PGE Ekstraliga: Siódemka XI rundy

siodemkaekstraliga PGEW minioną niedzielę na czterech polskich torach rozegrano mecze XI rundy PGE Ekstraligi. Zwycięstwa w nich odniosły drużyny z: Grudziądza, Częstochowy, Leszna i Wrocławia. Ta ostatnia ekipa jest aktualnym liderem tabeli i do tej pory zgromadziła wszystkie możliwe do zdobycia punkty bonusowe. W niebywałych tarapatach są natomiast gorzowianie (4. porażka z rzędu) oraz rybniczanie, którzy po odjęciu pięciu punktów i w przypadku utraty kolejnych ligowych "oczek" najprawdopodobniej pożegnają się z elitą. Zapraszamy do zapoznania się z siódemką najlepszych zawodników tej serii spotkań.

2017 laguta a11. Artiom Łaguta (MR GARDEN GKM Grudziądz) 14 (3,3,3,2,3) (2. raz w zestawieniu) - Młodszy z braci Łagutów znakomicie zaprezentował się na własnym torze i do spółki z kolegami z formacji seniorskiej nie pozostawił złudzeń rozpaczliwie walczącym o utrzymanie rybniczanom. Rosjanin tylko raz, w 11. gonitwie nie minął biało-czarnej szachownicy jako pierwszy. Grudziądzanie są coraz bliżsi zapewnienia sobie ligowego bytu i wydaje się, że do osiągnięcia celu wystarczy im jeszcze jedno zwycięstwo na własnym owalu przeciwko leszczyńskiej FOGO Unii.
2015 buczkowski k12. Krzysztof Buczkowski (MR GARDEN GKM Grudziądz) 13+1 (3,3,2*,2,3) (1. raz w zestawieniu) - Dla wychowanka GKM-u mecz z ROW-em Rybnik był nie tylko udany, ale również historyczny. Buczkowski pobił w nim rekord wygranych wyścigów na grudziądzkim owalu należący do Billy'ego Hamilla. Polski senior drużyny z kujawsko-pomorskiego notuje ostatnio zwyżkę formy, co od razu wpłynęło pozytywnie na rezultaty osiągane przez ekipę Roberta Kempińskiego.


2017 madsen l13. Leon Madsen (Włókniarz Vitroszlif Crossfit Częstochowa) 15 (3,3,3,3,3) (2. raz w zestawieniu) ZAWODNIK KOLEJKI - Niesamowitą metamorfozę od ostatniego meczu z FOGO Unią Leszno przeszedł duński lider Włókniarza. W meczu z Falubazem Zielona Góra Madsen niejednokrotnie musiał walczyć o biegowe zwycięstwa z dalszych pozycji, jednak za każdym razem kończyło się to powodzeniem. Dzięki zdobytym dwóm punktom zawodnicy spod Jasnej Góry mogą być spokojni o utrzymanie w lidze, nawet przy odniesieniu samych porażek do końca rundy zasadniczej.


2017 holder j4. Jack Holder (Get Well Toruń) 13+3 (3,3,2*,2,1*,2*) (1. raz w zestawieniu) - Młodszy z braci Holderów to bodaj największe zaskoczenie w tegorocznej rundzie zasadniczej. Na prędce potwierdzony do startów młodzieżowiec w pierwszej fazie meczu w Lesznie dzielił i rządził na torze Stadionu im. Alfreda Smoczyka. Później liderzy FOGO Unii potrafili z nim wygrywać, jednak nie umniejsza to zasługom Jacka, który w końcówce sezonu może okazać się istnym zbawieniem dla ekipy, którą niedawno objął Jacek Frątczak.


2017 holta r15. Rune Holta (Włókniarz Vitroszlif Crossfit Częstochowa) 11 (3,3,1,3,1) (3. raz w zestawieniu) - Norweg z polskim paszportem znów pokazał się ze znakomitej strony na własnym owalu. Dwukrotnie znalazł pogromców wśród przyjezdnych z Zielonej Góry, ale mimo to był drugim obok Leona Madsena filarem zespołu dowodzonego przez Lecha Kędziorę. Jeśli w kolejnych spotkaniach do Holty dołączą inni zawodnicy, Włókniarz może odnieść jeszcze niejedno zwycięstwo w tym sezonie.


2017 smektala b16. Bartosz Smektała (FOGO Unia Leszno) 9+1 (3,1,3,2*) (5. raz w zestawieniu) - Leszczynianin kolejny raz potwierdził, iż poczynił ogromny postęp w porównaniu do ubiegłorocznych rozgrywek. Smektała w meczu z torunianami jeździł bez kompleksów przeciwko liderom ekipy gości, dzięki czemu tylko raz przegrał bieg podwójnie do spółki z Januszem Kołodziejem. Dobra forma młodzieżowców to pozytywny sygnał dla Piotra Barona przed meczami, które zadecydują o kolejności zespołów w rundzie zasadniczej.


2017 drabik m17. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) 8 (3,3,1,1) (7. raz w zestawieniu) - Młodzieżowiec wrocławskiej drużyny nawiązuje coraz częściej do formy sprzed ubiegłorocznej kontuzji. Drabik po wygraniu z kompletem punktów 1. finału IMŚJ w Poznaniu wydatnie wsparł Betard Spartę w hicie kolejki w Gorzowie, zdobywając niezwykle cenne punkty w decydującej fazie spotkania. "Torres" tylko raz, w biegu 10., w którym jechał w miejsce Andzeja Lebedeva, nie przywiózł za swoimi plecami choćby jednego jeźdźca Cash Broker Stali. Wrocławianie z Drabikiem w składzie wyrastają na jednego z głównych faworytów do tytułu Drużynowego Mistrza Polski.

 

02

Leon Madsen zasygnalizował powrót do wysokiej formy, zdobywając w niedzielę komplet punktów w meczu z Falubazem Zielona Góra.

źródło: inf. własna

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!