Pierwsze treningi w Rybniku

rybnikNa rybnickim torze odbyły się pierwsze w tym roku treningi przed inauguracją nowego sezonu. Zawodnicy testowali przede wszystkim nowe tłumiki. Gościnnie pojawili się m.in. Piotr Świderski, Dawid Lampart i Krystian Rempała.

 

W poniedziałek na rybnickim owalu trening rozpoczął się o godzinie 15:30, udział w nim wzięli: Kacper Woryna, Sebastian Ułamek, Robert Chmiel, Valentin Grobauer,Rafał Szombierski, Chris Harris, Kamil Wieczorek, Roman Chromik oraz Michał Schmidt. Razem z nimi tor testował gościnnie Piotr Świderski ze Stali Gorzów. Na trybunach pojawiło się około 250 kibiców ROW Rybnik.

Sebastian Ułamek testował przy okazji 2 tłumiki – Kinga i Poldem, a na ostateczną decyzję co do wyboru jeszcze poczeka: - Co do tłumików to trochę jest za wcześnie, by mówić o nich, trzeba poczekać. Ułamek, który od stycznia może również zacząć trenować żużlowców jako instruktor sportu żużlowego, razem z Chrisem Harrisem byli zadowoleni z przygotowanego toru. Anglik testował przy okazji parę nowych rzeczy, pomagać mu w tym roku będzie mechanik Brian Andersen (wrócił on do teamu „Bombera” wraz z Chrisem Andersenem): - Próbowałem dzisiaj tłumik Kinga i na razie nie widzę wielu różnic względem ubiegłorocznego tłumiku – zaznaczył Harris.

We wtorek (10.03) na treningu pojawili się: Damian Baliński, Robert Chmiel, Kacper Woryna, Sebastian Ułamek, Chris Harris, Michał Szmidt, Valentin Grobauer i Rafał Szombierski. Razem z nimi na tor wyjechali gościnnie zawodnicy Stali Rzeszów: Dawid Lampart oraz Krystian Rempała i pod okiem trenera Janusza Ślączki kręcili próbne kółka na rybnickim  torze. Również i Kacper Woryna wraz z swoim team'em porównywał i testował 3 nowe tłumiki i na dzień dzisiejszy dokonał już wyboru.

P3090220

 

Kolejne trening zaplanowane zostały na środę (godz. 15:00) oraz na czwartek. W sobotę natomiast ŻKS ROW Rybnik podejmie na swoim torze drużynę Sparty Wrocław. Sparing ma się odbyć o godzinie 19:00. Jednak na sobotę zapowiadane są opady śniegu. Na drugi dzień, w niedzielę, to rybnicka drużyna pojedzie na sparing na wrocławski tor.

 

Źródło: zksrow.rybnik.com.pl

Aleksandra Cimała

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!