Peter Ljung wraca do ścigania. Już w czwartek pojedzie w meczu Bauhas-Ligan

Drukuj
Tarnów

D7N 2545

Szwedzki żużlowiec Peter Ljung, który przed tygodniem uczestniczył w groźnie wyglądającym wypadku, dostał zgodę lekarzy na powrót do ścigania. 37-latek już w czwartek (20.08) wystąpi w meczu 4. kolejki Bauhas-Ligan, w którym Vetlanda zmierzy się z Piraterną. Jeżeli Szwed będzie czuł się dobrze po czwartkowym spotkaniu, wystąpi także w sobotnim meczu Unii Tarnów.

 

Do niezwykle groźnie wyglądającego wypadku z udziałem Petera Ljunga doszło 11. sierpnia w meczu 1. kolejki Bauhas-Ligan, w którym Elit Vetlanda mierzyła się z Dackarną Malilla. W biegu nr 11 szwedzki kapitan Unii Tarnów zderzył się na pierwszym łuku z Avonem Van Dyckiem. W wyniku niespodziewanego pociągnięcia motocykla 37-latek stracił panowanie nad maszyną uderzając w dmuchaną bandę, następnie przelatując nad nią i uderzając głową w znajdujący się za bandą słup. Pierwsze informacje mówiły, że Ljung stracił przytomność na ok 5 min. Gdy karetka ze Szwedem opuszczała tor kontakt z zawodnikiem na szczęście był. Informacje przekazane przez tarnowski klub dzień po zdarzeniu były jeszcze bardziej optymistyczne. Okazało się, że w nocy z 11 na 12 sierpnia, Peter Ljung opuścił szpital i udał się do swojego domu. 

Teraz dostał zielone światło od lekarzy i w czwartek powróci do ścigania. Jeżeli 37-latek po meczu w szwedzkiej lidze będzie czuł się dobrze, pojawi się również w sobotnim meczu Unii Tarnów, w którym Jaskółki na wyjeździe podejmować będą Orła Łódź. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:15.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: fb.com/uniatarnowzssa