PGE Ekstraliga: Siódemka XIV rundy

siodemkaekstraliga PGE W minioną niedziele na czterech poliskich torach rozegrano mecze XIV kolejki PGE Ekstraligi. Zwycięstwa w nich odniosły zespoły z: Zielonej Góry, Leszna, Torunia i Gorzowa. Dość niespodziewaną porażkę na swoim domowym torze ponieśli wrocławscy żużlowcy, którzy typowani są na głównego kandydata do złotego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski. Ważne zwycięstwo odniosła drużyna GetWell Toruń, która po weryfikacji wyników rybnickiego ROW-u, może utrzymać się w najlepszej żużlowej lidze świata. Poniżej prezentujemy siódemkę  XIV rundy PGE Ekstraligi.

 

2016 zmarzlik b11. Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów) 15 (3,3,3,3,3) (11. raz w zestawieniu) ZAWODNIK KOLEJKI - Wychowanek gorzowskiej Stali przyzwyczaił nas do świetnych wyników indywidualnych. Tym razem okazał się być bezbłędnym. Pięciokrotnie wyjeżdżał na tor Stadionu im. Edwarda Jancarza i pięciokrotnie wjeżdżał na metę na czele stawki. Po raz kolejny udźwignął presję i stał się liderem drużyny, która już niedługo powalczy o medale PGE Ekstraligi. Jego postawa to także dobry prognostyk przed sobotnim Grand Prix Polski w Gorzowie Wielkopolskim.

2017 lindback a12. Antonio Lindbaeck (MR GARDEN GKM Grudziądz) 14+1 (3,3,2*,2,2,2) (2. w zestawieniu) - To głównie dzięki niemu drużyna MR GARDEN GKM Grudziądz miała jeszcze szansę do ostanich biegów na zwycięstwo na MotoArenie. Szwed imponował prędkością zwłaszcza w swoich pierwszych startach, a w 8. biegu stoczył zaciętą walkę o 2 punkty z Chrisem Holderem. Warto dodać, że już w pierwszym biegu Antonio Lindbaeck ustanowił nowy rekord toruńskiego toru (57,25s.), który w tym samym meczu został pobity przez Jacka Holdera.

2017 doyle j23. Jason Doyle (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) 14 (3,3,2,3,3) (4. w zestawieniu) - Australijczyk mimo kontuzji znowu staje się czołowym zawodnikiem swojej drużyny. Na trudnym terenie jakim jest Stadion Olimpijski, zdobywa 14 punktów i daje się pokonać tylko Maciejowi Janowskiem w 10 biegu.  W 13 wyścigu wraz z Piotrem Protasiewiczem zadali bolesny cios gospodarzom, z którego wrocławianie sę nie podnieśli i zielonogórzanie dowieźli do końca zwycięstwo, co spowodowało, że drużyna Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra wygrywa rundę zasadniczą ligi.

2014 kasprzak k3 4. Krzysztof Kasprzak (Cash Broker Stal Gorzów) 13 (3,3,3,1,3) (1. raz w zestawieniu) - Gorzowska publiczność oglądała zawodnika pięciokrotnie na torze i tylko raz Kasprzak musiał uznać wyższość rywali. Mianowicie w biegu 13. kiedy to Rune Holta rozdzielił parę gospodarzy. Natomiast w 10. gonitwie dnia żużlowiec Cash Broker Stali Gorzów popisał się walecznością. Oskar Polis i wspomniany Holta rozgrywali bieg na swoją korzyść, jednak Kasprzak rozpędził się i najpierw wyprzedził juniora, a następnie na 3 okrążeniu wyprzedził doświadczonego Polaka.

2016 hample j1

5. Jarosław Hampel (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) 13+1 (2. raz w zestawieniu) - Kolejny mocny punkt w drużynie Marka Cieślaka. Polak dołożył do zwycięstwa sporą cegiełkę, a na wrocławskim owalu czuł się znakomicie. Do pełni szczęścia zabrakło tylko jednego wygranego biegu, a pogromcą Hampela został junior Betard Sparty Wrocław - Maksym Drabik. 

2017 smektala b1 6. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) 9 (0,3,3,3) (6. raz w zestawieniu) - Młodzieżowiec drużyny z Leszna wydatnie pomógł swojej drużynie w odniesieniu zwycięstwa na domowym torze. Oprócz biegu juniorskiego, w którym został wypchnięty przez Kacpra Worynę, był zawodnikiem bezbłędnym. Godnie zastąpił Grzegorza Zengotę w 14. biegu w ramach rezerwy taktycznej, wygrywając tę gonitwę 4:2 wraz z Dominikiem Kuberą. 

2017 drabik m27. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) 8+1 (1*,2,2,3,0) (9. raz w zestawieniu) - Jeden z nielicznych jasnych punktów niedzielnego meczu we Wrocławiu w drużynie Rafała Dobruckiego. Junior przyzywczaił nas do lepszych indywidualnych wyników, ale wyróżniał się na tle zespołu. Był jedynym zawodnikiem, który pokonał świetnie dysponowanego tego dnia Jarosława Hampela. We Wrocławiu liczą, że forma Drabika wzrośnie i będzie on silnym punktem Betard Sparty Wrocław w walce o medale.

IMG 0235

 Bartosz Zmarzlik zdobywa komplet punktów i zostaje Zawodnikiem Kolejki

żródło: inf. własna

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!