PGE Ekstraliga: Siódemka II rundy

siodemkaekstraliga PGEW dniach: 26. kwietnia, 9. lipca i 16. lipca rozegrano mecze II rundy PGE Ekstraligi. Zwycięstwa w nich odniosły drużyny z: Zielonej Góry, Leszna, Wrocławia i Grudziądza. Trzecią z rzędu porażkę poniósł aktualny Mistrz Polski i do niedawna lider tabeli z Gorzowa. Bardzo ważny jeden punkt w ostatniej gonitwie starcia z Betard Spartą Wrocław stracił natomiast ROW Rybnik. Zapraszamy do zapoznania się z siódemką najlepszych zawodników tej serii spotkań.

2017 holta r11. Rune Holta (Włókniarz Vitroszlif Crossfit Częstochowa) 17 (3,3,2,3,3,3) (2. raz w zestawieniu) - Jedyny jasny punkt częstochowskiej ekipy w zmaganiach z FOGO Unią Leszno. "Holtański" przy Olsztyńskiej jest w tym sezonie niemal nie do zatrzymania, a jego szarże po przegranych startach w nie jednym przypadku mogłyby kandydować do miana wyścigów sezonu. Drużyna spod Jasnej Góry złapała wyraźną zadyszkę i jeśli chce zapewnić sobie utrzymanie bez konieczności rozgrywania barażu, musi zacząć ponownie punktować, przynajmniej na własnym torze.
2016 zmarzlik b12. Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów) 15 (3,1,3,2,3,3) (9. raz w zestawieniu) - Gdyby dyspozycję z meczów ligowych Zmarzlik przełożył na imprezy indywidualne, prawdopodobnie byłby aktualnym liderem cyklu Grand Prix oraz Indywidualnym Mistrzem Polski. W meczu na torze w Grudziądzu gorzowianin po raz kolejny był zdecydowanym liderem swojego zespołu. Koledzy z drużyny nie dostosowali się już po raz trzeci poziomem do jazdy urodzonego w Szczecinie żużlowca, toteż obrońca tytułu po raz trzeci w obecnych rozgrywkach poniósł porażkę.
2017 doyle j13. Jason Doyle (Falubaz Zielona Góra) 13+2 (2*,2*,3,3,3) (2. raz w zestawieniu) ZAWODNIK KOLEJKI - Lider cyklu Grand Prix znakomicie zaprezentował się w meczu z toruńskim Get Well. Australijczyk bez problemów ogrywał liderów ekipy dowodzonej przez Jacka Gajewskiego, dzięki czemu zielonogórzanie z biegu na bieg powiększali przewagę nad największym rozczarowaniem tegorocznych rozgrywek. Obecnie zmagający się z urazem stopy Doyle przygotowuje się aktualnie do sobotniej Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff. Dwa dni po tych zawodach jeździec z Antypodów po raz kolejny pojawi się przy W69, by wspomóc swój zespół w starciu z MR GARDEN GKM-em Grudziądz.
2015 sajfutdinow 14. Emil Sayfutdinov (FOGO Unia Leszno) 10+1 (3,1*,3,3,-) (3. raz w zestawieniu) - Rosjanin udowodnił, że doskonale pamięta ścieżki na częstochowskim torze, dzięki czemu znacząco pomógł swojemu zespołowi w odniesieniu wyjazdowego zwycięstwa nad drużyną Włókniarza. Sayfutdinov, podobnie jak cały zespół FOGO Unii, odnalazł wysoką formę, dzięki czemu Mistrzowie Polski z 2015 roku pewnie zmierzają do fazy play-off. Końcówka rundy zasadniczej powinna być dla FOGO Unii korzystna, ponieważ 3 z 4 zaplanowanych spotkań leszczynianie rozegrają na stadionie im. Alfreda Smoczyka.
2016 dudek p15. Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra) 12+3 (3,2*,2*,3,2*) (1. raz w zestawieniu) - Świeżo upieczony Drużynowy Mistrz Świata błyszczał na ligowych torach u progu sezonu. Podobnie jak Jason Doyle, Dudek wywalczył w meczu z torunianami płatny komplet punktów. Dla "Duzersa" nie było straconych pozycji, co udowodnił w jednym z biegów cierpliwie czekając na błąd Adriana Miedzińskiego, który przytrafił się wychowankowi toruńskiej ekipy dopiero na ostatnim łuku.

2017 drabik m16. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) 7 (1,3,0,3,d) (6. raz w zestawieniu) - Młodzieżowiec drużyny z Wrocławia wydatnie pomógł swojemu zespołowi w odniesieniu niezwykle cennego remisu na rybnickim torze. Drabik mógł nawet przyczynić się do końcowego triumfu Betard Sparty, jednak w 14 gonitwie spotkania przytrafił mu się defekt. W pozostałych startach jednak znakomicie współpracował w parze z Taiem Woffindenem i Andzejem Lebedevem.
2017 woryna k17. Kacper Woryna (ROW Rybnik) 9+1 (2*,1,3,2,1) (8. raz w zestawieniu) - Wnuczek Antoniego Woryny w meczu z Betard Spartą Wrocław robił, co mógł, by przechylić szalę zwycięstwa na korzyść ROW-u. Junior ekipy ze Śląska nie mógł pojechać w biegu nominowanym przez to, że musiał raz zastępować kolegę z drużyny, który wjechał w taśmę. Sytuacja rybniczan przez to się skomplikowała i ostatecznie beniaminek poprzednich rozgrywek nie odniósł upragnionego zwycięstwa. Aktualnie zmierza prosto do I ligi, zważywszy na nieuchronne odjęcie 5 punktów za wpadkę dopingową Grigorija Łaguty.

DSC02516

Jason Doyle (kask żółty) był bezbłędny w meczu Falubazu Zielona Góra z Get Well Toruń.

źródło: inf. własna

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!