Sebastian Ułamek oficjalnie w Rybniku. "To zaszczyt jeździć w tym klubie"

2015 ulamek s1

rybnikSebastian Ułamek oficjalnie został zawodnikiem ŻKS ROW Rybnik. W poprzedni sezonie reprezentując barwy GKM Grudziądz uzyskał średnią 1,987 Już w grudniu Ułamek uzgodnił warunki w rybnickim klubie, a dziś podpisał umowę. Do tego w minioną niedzielę zdał egzamin na instruktora sportu żużlowego.

 

Sebastian Ułamek (39 l.), wychowanek Włókniarza Częstochowa i wieloletni reprezentant kadry Polski, już w zeszłym roku przymierzał się do ŻKS ROW Rybnik. Na oficjalnej konferencji w listopadzie w Urzędzie Miasta Rybnika Ułamek stwierdził, że argumentem pierwszym była bliskość domu: - Będzie to zaszczyt jeździć dla Rybnika, bo przede wszystkim argumentem było to, że blisko mego domu, fajnie by było, gdyby na dłużej to się ułożyło ale trzeba to podeprzeć wynikami, abym jeździł jak najlepiej. Chcę żeby działacze byli zadowoleni z mojej osoby, życzyłbym sobie żeby to wszystko się poukładało i chciałbym się czuć w Rybniku "jak w domu", z kibicami nawiązywać jak najlepsze kontakty, chciałbym abyś byli na dobre i na złe i liczę na kibiców po wygranym meczu jak i przegranym. To jest sport, są dni dobre i są złe, czasami trzeba głowę spuścić i jechać dalej. Chcemy jechać po najwyższe cele, czyli po Ekstraligę. Ale takie są założenia klubu, zarządu jak i prezydenta który nas wspiera, za co serdecznie dziękuję. Będzie to kontrakt roczny, w planach jest awans więc może i przedłużenie - podsumował Ułamek.


W ostatnią niedzielę stycznia w Częstochowie Ułamek zdał egzamin, razem z 29 innymi obecnymi i byłymi żużlowcami, na instruktora sportu żużlowego. Oznacza to, że może trenować młodych adeptów a także wspomóc trenera Jana Grabowskiego w swym nowym klubie.

 

Sebastian Ułamek jeżdżąc w poprzednim sezonie w GKM Grudziądz w 14 meczach zdobył 129 punktów uzyskując średn. biegową na poziomie 1,987.

 

źródło: info. własne, zksrow.rybnik.com.pl

Aleksandra Cimała

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!