logo pzmNa 29 marca planowany był pierwszy tegoroczny egzamin na licencję żużlową. Niestety nie dojdzie on do skutku z względu na małą liczbę zgłoszeń adeptów oraz braku organizatora o czym poinformowała Główna Komisja Sportu Żużlowego w najnowszym komunikacie.

logo pzmW poniedziałek 29 lutego zebrał się Trybunał PZM, aby rozpatrzeć między innymi spór pomiędzy Jarosławem Hampelem a jego klubem. Sprawa dotyczyła potrącenia przez Falubaz części wynagrodzenia zawodnika za jego nieobecność w kilku meczach ligowych na skutek kontuzji odniesionej podczas zawodów reprezentacji Polski.

inne walka2Główna Komisja Sportu Żużlowego opublikowała kalendarz imprez żużlowych na sezon 2016. Jak już informowaliśmy, 28 marca zostanie rozegrana pierwsza kolejka Nice PLŻ i to właśnie mecze zaplecza ekstraligi zainaugurują żużlowe emocje w bieżącym roku.

logo pzmPrezydium ZG PZM rozpatrzyło pozytywnie wnioski odwoławcze klubu z Wrocławia i Opola. Oznacza to, że aktualne licencje na przyszły sezon ma w Polsce 19 zespołów. Wiele na to wskazuje, że połączona zostanie pierwsza i druga liga!

logo pzmWe wtorek (15.12) opublikowano komunikat dotyczący licencji na zbliżający się sezon 2016. Przez proces licencyjny, w pierwszym terminie, nie przebrnęło aż 6 ośrodków m.in. Wrocławskie Towarzystwo Sportowe SA czy Żużlowy Klub Sportowy Polonia Bydgoszcz SA.

 

logo pzmmikolajZaproszenia na LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland, a także słodkie upominki i żużlowe kalendarze – to wszystko przekażą dzieciom Mikołajowie Polskiego Związku Motorowego w ramach tegorocznej akcji MotoMikołajki.pl.

logo pzm2015 szymanski p1W czerwcu odbył się Walny Zjazd Delegatów PZM a wczoraj (28.11) na kolejną kadencję wybrano nową, siedmioosobową Główną Komisję Sportu Żużlowego. Przewodniczącym ponownie został Piotr Szymański.

logo pzmDzisiaj (06.11) w Warszawie na inauguracyjnym posiedzeniu zebrał się nowo wybrany podczas czerwcowego Zjazdu Delegatów Trybunał Polskiego Związku Motorowego. Na spotkaniu omawiano sprawy organizacyjne oraz plan pracy Trybunału w najbliższym okresie.

logo pzmAndrzej Witkowski przedstawił postanowienia odnośnie organizacji przyszłorocznego Speedway Grand Prix na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jak Prezes PZM wspomniał przygotowano także niespodzianki dla kibiców w ramach rekompensaty za zawód jakiego doznali podczas przerwanego, kwietniowego Grand Prix na Narodowym.

2015 szymanski p22014 dudek p2Jak już informowaliśmy na naszych łamach ostatnim zawodnikiem, który zasilił skład Reprezentacji Polski na sobotni mecz z ekipą Reszty Świata jest Patryk Dudek. Warto dodać, iż wychowanek zielonogórskiego zespołu w sierpniu wrócił  na tor po odbyciu kary rocznego zawieszenia za doping. Nadal jednak ciążył na nim dwuletni zakaz startów w reprezentacji Polski, który został cofnięty na prośbę samego zawodnika oraz trenera kadry Marka Cieślaka.