PGE Ekstraliga: Siódemka IX rundy

siodemkaekstraliga PGEW dniach 18. czerwca oraz 9. lipca rozegrano mecze IX rundy PGE Ekstraligi. Zwycięstwa w nich odniosły drużyny z: Leszna, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry i Wrocławia. Tylko w przypadku rywalizacji ekipy toruńskiej z zielonogórzanami przyznano punkt bonusowy z uwagi na nierozegranie do tej pory wszystkich meczów II rundy rozgrywek, co będzie miało miejsce w trakcie lipcowej przerwy w regularnych ligowych jazdach. Poniżej prezentujemy siódemkę najlepszych zawodników tej serii spotkań.

2015 lebiedew a11. Andzej Lebedev (Betard Sparta Wrocław) 13+2 (2*,3,3,2*,3) (1. raz w zestawieniu) - Łotysz to absolutne odkrycie sezonu 2017 w PGE Ekstralidze. Ściągnięty prosto z Daugavpils uczestnik tegorocznego Drużynowego Pucharu Świata w starciu z ROW-em Rybnik nie zaznał goryczy porażki z żużlowcem ekipy przyjezdnych. Starty pod trudnym numerem 13 służą Łotyszowi, dzięki czemu Betard Sparta po niedzielnym odrabianiu zaległości zameldowała się na pozycji lidera rundy zasadniczej.
2017 wozniak sz12. Szymon Woźniak (Betard Sparta Wrocław) 11+1 (3,2*,3,3,0) (1. raz w zestawieniu) - Świeżo upieczony Indywidualny Mistrz Polski potwierdził wysoką formę w ligowych zmaganiach z drużyną dowodzoną przez Mirosława Korbela. Polak dopiero w ostatniej gonitwie zawodów oglądał plecy swoich rywali, a wcześniej znakomicie współpracował w duecie z Taiem Woffindenem i Andzejem Lebedevem.

2017 pawlicki pi13. Piotr Pawlicki (FOGO Unia Leszno) 14+1 (3,3,2*,3,3) (1. raz w zestawieniu) ZAWODNIK KOLEJKI - Kolejny debiutant w naszym zestawieniu i to od razu z tytułem zawodnika kolejki. Młodszy z braci Pawlickich miał w starciu z Włókniarzem Vitroszlif Crossfit Częstochowa prawdziwy "dzień konia". Imponował nie tylko na starcie, ale także na dystansie, choćby w starciu z Rune Holtą, który niemiłosiernie naciskał na wychowanka leszczyńskiej Unii, by ostatecznie nieznacznie polec "na kresce".
2016 kolodziej j14. Janusz Kołodziej (FOGO Unia Leszno) 12 (3,3,3,3,0) (3. raz w zestawieniu) - Wychowanek Unii Tarnów był nieosiągalny dla gości z Częstochowy do ostatniej gonitwy dnia. "Koldi" wygrywał biegi z ogromną przewagą, a w jego jeździe trudno było odszukać jakiekolwiek mankamenty. Przed decydującymi o awansie do fazy play-off meczami Kołodziej sygnalizuje zwyżkę formy, co niewątpliwie uspokaja menedżera Piotra Barona i kibiców klubu z Leszna.
2016 zmarzlik b15. Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów) 12+1 (3,3,3,2,1*) (7. raz w zestawieniu) - Gorzowianin w starciu z MR GARDEN GKM-em Grudziądz po raz kolejny poprowadził swój macierzysty klub do zwycięstwa na torze stadionu im. Edwarda Jancarza. Gdyby nie zderzenie z kolegą z pary w ostatniej gonitwie, co poskutowało stratą kilkunastu metrów do Artioma Łaguty, dorobek Polaka w tym spotkaniu mógłby być jeszcze bardziej okazały.
2017 drabik m16. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) 9+2 (1*,3,3,1,1*) (3. raz w zestawieniu) - "Torres" w meczu z ROW-em Rybnik wyjeżdżał na tor pięciokrotnie i za każdym razem przywoził za plecami co najmniej jednego z jeźdźców ekipy gości. Drabik udźwignął nawet ciężar nieplanowanego startu w biegu 5. po dotknięciu taśmy przez Macieja Janowskiego. Jeżeli junior Betard Sparty podtrzyma wysoką formę, wrocławianie już niedługo zapewnią sobie awans do fazy play-off, w której wszystko może się zdarzyć.
2017 woryna k17. Kacper Woryna (ROW Rybnik) 13+1 (3,0,3,2*,2,3) (7. raz w zestawieniu) - Młodzieżowiec ROW-u Rybnik obronił swój klub przed kompromitacją na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, zdobywając wraz z bonusami 14 punktów, co stanowiło niemal połowę zdobyczy całej drużyny. W obliczu zawieszenia Grigorija Łaguty to Woryna zdaje się wyrastać na jej lidera. Przed ludźmi Mirosława Korbela stoi niezwykle trudne zadanie utrzymania się w Ekstralidze, co dodatkowo może skomplikować odebranie ROW-owi 5 zdobytych punktów w okresie od pobrania próbki Łaguty do badań do wykrycia przewinienia dyscyplinarnego.

DSC02533

Piotr Pawlicki poprowadził FOGO Unię Leszno do zwycięstwa nad drużyną z Częstochowy.


źródło: inf. własna

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!