GKSŻ zawiesiła licencję toru w Tarnowie. Jest oświadczenie klubu

Drukuj
Tarnów

D7N 2361

W poniedziałkowym komunikacie Głównej Komisji Sportu Żużlowego znalazła się informacja, że licencja toru w Tarnowie została zawieszona. Oznacza to, że Unia nie może organizować żadnych zawodów poza treningami. Kilka chwil po ukazaniu się komunikatu GKSŻ specjalnie oświadczenie wydał tarnowski klub. Okazuje się, że zawieszenie licencji ma związek z błędnym malowaniem krawężnika.

 

Oświadczenie Klubu Unia Tarnów ŻSSA

W związku z komunikatem GKSŻ nr 51 o zawieszeniu licencji toru w Tarnowie informujemy, że powodem zawieszenia jest … pomalowanie krawężnika toru wapnem, a nie farbą. Związane jest to z zapisem regulaminu o obowiązkowym pomalowaniu krawężnika toru farbą od tego sezonu.

Klub Unia Tarnów już w zeszłym sezonie wykonał przedmiotowe zalecenie, malując krawężnik przy pomocy specjalistycznych maszyn i farb – stosowanych do malowania pasów, linii, znaków poziomych itp. na drogach i ulicach. Podobnie postąpiono przed startem sezonu 2020 (dzień przed pierwszym meczem ligowym). Niestety ze względu na konstrukcję krawężnika w Tarnowie i materiał z którego jest wykonany, a także w związku z zastosowanym przez klub zaleceniem GKSŻ sprzed kilku lat, aby krawężnik był idealnie równo zlicowany z torem – farba po każdej jego kosmetyce jest przez szynę skutecznie ścierana. Aby do tego nie dopuścić klub musiałby nie prowadzić kosmetyki toru przy krawężniku, co jest niezgodne z regulaminem. Przed każdymi zawodami krawężnik malowany jest wapnem, aby był widoczny dla sędziego zawodów.

Jak wspomniano powyżej – krawężnik malowany był już dwukrotnie przez firmę zajmujące się tym zawodowo, niestety farba wytrzymuje zaledwie kilka przejazdów traktora. Tym samym klub zmuszony jest malować krawężnik toru farbą dosłownie w ostatniej chwili przed startem poszczególnych zawodów z tym, że jest to utrudnione ze względu na specyfikę przygotowania toru do zawodów.

Oczywiście klub zalecenie o ponownym malowaniu krawężnika wewnątrz toru wykona jak najszybciej przed środową rundą DMPJ.

 

 

 

 

 

Źródło: unia.tarnow.pl