"Teraz nie wypada nam nie awansować". Prezentacja w Rybniku.

rybnikW Rybniku zaczęło się końcowe odliczanie przed rozpoczęciem nowego, obiecującego sezonu. Przygotowania ruszyły z wielką pompą: co weekend aż do rozpoczęcia kolejki rybniccy fani czarnego sportu otrzymają sporą dawkę żużla. Już 14.03. ŻKS ROW czeka pierwszy sparing ze Spartą Wrocław. Natomiast w minioną niedzielę kibice mogli poczuć i zobaczyć z bliska motory żużlowe a także poznać kadrę na sezon 2015. "Tylko zwycięstwo" - będzie hasłem przewodnim każdego pojedynku o Ekstraligę.

 

W niedzielny wieczór w rybnickiej hali odbyła się prezentacja drużyny Jana Grabowskiego na sezon 2015. Prezentacja zrobiona z rozmachem i efektami zgromadziła blisko 1000 osób. Wejściówki, które można było nabyć w klubie, rozeszły się w oka mgnieniu przez co zgromadził się komplet widzów stęsknionych za speedwayem.

Wieczór zaczęło się od pierwszej niespodzianki: Kacper Woryna wraz z Rafałem Szombierskim odpalili swe maszyny i efektownie wjechali na parkiet przy dźwiękach hitu Europe „The Final Countdown”. „Czy kiedyś będzie jak dawniej?” – zastanawiali się nie tylko sympatycy i wierni kibice licznie zgromadzeni ale i włodarze klubu z prezesem Krzysztofem Mrozkiem na czele. Rafał Szombierski trzymając w swych rękach flagę z napisem: „Tylko zwycięstwo” dał odpowiedź kibiciom o co będzie walka w tym sezonie.

Na wielkim podeście ustawionym na środku hali pojawili się prowadzący prezentacje: Tomasz Lorek i Wacław Troszka, którzy przywitali się z przybyłymi gośćmi a w szczególności z paniami, które z racji ich święta, zostały obdarowane przy wejściu symbolicznym kwiatkiem.

Okazało się również, że i nowowybrany prezydent Rybnika, Piotr Kuczera, nie tylko zaszczycił publiczność swoją obecnością ale i nowym talentem: kolejną niespodzianką był wjazd z jednej strony prezesa Mrozka a z drugiej nowego prezydenta Rybnika, Piotra Kuczery, który pochwalił się kilkoma rundami po hali. „Rybnik żużlem stoi, i dlatego spodziewam się że rybniczanie pokażą nam na co ich stać.”

 

Prezes Mrozek zgromadzonym kibicom ŻKS ROW Rybnik przedstawił plan na ten sezon: „Powiem to co powtarzam przed każdym sezonem: teraz już mi nie wypada nie awansować, bo inaczej prezydent zakręci nam kurek z tymi pieniążkami. W końcu musimy wygrać tą ligę i awansować. Czy chcecie Ekstraligę w Rybniku?” – zapytał prezes, na co tłumnie zgromadzona publiczność odpowiedziała jednoznacznie: „Tak! Ekstraliga dla Rybnika!” I kontynuował: „Może zrobimy tak, najpierw zrobimy awans, a później pomyślimy co będzie dalej, dobra?” – zakończył prezes Mrozek. „Państwo jesteście największymi sponsorami, proszę spojrzeć na motor Dakoty Northa ustawiony na parkiecie, jest tam napis: Sponsor Klubu: Rybniccy Kibice - to jesteście Wy. Dziękuję!” – za co prezes Mrozek zebrał gromkie brawa. „Żużel w Rybniku to nie tylko dotacja (w tym roku z budżetu miasta klub otrzyma 2,49 mln złotych), nasz budżet jest skonstruowany tak, że znaczna części tego budżetu to sponsorzy, reklamy, i pewnie zauważyli Państwo, że obok naszego pięknego logotypu jest nowy nasz sponsor, firma TermoRex. I to jest nasz główny sponsor dzisiaj”. Na to odpowiedział jeden z prezenterów: „Panie prezesie, przygotowałem wierszyk na tą okazję: Gdy ekstraliga do Rybnika wróci, to prezes Mrozek nam rekina zwróci”, nawiązując do starej maskotki RKM Rybnik sprzed kilku lat. Prezes przystał na tą propozycję: „Jeśli faktycznie awansujemy, wraca Rekin do Rybnika”. Zaproszony trener Jan Grabowski zachwalał swoją młodzież: „Doczekaliśmy się wspaniałych juniorów, to Robert Chmiel, Kamil Wieczorek i Kacper Woryna, ta trójka rokuje bardzo duże nadzieje na przyszłość, a jeszcze z seniorami to myślę że ten zespół dużo namiesza lidze”.

 

Najważniejszym punktem dzisiejszego wieczoru, na który czekali wszyscy kibice, była oficjalna prezentacja drużyny, która o ten awans do ekstraligi ma zawalczyć. Zaczęli młodzieżowcy, adepci szkółki rybnickiej, a po nich przyszła pora na „starsze roczniki” – seniorów. Zawodnicy kolejno wchodzili na scenę, poczynając od Niemca, Valentina Grobauera, by zasiąść koło prowadzącego tą imprezę i przeprowadzającego wywiady z żużlowcami Tomasza Lorka. Najwięcej braw zebrali wychowankowie rybnickiego klubu, którzy zostali ciepło przywitani przez publiczność. Braw nie zabrakło również dla nowych nabytków rybnickiego klubu: Damiana Balińskiego, Sebastiana Ułamka, czy Troya Batchelora. Na prezentacji nie pojawił się Ilya Chalowa, który z powodu nie otrzymania wizy nie dotarł do Rybnika a także zabrakło Australijczyka Maxa Fricke.

 

Reprezentować Rybnik w tym roku będą: Troy Batchelor, Sebastian Ułamek, Damian Baliński, Dakota North, Kacper Woryna, Rafał Szombierski, Chris Harris, Ilya Chalow, Roman Chromik, Valentin Grobauer, Marcel Kajzer, Max Fricke, Robert Chmiel, Kamil Wieczorek. 

Prezentacja trwająca 2 godziny, zakończyła się słodkim akcentem dla wytrwałej publiczności – żużlowcy zgromadzonym kibicom rozdali pączki by później z każdym chętnym ustawić się do zdjęć.

 

P3080412

 

 

A już 9.03. żużlowcy ŻKS ROW Rybnik wyjadą na swój pierwszy trening na torze przy Gliwickiej 72. Trening zaplanowano na godzinę 15:30. Pierwszy sparing u siebie drużyna odjedzie 14.03. ze Spartą Wrocław. Jeśli pogoda w Rybniku dopisze, kolejny odbędzie się 22.03. z Fogo Unią Leszno a także 28.03. ze Stalą Rzeszów. 

 

źródło: info. własne.

Aleksandra Cimała

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!