Otwarto wystawę o historii rybnickiego żużla

rybnikTydzień przed oficjalną prezentacją zawodników ŻKS ROW Rybnik w rybnickim centrum handlowym odbyło się spotkanie legend czarnego sportu, której towarzyszyła wystawa pamiątek. Oglądać można było stare programy, kevlary, motory czy zdjęcia z rybnickiego owalu. Wystawę uświetnili swoją obecnością m.in. Andrzej Wyglenda, Adam Pawliczek czy Kacper Woryna.

 

 

W niedzielny popołudnie sympatycy rybnickiego żużla spotkali się w galerii handlowej Focus na otwarciu wystawy poświęconej historii speedway'a w Rybniku. Na wystawie mogliśmy oglądać m.in. stare programy żużlowe, plastrony i kevlary rybnickich zawodników, w gablotach wystawione zostały odznaki i proporczyki, na sztalugach zgromadzono czarno-białe zdjęcia z lat 70-90-tych, w tym poświęcone śp. Antoniemu Worynie wspominające go jako zawodnika i trenera. Największą atrakcją cieszyły się niewątpliwie stare motocykle żużlowe, m.in. GM i godden GR 500. Wystawie towarzyszyło spotkanie z zawodnikami, którą prowadził Adam Drewniok: zaproszenie przyjęli m.in. Stefan Smołka, który jest ekspertem w temacie historii żużla, Andrzej Wyglenda, Jerzy Wilim, Adam Pawliczek, i najmłodsza gwiazda i obecny żużlowiec - Kacper Woryna. Na otwarciu wystawy był obecny również prezes ŻKS ROW Rybnik, Krzysztof Mrozek, który wspomniał m.in. o przebudowie toru przewidzianej na okres wakacyjny a przy okazji przypomniał przybyłym na wystawę kilku kibicom ze Świętochłowic o zaproszeniu klubu Śląsk Świętochłowice na towarzyski mecz w okresie letnim.

 

Prezes Krzysztof Mrozek w towarzystwie Andrzeja Wyglendy, rybnickiej legendy czarnego sportu, Fot. Sebastian Malucha.


Wystawę będzie można zwiedzać do 7 marca, natomiast 8 marca nastąpi prezentacja drużyny na sezon 2015 trenera Jana Grabowskiego, w której mają wziąć udział wszyscy żużlowcy rybnickiej drużyny.

 

 

źródło: info. własne

Aleksandra Cimała

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!