PGE Ekstraliga: Siódemka VI rundy

ekstraliga PGEW niedzielę na czterech polskich torach rozegrano mecze VI rundy PGE Ekstraligi. Zwycięstwa w tych spotkaniach odniosły drużyny z: Leszna, Torunia, Wrocławia i Rzeszowa. Prezentujemy poniżej siódemkę najlepszych zawodników tej rundy wybranych przez naszą redakcję.

 

 

 

 

2015 laguta g11. Grigorij Łaguta (KS Toruń) 12+2 (3,3,1*,2*,3), 2. raz w zestawieniu - Rosjanin był jednym z liderów toruńskiej ekipy w wygranym spotkaniu z beniaminkiem z Grudziądza. Starszy z braci Łagutów tylko raz przegrał bieg z zawodnikiem gości. Był nim co ciekawe jego młodszy brat Artiom, dzięki któremu MR GARDEN GKM Grudziądz osiągnął rezulat powyżej 30 punktów.2015 zengota g12. Grzegorz Zengota (FOGO Unia Leszno) 11+1 (3,3,2,2*,1), 1. raz w zestawieniu - Wychowanek zielonogórskiego klubu pogrążył go w niedzielnym spotkaniu przy W69. Dzięki jego skutecznej jeździe FOGO Unia odniosła przekonujące i nieco zaskakujące w rozmiarach zwycięstwo i umocniła się na pozycji lidera tabeli.2013 hancock g3. Greg Hancock (PGE Stal Rzeszów) 14 (3,3,2,3,3), 1. raz w zestawieniu - ZAWODNIK KOLEJKI - Aktualny Indywidualny Mistrz Świata dzielił i rządził na torze przy ul. Hetmańskiej. Dzięki wzorowej postawie "Grina" PGE Stal Rzeszów odniosła drugie w sezonie zwycięstwo w niezwykle prestiżowym pojedynku derbowym z tarnowską Unią. Amerykanin zachował zimną krew nawet w ostatnim biegu, zostawiając miejsce na zewnętrznej części toru w pierwszym wirażu Peterowi Kildemandowi.


2013 hampel j14. Jarosław Hampel (Falubaz Zielona Góra) 15 (3,3,3,3,1,2), 5. raz w zestawieniu - Kapitan Reprezentacji Polski na Drużynowy Puchar Świata uratował honor swojej drużyny w starciu z FOGO Unią Leszno. "Mały" znalazł swoich pogromców dopiero w drugiej części zawodów. Taka dyspozycja Hampela dobrze rokuje przed kolejną kolejką ligową i sobotnimi zawodami w Gnieźnie.2014 woffinden t5. Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław) 14 (3,3,3,3,2), 2. raz w zestawieniu - Lider cyklu Grand Prix z Wielkiej Brytanii po raz kolejny porywał trybuny Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Imponował nie tylko startami, ale także walką na dystansie, tak jak na przykład w kończącym spotkanie z MONEYMakesMONEY.pl Stalą Gorzów biegu z Matejem Zagarem, który ostatecznie zakończył się wygraną Słoweńca.


2013 zmarzlik b6. Bartosz Zmarzlik (MONEYMakesMONEY.pl Stal Gorzów) 13 (3,0,2,3,2,3), 4. raz w zestawieniu - Młodzieżowiec Drużynowego Mistrza Polski znów był najskuteczniejszym zawodnikiem w swojej drużynie. We Wrocławiu równie dużo, co o dobrej zdobyczy Zmarzlika, mówiło się jednak o jego momentami niebezpiecznej jeździe, która w jednym z biegów mogła zakończyć się upadkiem Vaclava Milika.


2014 pawlicki pi7. Piotr Pawlicki (FOGO Unia Leszno) 12+2 (3,2,2*,2*,3), 4. raz w zestawieniu - Młodszy z braci Pawlickich po niepowodzeniu w ubiegłotygodniowym meczu z KS Toruń wrócił na właściwe tory i na obiekcie w Zielonej Górze dał się ograć tylko raz Piotrowi Protasiewiczowi. "Piter" jest zawodnikiem rezerwowym na nadchodzący Drużynowy Puchar Świata, jednak przy takiej dyspozycji całkiem możliwym jest, że w ostatniej chwili wskoczy do podstawowej czwórki na półfinał w Gnieźnie.

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!