PGE Ekstraliga: Siódemka X Rundy

ekstraliga PGEW ubiegły piątek i niedzielę na czterech polskich torach rozegrano mecze X rundy PGE Ekstraligi. Zwycięstwa w nich odniosły drużyny z: Leszna, Wrocławia, Gorzowa Wielkopolskiego i Torunia. Poniżej prezentujemy siódemkę najlepszych zawodników tej serii spotkań.

 

 

 

 

2015 woffinden t1. Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław) 14 (2,3,3,3,3), 3. raz w zestawieniu - Reprezentant Wielkiej Brytanii tylko w inauguracyjnej gonitwie spotkania z PGE Stalą Rzeszów musiał uznać wyższość przeciwnika, którym był Greg Hancock. W pozostałych startach jeździł tak, jak przystało na najskuteczniejszego jeźdźca tegorocznych rozgrywek.2013 miedzinski a2. Adrian Miedziński (KS Toruń) 11+1 (2*,3,2,2,2), 1. raz w zestawieniu - Zawodnik ekipy z Grodu Kopernika swoją równą jazdą walnie przyczynił się do zwycięstwa trzeciej drużyny w tabeli w niezwykle trudnym starciu ze zdziesiątkowanym kontuzjami zielonogórskim Falubazem. Koledzy jednak nie wsparli na tyle "Miedziaka", aby KS Toruń zgarnął pełną pulę punktów.2014 pedersen n3. Nicki Pedersen (FOGO Unia Leszno) 12+1 (1,3,2*,3,3), 4. raz w zestawieniu - Najskuteczniejszy zawodnik czternastokrotnego Mistrza Polski w piątkowym meczu z tarnowską Unią. "Power" pomylił się tylko w pierwszym swoim starcie, kiedy na dystansie lepszy był od niego duet Vaculik-Mroczka.2014 zagar m4. Matej Zagar (MONEYMakesMONEY.pl Stal Gorzów) 15 (3,3,3,3,3), 1. raz w zestawieniu - Słoweniec, podobnie jak cała drużyna wciąż aktualnego Mistrza Polski odstawał wyraźnie poziomem od zawodników MR GARDEN GKM-u Grudziądz. Jako jedyny w niedzielne popołudnie nie znalazł pogromcy nawet wśród kolegów z zespołu.2015 protasiewicz p15. Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra) 18 (2,2,2,3,3,3,3), 3. raz w zestawieniu - Kapitan zielonogórzan zaliczył znakomity występ na obcym torze. To dzięki niemu goście nie wyjechali z Torunia z pustymi rękami mimo jazdy w osłabieniu praktycznie od początku spotkania.2014 pieszczek k6. Krystian Pieszczek (Falubaz Zielona Góra) 11+1 (2*,2,0,w,1,3,3), 1. raz w zestawieniu - "Krycha" wreszcie zanotował występ na miarę własnych możliwości. Pomimo słabego środka zawodów i upadku po własnym prostym błędzie, to on najmocniej wsparł Piotra Protasiewicza, dzięki czemu jadący w pięciu przeciwko siedmiu gospodarzom z Torunia zespół Sławomira Dudka przywiózł do domu punkt bonusowy.


2014 pawlicki pi7. Piotr Pawlicki (FOGO Unia Leszno) 12 (3,3,3,3), 5. raz w zestawieniu - Młodzieżowiec FOGO Unii Leszno był niepokonany na torze przy Zbylitowskiej 3, a gorszy rezultat od Nickiego Pedersena to tylko wynik mniejszej liczby startów. Po raz kolejny "Piter" załatał dziury w składzie Adama Skórnickiego w ważnym dla wyniku spotkania biegu 14.

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!