PGE Ekstraliga: Siódemka V rundy

ekstraliga PGEW niedzielę na czterech polskich torach rozegrano mecze V rundy PGE Ekstraligi. Zwycięstwa odniosły w nich drużyny z: Torunia, Wrocławia, Grudziądza i Zielonej Góry. Prezentujemy poniżej wybraną przez nas siódemkę tej serii spotkań.

 

 

 

2014 woffinden t1. Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław) 14+1 (3,3,3,2*,3), 1. raz w zestawieniu - Aktualny lider cyklu Grand Prix po wygranej w Pradze dzielił i rządził na wrocławskim owalu. Nawet po przegranym starcie nie tracił wiary w sukces i wyprzedzał rywali niczym slalomowe tyczki, tak jak w 7. gonitwie, kiedy po trwającej dwa okrążenia pogoni ograł Martina Vaculika.2015 doyle j2. Jason Doyle (KS Toruń) 13 (3,3,1,3,3), 1. raz w zestawieniu - ZAWODNIK KOLEJKI - Ojciec zwycięstwa KS Toruń w meczu z liderem tabeli z Leszna. Australijczyk znakomicie radził sobie na torze Stadionu im. Alfreda Smoczyka, a w decydującej gonitwie nie dał się wyprzedzić Emilowi Sayfutdinovowi.2013 hampel j13. Jarosław Hampel (SPAR Falubaz Zielona Góra), 12 (u/w,3,3,3,3), 4. raz w zestawieniu - Lider zielonogórskiej ekipy, który uratował wspólnie z Piotrem Protasiewiczem swojej drużynie dwa punkty w derbowym starciu z gorzowianami. Hampel rozpoczął mecz od upadku na drugim łuku, który skutkował wykluczeniem go z powtórki biegu, jednak później nie miał problemów z przywożeniem kolejnych zwycięstw. Forma Polaka dobrze rokuje przed zbliżającym się półfinałem Drużynowego Pucharu Świata w Gnieźnie.


2015 protasiewicz p14. Piotr Protasiewicz (SPAR Falubaz Zielona Góra), 11+1 (3,3,3,w,2*), 1. raz w zestawieniu - Weteran ligowych torów, podobnie jak Hampel, miał jedną wpadkę w niedzielnym spotkaniu z Mistrzem Polski, jednak w pozostałych startach imponował szybkością zarówno na starcie, jak i na dystansie.2013 sajfutdinow e15. Emil Sayfutdinov (FOGO Unia Leszno), 13 (3,3,2,3,2), 1. raz w zestawieniu - Reprezentant Rosji był najjaśniejszym punktem drużyny Wicemistrza Polski w spotkaniu z KS Toruń. Kto wie, gdyby może w jednym z biegów wystartował jako rezerwa taktyczna, to wynik spotkania przechyliłby się na stronę leszczynian?2013 zmarzlik b6. Bartosz Zmarzlik (MONEYMakesMONEY.pl Stal Gorzów) 12+1 (3,0,3,1,2*,3), 3. raz w zestawieniu - Młodzieżowiec z Gorzowa po raz kolejny zachwycił swoją wysoką formą. W Zielonej Górze nie zapunktował tylko w jednym z sześciu swoich biegów. Dyspozycja Zmarzlika została dostrzeżona przez Marka Cieślaka, który powołał 20-latka na półfinał Drużynowego Pucharu Świata w Gnieźnie.wroclaw logo7. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) 7 (3,3,0,1), 1. raz w zestawieniu - Syn Sławomira jest jednym z najbardziej utalentowanych młodych żużlowców w Polsce. Startujący we wrocławskich barwach zawodnik w meczu z Unią Tarnów w dwóch pierwszych biegach zaimponował szybkimi startami, czym zaskoczył samego Martina Vaculika.źródło: inf. własna

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!