Mecz outsiderów - do trzech razy sztuka? PGG ROW Rybnik vs Moje Bermudy Stal Gorzów (zapowiedź)

DSC 0034Jedni, mieli walczyć o utrzymanie, a drudzy o medale. Przed III kolejką PGE Ekstraligi obie drużyny są na szarym końcu tabeli, a ich jazda pozostawia wiele do życzenia. PGG ROW Rybnik zmierzy się w niedzielne popołudnie (28 czerwca) z drużyną Moje Bermudy Stalą Gorzów. Kto po tej potyczce będzie mógł dopisać do ligowej tabeli pierwsze ligowe punkty?

ekstraliga PGEObie drużyny przystępowały do sezonu z nadziejami. ROW z nadziejami na utrzymanie w lidze. Stal z nadziejami na udział w play-off i walką o medale. Pierwsze kolejki pokazały, że podopieczni Lecha Kędziory zaliczyli brutalne zetknięcie z najlepszą żużlową ligą świata. Przegrana w fatalnym stylu u progu sezonu na własnym torze, a następnie wyjazdowa porażka w Grudziądzu sprawily, że rybniczanie zamykają ligową tabelę. Na domiar złego kontuzji nogi w ostatnim meczu doznał najjaśniejszy tego dnia punkt drużyny - Andrzej Lebiedev. Prawdopodobnie trener Kędziora zdecyduje się stosować za niego zastępstwo zawodnika. Kadra rybnickiego klubu jest szeroka jednak, ani Adrian Miedziński, ani Troy Batchelor nie zdobyli choćby punktu w ostatnich meczach. Na ławce od początku sezonu cierpliwie czeka Siergiej Łogaczew i wydaje się, że to właśnie on powinien dostać szansę w niedzielnym spotkaniu. Języczkiem u wagi będzie występ młodzieżowców. Kierownictwo Stali Gorzów zgodziło się na wypożyczenie Kamila Nowackiego do drużyny ze Śląska. Młodemu żużlowcowi przyjdzie mierzyć się ze swoimi kolegami z Gorzowa i z pewnością będzie chciał im utrzeć nosa. 

W drużynie gości od początku sezonu brakuje jakości. Mistrz Świata - Bartosz Zmarzlik choć jest najlepszym zawodnikiem swojej drużyny to nie jest już tak szybki jak przed rokiem. Wraz z Polakiem wynik drużyny ciągnie Anders Thomsen. Więcej można oczekiwać od polskich zawodników. Zarówno Krzysztof Kasprzak jak i Szymon Woźniak to zawodnicy, od których można wymagać więcej. W Rybniku pojawi się NIels Kristian Iversen, dla którego będzie to pierwszy mecz w tym roku. Duńczyk wraca do Gorzowa po dwuletniej przygodzie z toruńskimi "aniołami". Popularny "PUK" może okazać się lekarstwem na dotychczasowe bolączki gorzowian. Na taki scenariusz liczy cały żużlowy Gorzów. 

Faworytem meczu są goście. Zmarzlik, Iversen czy Kasprzak powinni poradzić sobie z "ogłuszonym" po dwóch mocnych ciosach ROW-em. Z kolei rybniczanie wiedzą, że jeśli nie teraz to kiedy? W końcu przyjeżdza rywal, który również formą nie zachwyca. Sondując siłę poszczególnych drużyn można powiedzieć, że lepsza okazja do zdobycia punktów może się już nie trafić. W myśl hasła "do trzech razy sztuka" zarówno ROW, jak i Stal zrobią wszystko żeby zwyciężyć to spotkanie i przełamać serię porażek. Porażka postawi przegranych już po III kolejce w sytuacji wręcz dramtycznej. 

Kto wyjdzie zwycięsko w bezpośrednim starciu outsiderów? ROW czy Stal? Kapitan Kacper Woryna, czy Kapitan Bartosz Zmarzlik? Przekonamy się w niedzielne popołudnie. 
Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16.30.

 

RybnikPGG ROW Rybnik:

9. Vaclav Milik
10. Mateusz Szczepaniak
11. Andrzej Lebiediew
12. Siergiej Łogaczow
13. Kacper Woryna
14. Mateusz Tudzież
15. Kamil Nowacki

GorzowMoje Bermudy Stal Gorzów:

1. Krzysztof Kasprzak
2. Szymon Woźniak
3. Anders Thomsen
4. Niels Kristian Iversen
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz
7. Wiktor Jasiński

 

Tomasz Chruśnik

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!