tarnow logo

 

Grupa Azoty Unia

Klub: Unia Tarnów ŻSSA, ul. Zbylitowska 3, 33-101 Tarnów, tel./fax (14) 633 02 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Internetowa strona klubu

tarnow logozielona gora 2016Nie dojdzie do skutku zaplanowany na najbliższy piątek (24.03) mecz kontrolny pomiędzy drużynami Grupy Azoty Unii Tarnów a Falubazem Zielona Góra. Na przeszkodzie w rozegraniu sparingu stanęły warunki pogodowe jakie panują w Małopolsce. W środę Tarnów nawiedziły silne opady deszczu. 

 tarnow logozielona gora 2016W najbliższy piątek (23.03) Grupa Azoty Unia Tarnów zmierzy się z Falubazem Zielona Góra w meczu sparingowym. Na ten dzień synoptycy nie przewidują opadów deszczu. Jeżeli tylko tor będzie w dobrym stanie to spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Bilety w cenie 10zł będzie można nabyć w kasie na godzinę przed początkiem meczu.

tarnow logolublin 2017Nie dojdą do skutku zaplanowane na najbliższy weekend dwa spotkania kontrolne pomiędzy drużynami Grupa Azoty Unii Tarnów a Speed Car Motorem Lublin. Decyzje o odwołaniu sparingów podjęli trenerzy obu zespołów. Mecze mają zostać rozegrane w późniejszym terminie, gdy warunki torowe będą bardziej korzystne. 

 tarnow logoPrzedłużają się prace związane z montażem band absorbujących na tarnowskim torze. W związku z tym sztab trenerski Unii Tarnów zdecydował się na treningowy wyjazd. We wtorek w słowackiej Żarnowicy trenować będą Jakub Jamróg, Mikkel Michelsen, Artur Czaja i Michał Nowiński. W środę do wspomnianej czwórki dołączą kolejni zawodnicy Jaskółek.

 tarnow logoZawodnicy Unii Leszno jako pierwsi w tym roku mieli możliwość, aby potrenować na żużlowym torze. W ich ślady planują pójść kolejne drużyny. W Tarnowie trwają chwilowo prace montażowe związane z wymianą band na prostych. Jednak wszystko z tym związane powinno się zakończyć przed weekendem. 

 tarnow logoW piątkowy wieczór, punktualnie o godz. 19,rozpoczęła się prezentacja drużyny Grupa Azoty Unii Tarnów, która w sezonie 2017 będzie walczyła o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. W evencie zorganizowanym w Galerii Tarnovia udział wzięli wszyscy zawodnicy Jaskółek. Dwie godziny wcześniej w Cinema 3D odbyła się uroczysta Gala z okazji 60-lecia sportu żużlowego w Tarnowie.

 tarnow logoJacek Rempała, który od niedawna jest klubowym tunerem Unii Tarnów, przygotował na nadchodzący sezon dla tarnowskich młodzieżowców kilkanaście silników. Są to zarówno całkiem nowe jak i odremontowane jednostki GM. Silniki są kompletne i przeznaczone będą dla zawodników startujących na pozycjach juniora oraz adeptów szkółki.

 tarnow logoW najbliższy czwartek (02.03) odbędzie się spotkanie z zawodnikami, którzy w przeszłości startowali z Jaskółką na plastronie i w znaczącym stopniu kojarzeni są z biało-niebieskimi barwami. W sali VIP na Stadionie Miejskim w Tarnowie o tajnikach sportu żużlowego oraz jak speedway wyglądał kilkanaście lat temu opowiedzą: Bogusław Nowak, Marian Wardzała oraz Jacek Rempała. Początek spotkania o godz.18:00. Wstęp wolny.

 tarnow logoJednym z warunków otrzymania licencji na sezon 2017 jest montaż band absorbujących energię kinetyczną. Unia Tarnów chwilowo posiada licencję warunkową jednak wkrótce powinno to ulec zmianie. W Jaskółczym Gnieździe trwa bowiem wymiana płotu, który okala tor na prostych, na wymagane bandy.

tarnow logo

Grupa Azoty Unia Tarnów w sezonie 2017 będzie startować w rozgrywkach Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Jaskółki podczas zimowego okienka transferowego zbudowały silną drużynę, która ma walczyć o szybki powrót do PGE Ekstraligi. Rok 2017 dla klubu z Małopolski będzie wyjątkowym. Unia Tarnów obchodzić będzie bowiem 60-lecie powstania spółki żużlowej.