Czy ROW nawiąże walkę w Grudziądzu?

IMG 5099Zawodnicy MRGarden GKM Grudziądz po inauguracyjnej porażce na wyjeździe w Częstochowie, w drugiej kolejce zmierzą się na własnym torze z głównym pretendentem do spadku, drużyną PGG ROW-u Rybnik. Będziemy świadkami jednostronnego widowiska, czy może goście pokuszą się o niespodziankę?

ekstraliga PGEPierwotnie mecz II kolejki, między GKM-em, a ROW-em, miał się odbyć 19 czerwca w piątek. Ze względu na fatalne prognozy pogody podjęto decyjzę o zmianię terminu na 23 czerwca (wtorek). Obie drużyny przystępują do tego spotkania po porażkach w I kolejce. Grudziądzanie przegrali na wyjeździe w Częstochowie 53:37, ale zawdonikiem spotkania był zawodnik GKM-u, zdobywca kompletu 18 punktów - Atriom Łaguta. Rybniczanie w I kolejce wysoko przegrali na własnym torze z Falubazem Zielona Góra 36:53. Honoru "rekinów" bronili Robert Lambert oraz Kacper Woryna. Co łączy obie drużyny? Po pierwszej kolejce można powiedzieć, że obok liderów w obu ekipach druga linia nie istnieje. W drużynie prowadzonej przez Roberta Kempińskiego, lider Artiom Łaguta zdobył 18 z 37 wszystkich zdobytych punktów przez GKM w meczu. Z kolei w Rybniku para Woryna - Lambert zdobyła 26 z 36 zdobytych punktów swojej drużyny. Obok słabej postawy drugiej linii, zawiodła formacja juniorska. Juniorzy z Grudziądza zdobyli łącznie 2 punkty, a juniorzy z Rybnika... nie ukończyli, ani jednego wyścigu w meczu! 

Bez dwóch zdań faworytem spotkania są gospodarze. Nie od dziś wiadomo, że na swoim owalu Łaguta i spółka są trudnym rywalem. Ostatni raz obie drużyny ściagały się przy ulicy Hallera, 30 lipca 2017 roku. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 55:35. Drużynę do zwycięstwa poprowadzili wtedy Artiom Łaguta (14) oraz Krzysztof Buczkowski (13+1). Wśród gości brylował rewelacyjny Szwed - Fredrik Lindgren (12), a wspierał go, jeżdzący jeszcze jako junior - Kacper Woryna (9+1). Po dwóch latach obie drużyny mocno zmieniły swoje składy. W ekipie gości w porównaniu do roku 2017 pozostał tylko Kacper Woryna, a w Grudziądzu zostali Artiom Łaguta oraz Krzysztof Buczkowski. 

Robert Kempiński w awizowanym składzie postawił na tych samych zawodników, co w pierwszej kolejce. Dokonał jednak kosmetycznych zmian w zestawieniu par, co jest spowodowane nową tabelą biegową. W drużynie ze Śląska zobaczymy Troy'a Batchelora. Australijczyk nie wystąpił w pierwszej kolejce. Jego miejsce w składzie zajął Adrian Miedziński, który zdobył w całych zawodach "okrągłe" zero. Dobrą wiadomością dla rybniczan jest stan zdrowia Mateusza Tudzieża. Po upadku w Rybniku w czasie meczu z Falubazem czuje się dobrze i jest gotowy do startu we wtorkowym spotkaniu. Parę juniorów uzupełni Błażej Wypior - będzie to dla niego debiut w PGE Ekstralidze. 

Mecz zaplanowano na godzinę 20.00.

Awizowane składy:

rybnik2016PGG ROW Rybnik:

1. Troy Batchelor
2. Andrzej Lebiediew
3. Vaclav Milik
4. Mateusz Szczepaniak
5. Kacper Woryna
6. Mateusz Tudzież
7. Błażej Wypior

gkmMRGARDEN GKM Grudziądz

9. Nicki Pedersen
10. Krzysztof Buczkowski
11. Kenneth Bjerre
12. Przemysław Pawlicki
13. Artem Laguta
14. Denis Lotarski
15. Marcin Turowski

 

Tomasz Chruśnik

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!