Remis nie będzie do przyjęcia

rybniklodzPo przerwie wraca liga. 10 maja w niedzielę o 13:30 rozpocznie się pojedynek ŻKS ROW Rybnik z Orłem Łódź. Na Śląsk przyjeżdża drużyna Lecha Kędziory w swoim najmocniejszym składzie. W poprzedniej kolejce Orzeł wygrał ze Startem Gniezno 49:40 na łódzkim, trudnym i zaskakującym owalu. Będzie to dla nich drugi mecz w sezonie, gdyż w drugiej kolejce pauzowali. Która drużyna odpłynie w niedziele? 

 

 

W sezonie 2014 po zaciętej walce zremisowali oni 45:45. Rok później: Orzeł z jedną wygraną w tym sezonie, ROW - zwycięstwem i przegraną. Goście mają świetnie spisującego się Mariusza Puszakowskiego, który w poprzednim meczu ze Startem Gniezno zdobył 15 pkt oraz Rory Schleina, inkasującego dla Orła 12 pkt i 2 bonusy. Na poprawę wyników Madsa Korneliussena czekają łodzianie, wspominając jego znakomity poprzedni sezon, w którym dzięki świetnej jeździe (średnia bieg. 2,097), zdołał przebić się do reprezentacji Danii i zdobył z nimi tytuł drużynowego mistrza świata. W składzie zobaczymy również młodzieżowca Oskara Polisa, który 8 maja walczył w Lublinie o awans do IMŚJ (zdobył 7 pkt.) a teraz wraca na dobrze znany rybnicki tor, gdzie w zeszłym roku reprezentował jako „gość” ROW Rybnik. Debiut w lidze ma natomiast zaliczyć Kamil Adamczewski, którego problemy sprzętowe weliminowamy w poprzednim, inaguracyjnym spotkaniu.

 

W drużynie gospodarzy do składu Jan Grabowski nominował po pauzie Rafała Szombierskiego, któremu nie wiodło się w pierwszy meczu sezonu z Wandą Kraków. Odpoczywać za to będzie Chris Harris, rozczarowujący swą postawą w Bydgoszczy. W poprzedniej kolejce rybnicka drużyna uległa Polonii 41:48. Sebastian Ułamek ponownie ratował drużynę świetną dyspozycją i nienaganną formą, przywożąc dla ROW 12 pkt., oczko mniej zainkasował wtedy Australijczyk Troy Batchelor. Za to Harris wraz z młodzieżowcem Wieczorkiem przywieźli wtedy po 2 pkt. Młodzieżowiec Kacper Woryna w przerwie od ligi nie tylko występował w Rawiczu w ćwierćfinale IMP oraz w Lublinie w finale krajowych eliminacji IMŚJ ale również kończył edukację w liceum przystępując do egzaminu dojrzałości.

 

Kibice w Rybniku, jeśli pogoda nie pokrzyżuje szyków, chcą w niedzielę oglądać kolejne zwycięstwo swojej drużyny, która jeszcze przed sezonem była nominowana na zwycięzcę ligi. Po łatwym tryumfie u siebie ze Speedway Wandą Instal Kraków 62:28, czeka ich o wiele trudniejsze zadanie z Orłem Łódź. Zmazać blamaż po wyjeździe do Bydgoszczy i odzyskać zaufanie kibiców to priorytet. Jeśli Damian Baliński oraz Troy Batchelor wrócą do pełni sił i formy po nieudanych występach w ligach zagranicznych, mogą wraz z Sebastianem Ułamkiem przypieczętować kolejną wygraną na rybnickim torze. Podobnie Orzeł – po wygranej ze Startem Gniezno drużyna Lecha Kędziory ma apetyt na drugie zwycięstwo w tym sezonie. Zapowiada się zacięta walka o każdy punkt i udane starty, jednak wszystko wskazuje na to, że punkty zostaną w Rybniku.

 

 

Awizowane składy:

Orzeł Łódź:
1. Mads Korneliussen
2. Nicolai Klindt
3. Mariusz Puszakowski
4. Kamil Adamczewski
5. Rory Schlein
6. Oskar PolisŻKS ROW Rybnik:
9. Troy Batchelor
10. Dakota North
11. Sebastian Ułamek
12. Rafał Szombierski
13. Damian Baliński
14. Kacper Woryna

 

Początek spotkania: 13:45, prezentacja 13:30.
Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: A. Janas  oraz  stażysta J. Banasiak

Ceny biletów:
Amfiteatr ulgowy (emeryci, renciści, uczniowie i studenci do 26 roku życia) - 17 zł

Amfiteatr normalny - 27 zł
Trybuna kryta - 37 zł
Dzieci do 12 roku życia na amfiteatr wchodzą za darmo.

 

 

źródło: info. własne, www.kacper.woryna.pl, zksrow.rybnik.com.pl 

Aleksandra Cimała

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!