PGE Ekstraliga: Siódemka VII rundy

ekstraliga PGEW czwartek na czterech polskich torach rozegrano mecze VII rundy PGE Ekstraligi. Zwycięstwa w nich odniosły drużyny z: Gorzowa Wielkopolskiego, Grudziądza, Tarnowa i Wrocławia. Prezentujemy poniżej wybranych przez nas najlepszych siedmiu zawodników tej serii spotkań.

 

 

2014 jedrzejak t1. Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław) 12+2 (2,2*,2*,3,3,), 1. raz w zestawieniu - Kapitan Betard Sparty Wrocław pomimo niezaleczonego urazu był wiodącą postacią wśród podopiecznych Piotra Barona w wygranym spotkaniu z FOGO Unią Leszno. "Ogór" przegrał na wrocławskim torze z zawodnikiem gości tylko w swoim pierwszym starcie. W pozostałych imponował szybkością także na dystansie, czego w ostatnich spotkaniach brakowało ostrowianinowi.


2013 buczkowski k2. Krzysztof Buczkowski (MR Garden GKM Grudziądz) 12+1 (3,3,2,3,1*), 3. raz w zestawieniu - Wychowanek grudziądzkiego zespołu poprowadził beniaminka Ekstraligi do nieznacznego, ale niezwykle ważnego triumfu nad Falubazem Zielona Góra. "Buczek" bez problemu radził sobie z gwiazdami drużyny z województwa lubuskiego. Jako jedyny pokonał Piotra Protasiewicza.2014 vaculik m3. Martin Vaculik (Unia Tarnów) 15 (3,3,3,3,3), 2. raz w zestawieniu - ZAWODNIK KOLEJKI - Słowak po raz kolejny udowodnił, że na tarnowskim owalu jest hegemonem na miarę Tomasza Golloba z czasów jazdy w bydgoskiej Polonii. Vaculik nie pozostawiał żadnych złudzeń zawodnikom KS Toruń. W kończącym spotkanie biegu piętnastym z nieprawdopodobną szybkością objechał na drugim wirażu Jasona Doyle'a.2013 iversen n4. Niels Kristian Iversen (MONEYMakesMONEY.pl Stal Gorzów) 12+1 (2,2,3,3,2*), 1. raz w zestawieniu - Reprezentant Danii zaznaczał od jakiegoś czasu zwyżkę formy. Potwierdził to w czwartkowy wieczór w starciu z PGE Stalą Rzeszów. Niepokonany w drugiej fazie zawodów zapewnił z kolegami z zespołu pierwsze w tym sezonie ligowe punkty wciąż aktualnemu Mistrzowi Polski.2015 protasiewicz p15. Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra) 16 (1,3,3,3,3,3), 2. raz w zestawieniu - Kapitan zielonogórskiej ekipy znakomicie zaprezentował się na owalu przy ul. Hallera. Po przegranym pierwszym starcie, Protasiewicz nie znalazł już pogromcy. Nie wystarczyło to jednak ekipie spod znaku Myszki Miki do końcowego triumfu. Rezultat osiągnięty na torze beniaminka pozwala natomiast realnie myśleć o zainkasowaniu punktu bonusowego.


tarnow logo6. Ernest Koza (Unia Tarnów) 12+1 (3,3,2*,3,1), 1. raz w zestawieniu - Junior tarnowskiej ekipy godnie zastąpił kontuzjowanego Leona Madsena startując nie tylko w swoich obowiązkowych startach, ale także dwukrotnie jako rezerwa zwykła. Koza bez kompleksów wygrywał starty i pewnie zmierzał do mety po kolejne biegowe zwycięstwa.2013 zmarzlik b7. Bartosz Zmarzlik (MONEYMakesMONEY.pl Stal Gorzów) 12+1 (3,2,2,2*,3), 5. raz w zestawieniu - Młodzieżowiec drużyny z Gorzowa po raz kolejny stanowił o jej sile uderzenia. Tym razem na poziomie Zmarzlika jeździli także jego koledzy i dzięki temu Mistrz Polski odniósł tak długo wyczekiwane pierwsze w sezonie zwycięstwo.

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!