Mechanik ROW-u zakażony!

2020 07 10 Rybnik v Leszno pic AREK SIWEK 84Pandemia nie daje za wygraną. Spośród 60 przebadanych osób, jedna osoba uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Jest to mechanik jednego z zawodników PGG ROW-u Rybnik.

 

ekstraliga PGEJeden pozytywny wynik testu genetycznego COVID-19 na 60 osób przebadanych po meczu PGG ROW Rybnik – FOGO Unia Leszno w PGE Ekstralidze dotyczy mechanika jednego z zawodników PGG ROW Rybnik. Rozgrywki PGE Ekstraligi będą jednak kontynuowane, ponieważ mechanik nie miał z nikim kontaktu od czasu wprowadzenia przez PGE Ekstraligę specjalnej procedury kryzysowej – izolacji i testów.

Od 14 lipca 60 osób, które miały dostęp do strefy parku maszyn w ramach drużyn PGG ROW Rybnik i FOGO Unia Leszno przebywało w izolacji domowej, realizując procedurę kryzysową wprowadzoną przez PGE Ekstraligę. Nikt z nich nie miał kontaktu z pozostałymi zawodnikami, mechanikami oraz sztabami szkoleniowymi w związku z domową izolacją.

20 lipca gdańska INVICTA na zlecenie PGE Ekstraligi przeprowadziła badania na obecność koronawirusa, których wyniki poznaliśmy 21 lipca. Dzięki testom, rozgrywki PGE Ekstraligi będą kontynuowane. Zaplanowana na 21 lipca w Częstochowie II runda Ligi Juniorów również odbędzie się zgodnie z terminarzem w związku z faktem, iż rybniccy zawodnicy i mechanicy mają negatywne wyniki testów.

Przypomnijmy, że w związku z faktem, iż jedna z osób z obsługi przebywających w parku maszyn podczas meczu PGG ROW Rybnik – FOGO Unia Leszno rozegranego w ramach 5. rundy PGE Ekstraligi 10 lipca, posiadała pozytywny wynik testu COVID-19, PGE Ekstraliga wprowadziła procedurę kryzysową. Wówczas pozytywny wynik testu stał się udziałem jednej z osób przebywających w parku maszyn podczas meczu PGG ROW Rybnik – FOGO Unia Leszno 10 lipca. Nie był nią żaden z zawodników, mechaników ani członków sztabów szkoleniowych.

W związku z wprowadzoną procedurą kryzysową, 20 lipca INVICTA przebadała w Rybniku i Lesznie 60 osób. U jednej z nich, mechanika jednego z zawodników PGG ROW Rybnik, wynik okazał się pozytywny. Przebywał on w domowej izolacji – bez kontaktu z innymi osobami z klubu.

PGE Ekstraliga 16 lipca wprowadziła jeszcze bardziej rygorystyczne zasady bezpieczeństwa. Aktualnie obowiązkowe testy genetyczne będą przeprowadzane co dwa tygodnie i dotyczyć mają wszystkich osób, które wchodzą do parku maszyn na mecz PGE Ekstraligi: zawodników, mechaników i sztabów szkoleniowych, osób funkcyjnych oraz sędziów i komisarzy torów. Nadal testy genetyczne będą musieli przechodzić wszyscy zawodnicy, ale także mechanicy, którzy będą decydowali się wyjeżdżać z Polski zarówno w celach prywatnych, jak również związanych z występami i pracą w innych zawodach żużlowych poza granicami Polski.

Najbliższe mecze PGE Ekstraligi rozegrane zostaną zgodnie z terminarzem 24 i 26 lipca, a osoba z pozytywnym wynikiem testu znajduje się pod kontrolą Sanepidu.

Będzie to 7. runda rozgrywek, w której BETARD Sparta Wrocław podejmie na swoim stadionie PGG ROW Rybnik (piątek, godz. 18:00, transmisja Eleven Sports 1). Tego samego dnia RM SOLAR Falubaz Zielona Góra zmierzy się z Motorem Lublin (godz. 20:30, transmisja Eleven Sports 1). W niedzielę MRGARDEN GKM Grudziądz pojedzie z MOJE BERMUDY Stalą Gorzów (godz. 16:30, transmisja nSport+), a ELTROX Włókniarz Częstochowa z FOGO Unią Leszno (godz. 19:15, transmisja nSport+).

źródło: speedwayekstraliga.pl

Tomasz Chruśnik

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!