Miasto przeznaczy ponad milion złotych na modernizację toru

rybnik

Rybniccy radni w czasie sesji Rady Miasta przyjęli dziś budżet na rok 2015. Ujęli w nim m.in. przebudowę toru żużlowego. Chcą na ten cel przeznaczyć 1,3 mln złotych. Nie wiadomo natomiast kiedy dojdzie do modernizacji toru przy Gliwickiej w Rybniku i czy zdążą przed nowym sezonem.

 

Nowo wybrany prezydent Rybnika, Piotr Kuczera, w czasie prezentacji budżetu na rok 2015 ujął również, obiecaną jeszcze przed swą kadencją, kosmetykę toru żużlowego na rybnickim stadionie. Na ten cel miasto chce przeznaczyć kwotę 1,3 mln złotych. Wszyscy radni jednogłośnie przyjęli budżet na nowy rok. Nie wiadomo natomiast kiedy dojdzie do modernizacji owego toru: jeszcze przed wyborami samorządowymi poprzedni prezydent, Adam Fudali, planował zrobić to przed nowym sezonem natomiast na dzień dzisiejszy brany jest również pod uwagę termin letni, w czasie przerwy między rozgrywkami. Warto zaznaczyć, że w marcu ŻKS ROW Rybnik weźmie udział w 3 sparingach u siebie: 14.03 ze Spartą Wrocław, 22.03 z Unią Leszno oraz 28.03 ze Stalą Rzeszów

 

Z początkiem grudnia 2014 podana została informacja o planowanej przebudowanie toru przy Gliwickiej 72 w Rybniku. Został on zaakceptowany przez PZM i prace miały się zacząć przed nowym sezonem. Przebudowie ulegnie tor: zmieni się geometria toru tzn. kąt nachylenia łuków zostanie zmodyfikowany oraz poszerzone zostaną proste, a także będą ścięte neutralne pasy trawy boiska na wejściach i wyjściach. Dzięki temu widoczność na trybunach ma się poprawić a zawody mają stać się jeszcze bardziej atrakcyjne i interesujące.

Ma to być już czwarty raz gdy na stadion wjedzie ciężki sprzęt chcący doprowadzić tor do porządku. W nowym budżecie na rok 2015 prezydent wygospodarował 1,3 mln na kosmetykę toru, która ma zostać porządnie zrobiona i starczyć na długo. Pod koniec styczniu ma zostać ogłoszony przetarg na projekt nowego toru.

W przyszłym tygodniu rybnicki klub ma ponowie złożyć wniosek do drugiej edycji konkursu grantowego o przyznanie dotacji z miasta. W poprzednim wniosku doszukano się błędów i niejasności dlatego też odrzucono prośbę. W dniu wczorajszym, 21.03., w zamieszczonym Biuletynie Informacji Publicznej włodarze miasta rozdysponowali środki finansowe m.in. w obszarze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Zabrakło w nich miejsca dla rybnickiego klubu żużlowego. Stało się to m.in. z powodu błędów rachunkowych w kosztorysie, niewłaściwie zmodyfikowanych treści czy niekompletnego zestawu informacji.

 

 

źródło: info własna, www.rybnik.eu, www.rybnik.com.pl.

 

 

Aleksandra Cimała

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!