W Rybniku zapowiadają walkę

rybnikwroclaw logoO 17:00 ŻKS ROW Rybnik rozegra zaległy mecz sparingowy z drużyną Betard Sparty Wrocław. Będzie to rewanż za poniedziałkowa porażkę z drużyną Piotra Barona, którą Rybniczanie wysoko przegrali we Wrocławiu 57:33. Teraz czas na odwet na własnym torze.

 

 

Pogoda w Rybniku zapowiada się iście wiosennie, przewiduje się temperaturę oscylującą w granicach 10 stopniu i bez opadów więc tym razem nic nie powinno zakłócić rozegrania sparingu obu drużyn. Początkowo mecz ten miał się odbyć w sobotę 14 marca, jednak z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych i nie przygotowanego toru został on przełożony na wtorek, 17 marca. Tak samo było w przypadku meczu we Wrocławiu: mecz z niedzieli, 15 marca, został przełożony na poniedziałek, 16.03.  

Drużyna pod wodzą Jana Grabowskiego wywalczyła na wrocławskim torze tylko 33 punkty. Z bardzo dobrej strony pokazali się Rafał Szombierski, Sebastian Ułamek oraz Damian Baliński inkasując po 9 punktów. W dzisiejszym spotkaniu do składu dołączą Max Fricke, Roman Chromik oraz Chris Harris.

W Sparcie natomiast nie pojedzie Adrian Gała (przechodzi badania po wczorajszym upadku na torze) ani Damian Dróżdż, za to pojawi się Michael Jepsen Jensen. Na „stare śmieci” wraca Vaclav Milik, który w zeszłym sezonie bronił barw rybnickich, więc tor jest mu bardzo dobrze znany i na pewno może liczyć na przywitanie ze strony miejscowych kibiców.

 

 

Rozpoczęcie o godzinie 17:00. Bilety w cenie 5 zł oraz 10zł (trybuna kryta) będą również programem na to spotkanie.

Planowane składy: 

Betard Sparta Wrocław
1. Tai Woffinden
2. Vaclav Milik
3. Tomasz Jędrzejak
4. Michael Jepsen Jensen
5. Maciej Janowski
6. Maksym Drabik
7. Damian Dróżdż 

ŻKS ROW Rybnik
9. Damian Baliński
10. Max Fricke
11. Sebastian Ułamek
12. Chris Harris
13. Rafał Szombierski
14. Kacper Woryna
15. Kamil Wieczorek
R1. Robert Chmiel
R2. Valentin Grobauer
R3. Roman Chromik

 

 

źródło: zksrow.rybnik.com.pl

Aleksandra Cimała

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!