Rozpędzona lokomotywa kontra rybnickie Rekiny

rybnikdaugavpils logoDo Rybnika przyjeżdża najmocniejsza drużyna w tym sezonie - SK Lokomotive Daugavpils, który aktualnie prowadzi w Nice PLŻ. Jak dotąd niepokonana lokomotywa z Łotwy nie spotkała na swojej drodze żadnej przeszkody i brnie ku PGE Ekstralidze. ŻKS ROW Rybnik, wcześniej typowany do zwycięstwa ligi, jak na razie okupuje 4 miejsce. Jednak po tym spotkaniu rybniczanie mogą zapewnić sobie miejsce w play-offach. 

 

Wyjątkowo w czwartek, 4 czerwca, rozpocznie się 7 kolejka zmagań Nice PLŻ. Do Rybnika zawitają Łotysze, którzy od początku sezonu prezentują wysoki poziom przygotowania i wykazują chęć do awansu do PGE Ekstraligi. Jak do tej pory Lokomotive Daugavpils nie przegrali żadnego spotkania w tym sezonie: z Ostrovią wygrali 57:33, na wyjeździe z Wandą 41:49, z Polonią u siebie 54:36, z Orłem 40:50, oraz 61:29 ze Startem Gniezno. Maksim Bogdanow przewodzi w lidze z największą średnią po 5 kolejkach: 2,458, depcze mu po piętach Fredrick Lindgren – 2,417 oraz Joonas Kylmaekorpie – 2,409. Aktualnie Daugavpils zajmują pierwsze miejsce w tabeli 1 ligi, natomiast ich czwartkowy rywal – ŻKS ROW Rybnik 4. Rybnik, który już przed sezonem był nominowany do wygrania play-offów, jak na razie wygrał dopiero 3 mecze a 2 przegrali na wyjeździe: z Wandą wysoko 62:28, przegrana na wyjeździe z Polonią 48:41, z Orłem na swoim torze 62:27, porażka z drużyną Marka Cieślaka – ŻKS Ostrovią 48:41 i pierwsze zwycięstwo na wyjeździe z Łączyńscy-Carbon Start Gniezno 42:48. Jak do tej pory rybniczanie najlepiej radzili sobie na domowym torze, jednak trafiali na słabszych przeciwników, dopiero w 7 kolejce będą mieli trudny orzeche do zgryzienia. W drużynie ŻKR ROW trener Jan Grabowski znów postawił na Australijczyka Maxa Fricke, który świetnie radzi sobie w ligach zagranicznych natomiast w ostatnim meczu z Gnieznem przywiózł 6 oczek i 2 bonusy. Będzie jechał w parze z Troyem Batchelorem, który wcześniej dogadywał się z Dakotą Northem w meczu z Orłem Łódź przywożąc podwójne zwycięstwa. Na pewno można liczyć na dobry występ ze strony Sebastiana Ułamka, inkasującego co mecz ponad 10 pkt, niezależnie na jakim torze jedzie. Ciekawym pojedynkiem będzie bieg juniorski, w którym zobaczymy Kacpra Worynę oraz Andzejs Lebedevs – Łotysz od 1 kolejki prowadzi w rankingu najlepszego juniora Nice PLŻ, natomiast młodzieżowiec Rybnika,który w zeszył sezonie miał najlepszą średniobiegową w drużynie, w tym roku spadł po kilku gorszych występach z trzeciego miejsca najlepszych juniorów 1 ligi.

Atutem dla rybniczan może być znajomość własnego toru. Jedynym zawodnikiem, który reprezentował kiedyś rybnicką drużynę i zna tor przy Gliwickiej 72, był Antonio Lindback więc, pomimo modernizacji toru na przestrzeni ostatnich lat, może dobrze spisywać się w tym spotkaniu.  Łotysze  będą musieli pokonać ponad 1000 km na czwartkowy mecz do Rybnika. Na brak emocji kibice zgromadzeni w czwartkowe popołudnie nie będą mogli narzekać. Spotkanie rozpocznie się prezentacją o 17:45.

 

ŻKS ROW Rybnik:
9. Troy Batchelor 
10. Max Frickie 
11. Sebastian Ulamek
12. Dakota North 
13. Damian Balinski 
14. Kacper Woryna

15. Kamil Wieczorek


Lokomotiv Daugavpils:
1. Maksims Bogdanovs 
2. Fredrik Lindgren 
3. Joonas Kylmakorpi 
4. Ķasts Puodžuks 
5. Antonio Lindback 
6. Jevgeņijs Kostigovs
7. Andzejs LebedevsPoczątek spotkania:17:45

Sędzia: Paweł Słupski

kom.toru Wł. Kowalski 

 

źródło: info. własna, lokomotive.lv. 

 

Aleksandra Cimała

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!