Spełnia się obietnica prezesa

rybnikbydgoszcz logoW niedzielę 28 czerwca rozpocznie się rewanżowy meczy pomiędzy ŻKS ROW Rybnik a Polonią Bydgoszcz. W poprzednim spotkaniu górą była Polonia, wygrywając 48:41. Tym razem bonus powinien zostać w Rybniku. Drużyna Jana Grabowskiego ze świetnie spisującym się Sebastianem Ułamkiem powoli zmierza do PGE Ekstraligi. 

 

 

Rybnik nie przegrał żadnego meczu na własnym torze w tym sezonie. Łatwo przyszło mu wygrać nie tylko z drużyną Marka Cieślaka – ŻKS Ostrovią, ale i z dotychczasowym liderem Nice PLŻ – z Lokomotivem Daugavpils (w obu przypadkach drużyna rybnicka wygrała wysoko 60:30). Tym samym objęli fotel lidera 1 ligi i otwarcie mówią, że teraz liczy się tylko Ekstraliga. Ostatni mecz przegrali prawie 2 miesiące temu – 17 maja w Ostrowie wynikiem 48:41. Od tego momentu pewnie zmierzają do wydostania się z zaplecza PGE Ekstraligi. Na dodatek prezes ŻKS ROW, Krzysztof Mrozek, już podczas prezentacji drużyny 8 marca obiecał ponownie, że następny sezon rybnicka drużyna rozpocznie w PGE Ekstralidze.

Jak do tej pory są pewniacy w składzie Jana Grabowskiego: Sebastian Ułamek, niekwestionowany lider drużyny, który co mecz przywozi minimum 10 pkt i może pochwalić się już średnią biegową 2,463 i prowadzeniem w klasyfikacji najlepszych zawodników NicePLŻ, detronizując zawodników z Łotwy. W ostatnim meczu z Ostrovią były reprezentant Polski przywiózł 13 punktów. Po piętach depcze mu młody Australijczyk i niewątpliwie objawienie w Rybniku – Max Fricke. Trzykrotny mistrz juniorów Australii, teraz ze średnią 2,111 i 34 punktami na koncie po zaledwie 4 meczach. Do grona „objawień sezonu 2015” należy dodać młodzieżowca Roberta Chmiela, który zastepując słabo spisującego się na początku sezonu Kamila Wieczorka, z meczu na mecz prezentuje wysoki poziom – jak choćby pokazując kunszt jazdy na krakowskim torze w 9 kolejce inkasując 7 punktów i bonus, prześcigając tym samym Kacpra Worynę o 2 punkty.

 

Jeśli chodzi o drużynę gości 26 czerwca drużyna Jacka Woźniaka rozegrała trening punktowany z KS Toruń, uznając wyższość „Aniołów” 48:42. Najlepiej w tym meczu z bydgoszczan punktował Robert Miśkowiak – 12, Robert Kościecha – 8 pkt czy Marcin Jędrzejewski 5+2. Jak dotąd Polonia po 8 meczach  zajmuje 4 miejsce w NicePLŻ z 4 zwycięstwami i 4 porażkami. Jak do tej pory najlepiej punktującym zawodnikiem jest Szymon Woźniak z 70 punktami po 7 meczach i 8 bonusami, czy Robert Kościecha 67+6 czy Andrey Kudriashov – 64+6, którzy brali udział w każdym meczu sezonu. W minioną niedzielę Polonia wysoko wygrała z ostatnim w tabeli Łączyńscy-Carbon Start Gniezno 61:29, gdzie tym razem najlepszy okazał się Marcin Jędrzejewski zdobywając 13 punktów + 1 bonus dla Gryfów czy Patrick Hougaard – 11+3.

 

Zwycięzcę niedzielnego meczu możemy wskazać już teraz i może być to już trzecie zwycięstwo rybniczan do „60-ciu” na własnym torze.  Tym bardziej, że trener ROW – Jan Grabowski, wystawia ten sam pewny i zwycięski skład już od kilku kolejek, może być spokojny że i tym razem jego drużyna nie zawiedzie go na rybnickim owalu.

 

Składy awizowane:

Polonia Bydgoszcz:
1. Patrick Hougaard
2. Marcin Jędrzejewski
3. Robert Kościecha
4. Andrey Kudriashov
5. Szymon Woźniak
6.
7. Patryk Rydlewski

 

 

ŻKS ROW Rybnik:
9. Troy Batchelor
10. Max Fricke
11. Sebastian Ułamek
12. Dakota North
13. Damian Baliński
14. Kacper Woryna

15. Robert Chmiel

 

Początek spotkania g.18.00,

sędzia Z.Fyda, kom.toru Z.Kuśnierski

Bilety:
Amfiteatr ulgowy (emeryci, renciści, uczniowie i studenci do 26 roku życia) - 17 zł
Amfiteatr - 27 zł
Trybuna kryta - 37 zł
Dzieci do lat 12 - wstęp wolny

 

źródło: zksrow.rybnik.com.pl, polonia.bydgoszcz.pl, pzm.pl

Aleksandra Cimała

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!