Betard Sparta Wrocław vs PGG ROW Rybnik (zapowiedź)

DSC 0003W VII kolejce PGE Ekstraligi Betard Sparta Wrocław zmierzy się na własnym torze z drużyną PGG ROW Rybnik. Zdecydowanym faworytem spotkania są gospodarze.

Betard Sparta Wrocław kontra PGG ROW Rybnik czyli wicemistrzowie Polski kontra beniaminek. Wrocławianie zajmują w ligowej tabeli piąte miejsce z dorobkiem pięciu punktów. Rybniczanie zajmują siódmą lokatę z dwoma punktami na koncie. Przed meczem ciężko szukać jakichkolwiek argumentów, które mogłyby dawać nadzieję na zacięty mecz. W drużynie gości sezon życia ma Robert Lambert. Reszta drużyny na czele z Kacprem Woryną nie potrafi dorównać Brytyjczykowi. Właśnie w kapitanie ROW-u drzemią jeszcze spore rezerwy. Jeśli 24-letni rybniczanin wróci do wysokiej dyspozycji wtedy ROW może stać się bardziej konkurencyjnym zespołem na wyjazdach. Szansę na występ na wrocławskim owalu otrzyma Troy Batchelor. Australijczyk dostaje dopiero drugą szansę od trenera - i to drugą na wyjeździe. Do składu wraca również Mateusz Szczepaniak. 

Gospodarze również nie mają podstaw do hurraoptymizmu. Wprawdzie liderzy nie zawodzą, to Max Fricke i Daniel Bewley spisują się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Sparta chcąc walczyć o złoto w tegorocznych rozgrywkach musi pomóc tej dwójce odnaleźć formę. Wrocławianie wykorzystują do bólu tegoroczny regulamin. Najpierw na zasadzie "gościa" pozyskali Chrisa Holdera, a następnie Oliviera Berntznona. 

Mecz z Rybnikiem zapowiada się dla wrocławian jako test-mecz przed rundą rewanżową. Być może trener Lech Kędziora również nie będzie stosował roszad taktycznych i pozwoli swoim zawodnikom odjechać wszystkie wyścigi. Ostatni mecz na Stadionie Olimpijskim przyniósł nowy rekord toru. Przygotowanie toru utrudniła nieco pogoda, ale goście z Grudziądza byli bezradni. Czy "Rekiny" z Rybnika zdołają nawiązać równorzędną walkę? Czy stać ich na niespodziankę we Wrocławiu? Przy obecnej dyspozycji zdaje się to być mocno wątpliwe, ale sport niejednokrotnie już weryfikował wszelkie spekulacje.

Początek spotkania - 18.oo

Awizowane składy:

RybnikPGG ROW Rybnik
1.Kacper Woryna
2. Mateusz Szczepaniak
3. Andzej Lebedevs
4. Troy Batchelor
5. Vaclav Milik
6. Mateusz Tudzież
7. Kamil Nowacki

WroclawBETARD Sparta Wrocław
9. Maciej Janowski
10. Mateusz Panicz
11. Maksym Drabik
12. Max Fricke
13. Tai Woffinden
14. Przemysław Liszka
15. Gleb Czugunov

 

Tomasz Chruśnik

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!