Zapowiada się kolejna wygrana

rybnikostrowŻKS ROW Rybnik w 8 kolejce podejmować będzie u siebie MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovię Ostrów. W poprzednim meczu 17 maja to Ostrów na swoim torze pokonał rybniczan. Tym razem drużyna Jana Grabowskiego będzie gościła trenera Marka Cieślaka u siebie, licząc na odegranie się i odebranie punktów.

 

 

Ostrów jak do tej pory zajmuje drugie miejsce w tabeli po rozegraniu 5 meczy: sezon zaczęli od przegania na Łotwie 57:33, później u siebie gościli Speedway Wandę Instal Kraków 48:41, u siebie wygrali z Rybnikiem 48:41, by następnie wybrać się po wygraną do Poloni Bydgoszczy 37:53 i rozgromić Orła Łódź 63:27.

U rybniczan już nie było tak kolorowo: aktualnie zajmują 3 miejsce w Nice PLŻ, jednak ciężko przychodzi im wygrać na wyjeździe. Zaczęli mocnym wejściem: wygraną u siebie z Wandą Kraków 62:28, by potem przegrać w Bydgoszczy 48:41, na swoim torze rozgromili łodzian 62:27, a przegrali na ostrowskim torze 48:41 by następnie podnieść się w starciu z Łączyńscy-Carbon Start Gniezno 42:48 i efektywnie wygrać z liderem tabeli SK Lokomotive Daugavpils 60:30.

 

Tym razem rybniczanom przyjdzie się zmierzyć ponownie w tym sezonie z Ostrovią w rewanżu. W poprzednim spotkaniu 17 maja najlepiej prezentował się Damian Baliński, który zgarnął 12 oczek dla ROWu, o dwa mniej lider drużyny Sebastian Ułamek, podobnie jak Troy Batchelor – 10 (w tym 2 bonusy). W drużynie ostrowian najlepiej punktował wtedy Michał Szczepaniak – 12, Rune Holta – 11, czy Mikkel Michelsen – 10+1. Tym razem do składu ŻKS ROW zamiast Rafała Szombierskiego trener powołał kolejny raz świetnie spisującego się w poprzednich meczach Maxa Fricke. Australijczyk w swoim drużynowym debiucie na gnieźnieńskim torze wywalczył 6 pkt + 2 bonusy, a w meczu z Lokomotivem 12 pkt. Na pewno rybniccy fani mogą liczyć na Sebastiana Ułamka, który co mecz przywozi przynajmniej 10 punktów.

 

W ŻKS Ostrovii zabraknie juniora Mateusza Borowicza, który podczas I rundy Nice Cup w Ostrowie uległ kontuzji. W jego miejsce może wskoczyć triumfator Nice Cup - Oskar Ajtner-Gollob. Ostrowian w swoim ostatnim meczu z Orłem Łódź 31 maja reprezentował m.in. Nicklas Porsing, który zanotował wtedy 7 pkt i bonus, jednak w meczu z Rybnikiem zastąpi go Scott Nicholls.

 

Niewątpliwie wszystko przemawia za tym, że znów rybniczanie będą świętowali kolejne bo czwarte zwycięstwo na swym torze. Rybnik dysponuje teraz mocną kadrą juniorską: Kacper Woryna w tym tygodniu nie tylko dostał się do finału Brązowego Kasku ale i wygrał I rundę Nice Cup, a jeśli trener Grabowski powoła Roberta Chmiela do składu, a wszystko na to wskazuje, to bieg juniorski wygrają podwójnie. ROW jest niewątpliwie mocny na swym torze i jest to jego wielki atut. Jeśli do formy wróci Troy Batchelor, który w meczy z Lokomotive Daugavpils zdobył tylko 4 oczka a także jego rodak – Dakota North, to ŻKS ROW może być spokojny o zwycięstwo. Jak do tej pory twierdza rybnicka była dla innych drużyn nie do zdobycia, nawet dla lidera - Daugavpils. Idąc tym tropem podobnie może być w niedzielne popołudnie.

 

 

MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia

1. Michał Szczepaniak

2. Scott Nicholls

3. Mikkel Michelsen

4. Mateusz Szczepaniak

5. Rune Holta

6.

 

ŻKS ROW Rybnik

9. Troy Batchelor

10. Max Fricke

11. Sebastian Ułamek

12. Dakota North

13. Damian Baliński

14. Kacper Woryna

15. Robert Chmiel

 

 

Początek spotkania: 13:45
sędzia - Piotr Lis, komisarz toru - Aleksander Janas

Przedsprzedaż biletów na mecz z Ostrovią:

13.06 (sobota) - godz. 12 - 15
14.06 (niedziela) - pierwsza kasa będzie czynna od godz. 10

Przypominamy, że wszyscy posiadacze karnetów będą mogli zakupić program zawodów w sklepiku klubowym, który w czasie każdych zawodów działa na koronie stadionu.

Ceny biletów:

Dzieci do lat 12 - za darmo (amfiteatr)
Amfiteatr ulgowy (emeryci, renciści, uczniowie i studenci do 26 roku życia) - 17 zł
Amfiteatr - 27 zł
Trybuna kryta - 37 zł

 

Źródło: www.zksostrovia.pl/, zksrow.rybnik.com.pl, info.własna

 

Aleksandra Cimała

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!