PGE Ekstraliga: Siódemka I Rundy

ekstraliga PGEW niedzielę 17 maja na czterech polskich torach rozegrano mecze zaległej I rundy PGE Ekstraligi. Zwycięstwa w nich odniosły, co ciekawe, tylko drużyny gości. Punkty do ligowej tabeli dopisały sobie: Unia Tarnów, Falubaz Zielona Góra, FOGO Unia Leszno i KS Toruń. Prezentujemy poniżej wybraną przez nas siódemkę tej serii spotkań. Zawodnikiem I rundy wybraliśmy Bartosza Zmarzlika.

 

 

2014 pedersen n1. Nicki Pedersen (FOGO Unia Leszno) 14 (3,2,3,3,3), 3. raz w zestawieniu - Duński trzykrotny Mistrz Świata nie zawodzi od początku rozgrywek. Po raz trzeci w czterech kolejkach zdobył 14 punktów, a na rzeszowskim torze imponował szybkością zarówno na starcie, jak i na dystansie. Dzień wcześniej triumfował natomiast w turnieju Grand Prix w fińskim Tampere.2012 mroczka a2. Artur Mroczka (Unia Tarnów) 10+2 (2*,3,1*,1,3), 1. raz w zestawieniu - Wychowanek klubu z Grudziądza zagrał tym występem na nosie całemu macierzystemu środowisku. Po udanych biegach zawodnik tarnowskiej Unii nie omieszkał "podkręcać" miejscowych fanów, na co ci zareagowali rzucaniem butelek. Wobec dobrej postawy Mroczki, który przed meczem zdradził wiele tajników obiektu przy Hallera kolegom z drużyny, byli jednak bezsilni.


2015 laguta g13. Grigorij Łaguta (KS Toruń) 12+1 (2,2*,3,2,3), 1. raz w zestawieniu - Rosyjski lider toruńskiej ekipy był jednym z głównych bohaterów niedzielnego wieczoru na Stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim. Łaguta jest pewnym punktem drużyny prowadzonej przez Jacka Gajewskiego, co niewątpliwie napawa toruńskie środowisko żużlowe optymizmem przed dalszą częścią sezonu.2013 zmarzlik b4. Bartosz Zmarzlik (MONEYMakesMONEY.pl Stal Gorzów) 17+1 (3,3,3,2*,3,3), 2. raz w zestawieniu - Gdyby nie Zmarzlik, drużyna z Gorzowa pożegnałaby się z meczowymi punktami wcześniej niż w ostatnim biegu rywalizacji z KS Toruń. Młodzieżowiec urodzony w Szczecinie zrobił co mógł, a raczej na co pozwolił mu regulamin. Gdyby mógł wystartować więcej razy, prawdopodobnie uratowałby swoją ekipę przed porażką.

 2013 hampel j15. Jarosław Hampel (Falubaz Zielona Góra) 14+1 (3,3,3,3,2*), 3. raz w zestawieniu - Lider zielonogórskiej ekipy po zajęciu 4. miejsca w GP Finlandii w Tampere nie miał sobie równych na wrocławskim torze. Perfekcyjne wyjścia spod taśmy, mądre rozgrywanie pierwszego łuku i mądra jazda na dystansie. Więcej o postawie Jarosława Hampela we Wrocławiu napisać nie sposób...2014 pawlicki pi6. Piotr Pawlicki (FOGO Unia Leszno) 10 (0,3,3,1,3), 3. raz w zestawieniu - Leszczynianin na dobre zadomowił się w naszym zestawieniu. Nic dziwnego, skoro w meczu wyjazdowym wspólnie z Nickim Pedersenem prowadzi osłabionych czternastokrotnych Mistrzów Polski do zwycięstwa nad dobrze jadącym zespołem "Żurawi" z Rzeszowa.2015 przedpelski p17. Paweł Przedpełski (KS Toruń) 10 (2,3,0,3,2), 2. raz w zestawieniu - Wychowanek toruńskiego klubu znakomicie radził sobie na trudnym technicznie gorzowskim torze i dorzucił do rezultatu drużyny przesądzające o końcowym triumfie "oczka". Po odniesionym na początku sezonu urazie nie widać już u Przedpełskiego śladu, co jest kolejną przesłanką do tego, że zespół toruński rośnie w siłę i będzie w stanie walczyć o najwyższe cele.

 

 

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!