flaga polskaReprezentacyjne ściganie powraca do Zielonej Góry. 2. kwietnia o godzinie 14:45 na stadionie przy W69 odbędzie się mecz biało-czerwonych przeciwko drużynie reszty świata, którą poprowadzi legenda zielonogórskiego speedwaya - Andrzej Huszcza. Od środy. 22. marca, rusza stacjonarna sprzedaż biletów na to wydarzenie.

reprezentacja2016Europejski lider jakości w logistyce przewozu paczek - firma kurierska GLS Poland - będzie Sponsorem Generalnym Żużlowej Reprezentacji Polski w sezonie 2017. - Zdecydowaliśmy się na ten krok, ponieważ wierzymy, że GLS i żużel doskonale do siebie pasują - powiedział Tomasz Kroll, General Manager GLS Poland.

reprezentacja2016W drugiej połowie stycznia odbyło się zgrupowanie Reprezentacji Polski w Szklarskiej Porębie. Żużlowcy pod czujnym okiem trenerów mogli trenować na wielu płaszczyznach, jednocześnie zgrupowanie było świetną okazją do wspólnej integracji. Wiele plusów pobytu w Szklarskiej Porębie wymienia junior biało-czerwonych - Daniel Kaczmarek.

Konferencją reprezentacja2016prasową równo w południe w Szklarskiej Porębie rozpoczął się Media Day Żużlowej Reprezentacji Polski. Zgromadzeni w sali konferencyjnej hotelu „Orla Skała” dziennikarze mieli okazję do wysłuchania zawodników, trenerów oraz działaczy związanych bezpośrednio z kadrą Polski.

reprezentacja2016Żużlowcy Reprezentacji Polski wyruszyli do Szklarskiej Poręby aby pod okiem trenerów Marka Cieślaka i Rafała Dobruckiego szlifować formę na zbliżający się sezon 2017. W ostatnich dniach w mediach pojawiły się informacje jakoby kadra zmieniła plany na ów zgrupowanie. Nic z tych rzeczy. Ze względu na duże zainteresowanie mediów nastąpiło kilka małych zmian organizacyjnych. Przygotowania zawodników przebiegają zgodnie z planem.

reprezentacja2016O polskich młodzieżowcach mówi się w ostatnich miesiącach więcej niż dużo. Specjaliści sygnalizują brak talentów, problemy z prowadzeniem szkółek, a także prowadzenie młodzieżowców już w czasie kariery. Mówi się wręcz, że za kilka lat zakończy się nasza dominacja w kategoriach U19 i U21, co poniesie za sobą późniejszy regres całego krajowego speedwaya. Czy jednak naprawdę tak będzie?

reprezentacja2016To już pewne. "Zaległe" starcie żużlowej reprezentacji Polski z przedstawicielami Reszty Świata odbędzie się 2 kwietnia 2017 roku na stadionie przy ulicy Wrocławskiej 69 w Zielonej Górze.

flaga polskaMarek Cieślak i Rafał Dobrucki zaprezentowali listy zawodników, którzy w styczniu wyjadą na tygodniowe zgrupowanie do Szklarskiej Poręby. W drużynie biało-czerwonych znalazło się dwadzieścia jeden nazwisk - 13. seniorów i 8. juniorów. W kadrze znaleźli się m.in. zawodnicy, którzy w tym roku zdobyli złoty medal mistrzostw świata w Manchesterze.

reprezentacja2016W związku z niekorzystnymi prognozami pogody na nadchodzący weekend, zaplanowane na sobotę i niedzielę: III Memoriał Rycerzy Speedwaya oraz mecz Polska – Reszta Świata zostają przełożone i pierwsza z nich odbędzie się 31 marca, a nową datę spotkania reprezentacji w późniejszym terminie poda PZM.

2015 karpow a22016 doyle j1Kolejnym zawodnikiem, którego kibice wybrali do składu reprezentacji Reszty Świata na mecz z Polską jest Jason Doyle. Niestety, z powodu kontuzji, której nabawił się podczas ostatniej rundy Grand Prix, Australijczyka zabraknie 9 października w Zielonej Górze. Zastąpi go kolega z Falubaz Zielona Góra, Andrey Karpov, który nominalnie był siódmy w głosowaniu.