PGE Ekstraliga: Siódemka XIII rundy

siodemkaekstraliga PGEW minioną niedzielę na czterech polskich torach rozegrano mecze XIII rundy PGE Ekstraligi. Zwycięstwa w nich odniosły drużyny z: Rybnika, Częstochowy i Grudziądza. W 92. Derbach Ziemi Lubuskiej padł z kolei rezultat remisowy, w wyniku którego nie przyznano punktu bonusowego za lepszy bilans w dwumeczu. Poniżej prezentujemy siódemkę najlepszych zawodników tej serii spotkań.

2017 laguta a11. Artiom Łaguta (MR GARDEN GKM Grudziądz) 13+1 (3,3,3,3,1*) (4. raz w zestawieniu) ZAWODNIK KOLEJKI - Kolejny świetny występ młodszego z braci Łagutów, tym razem na własnym torze przy Hallera 4 przeciwko FOGO Unii Leszno. Rosjanin tylko w ostatniej gonitwie spotkania, gdy podział punktów był rozstrzygnięty oglądał plecy zawodnika drużyny gości. Dzięki zwycięstwu nad zespołem z Wielkopolski MR GARDEN GKM jest pewny co najmniej 7. miejsca na zakończenie sezonu zasadniczego.

2016 zmarzlik b12. Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów) 12 (3,3,2,1,3) (10. raz w zestawieniu) - Ulubieniec gorzowskiej publiczności po fantastycznym triumfie w Grand Prix Szwecji w Malilli kolejny raz udźwignął presję w ostatniej gonitwie zawodów i triumfował, zapewniając aktualnym Mistrzom Polski remis w starciu z lokalnym rywalem. Wcześniej za każdym razem przywoził za plecami co najmniej jednego zawodnika rywali, dzięki czemu zielonogórzanie przez całe spotkanie nie potrafili odskoczyć gorzowianom na więcej niż 6 punktów, co miało miejsce po pięciu biegach.

2017 zagar m13. Matej Zagar (Włókniarz Vitroszlif Crossfit Częstochowa) 13 (2,2,3,3,3) (1. raz w zestawieniu) - Jeden z głównych architektów sukcesu "Lwów" w starciu z aktualnym liderem rozgrywek z Wrocławia. Słoweniec zaczął od dwóch drugich miejsc i porażek z Maciejem Janowskim i Taiem Woffindenem. Później był jednak nieuchwytny dla rywali, a w ostatnim biegu wytrzymał ciśnienie i odniósł zwycięstwo dające Włókniarzowi dwa punkty.

2017 madsen l14. Leon Madsen (Włókniarz Vitroszlif Crossfit Częstochowa) 12+1 (3,2*,3,3,1) (4. raz w zestawieniu) - Duńczyk do spółki z Zagarem poprowadził ekipę Lecha Kędziory do wygranej z Betard Spartą Wrocław. Do ostatniego startu Madsen był niepokonany. Wtedy jednak jego duet z Matejem Zagarem przedzielił Maciej Janowski. Występ ten był potwierdzeniem zwyżki formy Madsena zasygnalizowanej tydzień wcześniej w Toruniu.

2016 janowski m15. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) 12 (3,3,1,3,2) (4. raz w zestawieniu) - Wychowanek wrocławskiego klubu dzień po kolejnym świetnym występie w turnieju cyklu Grand Prix był liderem Betard Sparty Wrocław w Częstochowie. Szczególnie dał się we znaki Runemu Holcie, którego dwukrotnie pokonał w biegach szóstym i jedenastym. Raz jednak dał się podwójnie pokonać częstochowianom. Kto wie, jak potoczyłaby się końcówka spotkania, gdyby wynik biegu dziewiątego nie przyniósłby wrocławianom strat...

 2017 woryna k16. Kacper Woryna (ROW Rybnik) 13+1 (3,0,1*,3,3,3) (10. raz w zestawieniu) - Złote dziecko rybnickiego żużla pojechało jak na prawdziwego "Rekina" przystało. W meczu o życie ze skompromitowanym Get Well Toruń młodzieżowiec rybnickiej ekipy zdobył z bonusami 14 "oczek", tylko raz przyjeżdżając na ostatniej pozycji. Dzięki temu na Górnym Śląsku wciąż tli się, choć naiwna, nadzieja na pozostanie w elicie.

 2017 drozdz d17. Damian Dróżdż (Betard Sparta Wrocław) 8+1 (3,2,1*,2) (1. raz w zestawieniu) - Największe zaskoczenie w niniejszym zestawieniu. Dróżdż, pozostający nieco w cieniu osiągającego lepsze wyniki Maksyma Drabika, zanotował świetny występ na torze w Częstochowie. Po wygranej w biegu juniorskim rywalizował jak równy z równym z seniorami Włókniarza, zastępując nawet w jednym z biegów Vaclava Milika. Dobra dyspozycja Dróżdża to pozytywny sygnał dla Rafała Dobruckiego przed zbliżającym się spotkaniem na szczycie, w którym Betard Sparta zmierzy się z bezpośrednim rywalem o zwycięstwo w rundzie zasadniczej - ekantor.pl Falubazem Zielona Góra.

IMG 0805

Artiom Łaguta w meczu z FOGO Unią Leszno tylko raz zjeżdżał z toru pokonany przez żużlowca drużyny gości.

źródło: inf. własna

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!