2*) - Najlepszy zawodnik ubiegłego sezonu PGE Ekstraligi dzielił i rządził na gorzowskim owalu w meczu z torunianami. W jednym z biegów Zmarzlik pilotował swojego kolegę z pary - Linusa Sundstroema niczym jego idol Tomasz Gollob za swoich najlepszych czasów. W takiej formie wychowanek klubu znad Warty może ze spokojem wyczekiwać kolejnej ligowej rywalizacji i zbliżającego się wielkimi krokami inauguracyjnego turnieju cyklu Grand Prix.

2016 lindgren f15. Fredrik Lindgren (forBET Włókniarz Częstochowa) 18 (3,3,3,3,3,3) - Jeszcze przed startem rozgrywek wielu wątpiło w powrót Szweda do wysokiej formy z uwagi na uraz, jakiego nabawił się jeszcze w poprzednim sezonie. Występem w Grudziądzu Lindgren rozwiał wszelkie wątpliwości co do swojej wysokiej klasy sportowej. Nawet przy przegranych startach wysforowywał się bardzo szybko na czoło stawki dzięki znakomitej prędkości swoich motocykli.

2017 smektala b16. Bartosz Smektała (FOGO Unia Leszno) 6+1 (0,3,2,0,1*) - Młodzieżowiec leszczyńskiego zespołu zdobył niezwykle cenne punkty w kontekście końcowego rezultatu hitu inauguracji. Godnym odnotowania w tym przypadku był bieg młodzieżowy, w którym Smektała ograł na dystansie Maksyma Drabika.

2015 wieczorek k17. Kamil Wieczorek (MR GARDEN GKM Grudziądz) 5+1 (3,1*,1) - Junior grudziądzkiej ekipy w ubiegłym sezonie nie pomagał swojemu zespołowi w osiąganiu lepszych rezultatów. W spotkaniu z drużyną z Częstochowy było jednak zupełnie inaczej. Wieczorek nie tylko wygrał bieg juniorski, ale w każdym z pozostałych zostawiał za plecami jednego rywala.

źródło: inf. własna

 

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!