logo pzmW najbliższy weekend odbędzie się 2 kolejka Nice Pierwszej Ligi oraz 2 Ligi Żużlowej. W najnowszym komunikacie Głównej Komisji Sportu Żużlowego została podana obsada sędziowska oraz godziny rozpoczęcia spotkań, które prezentujemy Państwu poniżej. 

logo pzmW najnowszym komunikacie Głównej Komisji Sportu Żużlowego poznaliśmy nazwiska zawodników, którzy mogą być zastępowani przez najbliższe kolejki. W Nice  1.Lidze Żużlowej będzie to przez siedem najbliższych kolejek, zaś w 2. Lidze Żużlowej przez sześć pierwszych spotkań. Poniżej prezentujemy Państwu szczegółową listę. 

logo pzmW najnowszym komunikacie Główna Komisja Sportu Żużlowego przedstawiła transmisje telewizyjne na najbliższe 5 kolejek Nice 1.Ligi Żużlowej. Już w piątek, 7 kwietnia pokazany zostanie mecz z Rzeszowa, gdzie tamtejsza Stal podejmie drużynę z Piły. Natomiast w niedzielę, 9 kwietnia zostanie pokazany pojedynek z Gdańska, gdzie Wybrzeże podejmie Lokomotiv Daugavpils. 

logo pzmW najbliższy piątek o godzinie 17.45 w Rzeszowie odbędzie się długo wyczekiwania inauguracja sezonu żużlowego. Tego dnia zespół Stal podejmie na własnym obiekcie Polonię Piła. Dokończenie kolejek w I i II ligach nastąpi już w niedzielę, 9 kwietnia. Poniżej prezentujemy Państwu obsadę sędziowską na te spotkania.

logo pzmNa 29 marca planowany był pierwszy tegoroczny egzamin na licencję żużlową. Niestety nie dojdzie on do skutku z względu na małą liczbę zgłoszeń adeptów oraz braku organizatora o czym poinformowała Główna Komisja Sportu Żużlowego w najnowszym komunikacie.

logo pzmW poniedziałek 29 lutego zebrał się Trybunał PZM, aby rozpatrzeć między innymi spór pomiędzy Jarosławem Hampelem a jego klubem. Sprawa dotyczyła potrącenia przez Falubaz części wynagrodzenia zawodnika za jego nieobecność w kilku meczach ligowych na skutek kontuzji odniesionej podczas zawodów reprezentacji Polski.

inne walka2Główna Komisja Sportu Żużlowego opublikowała kalendarz imprez żużlowych na sezon 2016. Jak już informowaliśmy, 28 marca zostanie rozegrana pierwsza kolejka Nice PLŻ i to właśnie mecze zaplecza ekstraligi zainaugurują żużlowe emocje w bieżącym roku.

logo pzmPrezydium ZG PZM rozpatrzyło pozytywnie wnioski odwoławcze klubu z Wrocławia i Opola. Oznacza to, że aktualne licencje na przyszły sezon ma w Polsce 19 zespołów. Wiele na to wskazuje, że połączona zostanie pierwsza i druga liga!

logo pzmWe wtorek (15.12) opublikowano komunikat dotyczący licencji na zbliżający się sezon 2016. Przez proces licencyjny, w pierwszym terminie, nie przebrnęło aż 6 ośrodków m.in. Wrocławskie Towarzystwo Sportowe SA czy Żużlowy Klub Sportowy Polonia Bydgoszcz SA.

 

logo pzmmikolajZaproszenia na LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland, a także słodkie upominki i żużlowe kalendarze – to wszystko przekażą dzieciom Mikołajowie Polskiego Związku Motorowego w ramach tegorocznej akcji MotoMikołajki.pl.