Beniaminek zapowiada walkę w Rybniku

rybnikkrakowW niedzielę, 12 kwietnia, o godzinie 13:30 rozpocznie się walka o awans do Ekstraligi: pierwszy mecz w tym sezonie dla drużyn z Nice PLŻ. Do Rybnika przyjedzie zespół Michała Widery walczyć o pierwsze punkty w inauguracyjnej kolejce. W poprzednim sezonie pokazali, że ducha walki im nie brakuje. Natomiast ROW będzie musiał udowodnić, że 7 miejsce w 2014 było tylko pomyłką a aspracje sięgają dużo wyżej.

 

ŻKS ROW Rybnik po pozyskaniu Sebastiana Ułamka, Damiana Balińskiego czy Troya Batchelora, są nominowani na zwycięzców 1 ligi a tym samym awans do najlepsze polskiej ligi. Pierwszym krokiem do udowodnienia niedowiarkom, że „Rybnik żużlem stoi” i ich miejsce nie jest na zapleczu Ekstraligi, będzie pierwszy mecz tego sezonu w którym zmierzą się ze Speedway Wandą Instal Kraków. Drużyna z Grodu Kraka, która po wielu latach wróciła do 1 ligi, będzie walczyła o pokazanie się z jak najlepszej strony, udowadniając, że zaproszenie do Nice PLŻ nie było przypadkowe i miejsce w tej lidze im się należy. Rybnik natomiast musi pokazać swoim kibicom, że 7 miejsce na koniec sezonu 2014 było tylko przypadkowe i stać ich na dużo więcej. Że są głodni sukcesu i walki pokazali już na sparingach, zapraszając na mecze towarzyskie drużyny z Ekstraligi. Udało im się wygrać jeden z 5 rozegranych spotkań: z Fogo Unią Leszno zwyciężyli na rybnickim owalu 46:38. Prawie w każdy meczu najstarsi zawodnicy pozyskani w okresie transferowym, Ułamek oraz Baliński, przywozili po ponad 10 punktów każdy. Drużyna ROW Rybnik i Wandy miała spotkać się w barażach na koniec poprzedniego sezonu – Rybnik miał wtedy walczyć o utrzymanie się w NicePLŻ natomiast krakowska drużyna mogła dużo wcześniej zapewnić sobie wejście do 1 ligi, gdyby zdeklasowała ROW Rybnik. Do sparingu jednak nie doszło z powodu rezygnacji Wandy, dlatego też musiała ona poczekać do grudnia na zaproszenie ze strony GKSŻ by zasilić zaplecze Ekstraligi. Tak jak ROW przygotowywał się do sezonu odjeżdżając aż 5 sparingów, tak drużynie Michała Widery udało sie zrealizować tylko jeden mecz w formie turnieju par na nowohuckim obiekcie pod koniec marca. Dlatego też każdy z zawodników trenował indywidualnie na torach, czy to w Rzeszowie, Zielonej Górze, Częstochowie czy w Gorican.

 

W drużynie Jana Grabowskiego w niedzielnym spotkaniu zabraknie Troya Batchelora - w ostatnim meczu ligi angielskiej Australijczyk uległ niegroźnemu wypadkowi, po którym jednak skarżył się na bóle w klatce piersiowej. Duże nadzieje rybniccy kibice wiążą z młodzieżowcem Kacprem Woryną, który nie dość, że w sezonie 2014 miał najlepszą średnią z całego zespołu, a do tego kilka  dni temu, bo 10 kwietnia brał udział w finale krajowych eliminacji do IMEJ w Grudziądzu przywożąc na koniec turnieju 14 punktów, co dało mu awans z pierwszej pozycji do międzynarodowych półfinałów. Tak samo w przypadku Kamila Wieczorka, który w tym meczu zdobył aż 11 punktów i z 3 pozycji uzyskał awans do mistrzostw juniorów.

 

Natomiast w Wandzie za Daveya Watta pojedzie rezerwowy zawodnik - Australijczyka czeka prawdopodobnie 5-6 tygodni przerwy od ścigania po doznanej kontuzji stopy podczas jednego ze sparingów w Krakowie. Zaproszono na ten mecz Adama Strzelca z Falubazu Zielona Góra, który wystąpi w tej drużynie gościnnie. Będzie to dla niego ostatni rok w roli „juniora”. Zabraknie również Kennetha Hansena, który pozostaje na zawodach w Anglii.  

 

 

Początek spotkania: 13:30

Sędzia: Ryszard Bryła, komisarz toru: Grzegorz Janiczak

 

 

ŻKS ROW Rybnik

9 Dakota North

10 Rafał Szombierski

11 Sebastian Ułamek

12 Chris Harris

13 Damian Baliński

14 Kacper Woryna

15 Kamil Wieczorek

 

Speedway Wanda Instal Kraków

1 Paweł Miesiąc

2 Andrej Karpow

3 Rafał Trojanowski

4 Maciej Kuciapa

5 David Watt

6 Marcin Wawrzyniak

7 Daniel Kaczmarek

 

źródło: info. własna, zksrow.rybnik.com.pl, kacper.woryna.pl, speedwaywanda.pl

Aleksandra Cimała

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!