PGE Ekstraliga: Siódemka XII rundy

siodemkaekstraliga PGEW minione piątek oraz niedzielę rozegrano mecze XII rundy Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu. Zwycięstwa w nich odniosły drużyny z: Wrocławia, Częstochowy, Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego. Szczególnie bolesną porażkę ponieśli żużlowcy z Torunia, których sytuacja w tabeli stała się naprawdę dramatyczna. Nieco uspokojeni po ostatnich niepowodzeniach zdają się być zawodnicy z Gorzowa, którzy odnieśli przekonujące wyjazdowe zwycięstwo w Lesznie. Zapraszamy do zapoznania się z siódemką najlepszych zawodników tej serii spotkań.

2017 laguta a11. Artiom Łaguta (MR GARDEN GKM Grudziądz) 16+1 (3,3,3,3,1*,3) (3. raz w zestawieniu) - Cóż to był za mecz w wykonaniu młodszego z braci Łagutów. Podopieczny Roberta Kempińskiego tylko raz, w biegu trzynastym przegrał walkę o zwycięstwo z Taiem Woffindenem. Ozdobą spotkania była jego akcja w wyścigu dziesiątym, w którym Rosjanin po przegranym starcie wyprzedził na ostatnim okrążeniu Macieja Janowskiego.

2016 dudek p12. Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra) 10+2 (3,0,2*,3,2*) (2. raz w zestawieniu) - Zielonogórzanin poza jedną wpadką w wyścigu piątym był bezbłędny na własnym torze w starciu z zawodnikami z Rybnika. I choć przeciwnik nie był wymagający, to taki występ niewątpliwie cieszy kibiców Falubazu przed zbliżającymi się Derbami Ziemi Lubuskiej. W tym spotkaniu Dudek w wysokiej formie będzie Markowi Cieślakowi niezbędny, aby odprawić z kwitkiem sąsiadów zza miedzy.

2017 madsen l13. Leon Madsen (Włókniarz Vitroszlif Crossfit Częstochowa) 13+1 (2,3,3,3,2*) (3. raz w zestawieniu) - Od zera do bohatera. Tak można określić miniony weekend w wykonaniu Leona Madsena. Najpierw zanotował on bezbarwny występ na torze w Hallstavik w 3. rundzie cyklu SEC, by następnego dnia stracić tylko jedno "oczko" w wyjazdowym spotkaniu na toruńskiej Motoarenie. Duńczykowi w osiągnięciu tego wyniku nie przeszkodził nawet protest złożony przez ekipę gospodarzy na chwilę przed jego czwartym startem. Dotyczył on gaźnika i, co cieszyć powinno każdego sympatyka czarnego sportu, okazał się bezzasadny.

2017 holta r14. Rune Holta (Włókniarz Vitroszlif Crossfit Częstochowa) 12 (3,2,3,1,3) (4. raz w zestawieniu) - Kolejny świetny występ Holty w tym sezonie. Tym razem na torze w Toruniu, który był jego domowym w sezonie 2011. Norweg z polskim paszportem był bardzo szybki, szczególnie na dystansie. W niektórych wyścigach jego walka z rywalami z Torunia wyglądała jak mijanie slalomowych tyczek. Przed Holtą i jego zespołem ostatnie dwa mecze rundy zasadniczej. W pierwszym z nich na tor przy Olsztyńskiej zawita lider tabeli z Wrocławia.

2017 doyle j15. Jason Doyle (Falubaz Zielona Góra) 12+2 (3. raz w zestawieniu) - Aktualny lider klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix pomimo ciągłej walki z kontuzją stopy notuje znakomite rezultaty na torach ligowych. Nie inaczej było w minioną niedzielę w spotkaniu z ROW-em Rybnik. Australijczyk tylko raz oglądał plecy rywala ze Śląska. Przed nim niezwykle pracowity weekend. W sobotę stanie do walki o kolejne punkty do klasyfikacji Mistrzostw Świata na torze w Malilli. Następnego dnia natomiast będzie się ścigał z zawodnikami Cash Broker Stali Gorzów w meczu derbowym.

2017 drabik m16. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) 11+1 (3,3,3,2*) (8. raz w zestawieniu) ZAWODNIK KOLEJKI - "Torres" w piątkowy wieczór na Nowym Olimpijskim był nie do pokonania. Nie było mu straszne nawet wyjechanie do niespodziewanego startu po tym, jak w taśmę w biegu ósmym wjechał Andzej Lebedevs. Fani, którzy zasiedli tego wieczora na trybunach wrocławskiego obiektu mogli jedynie żałować, iż Drabik nie spotkał się w bezpośrednim pojedynku z Artiomem Łagutą, który był najszybszym zawodnikiem przyjezdnych z Grudziądza.

2017 woryna k17. Kacper Woryna (ROW Rybnik) 13+1 (2,3,3,1,1*,3) (9. raz w zestawieniu) - Choć ekipa dowodzona przez Mirosława Korbela znajduje się w fatalnym położeniu, to po wnuku Antoniego Woryny nie widać żadnyk oznak poddania się. Młodzieżowiec ROW-u łata jak może dziury po członkach seniorskiego składu rybnickiej drużyny. W najbliższą niedzielę "Rekiny" pojadą najważniejszy mecz sezonu z Get Well Toruń. Dobra forma Kacpra Woryny to jeden z niewielu pozytywów, który daje nadzieję na happy end sezonu 2017.

IMG 0987

Maksym Drabik jako jedyny w XII rundzie PGE Ekstraligi zakończył spotkanie bez porażki z zawodnikiem drużyny przeciwnej.

źródło: inf. własna

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!