Prawda boli - bezsilny ROW na kolanach (ROW 36-53 Falubaz)

IMG 4174Kompromitująca porażka PGG ROW-u Rybnik u progu sezonu na własnym torze. RM Solar Falubaz Zielona Góra nie pozostawił złudzeń drużynie beniaminka pokonując drużynę Lecha Kędziory. W drużynie gości najwięcej punktów zdobył Piotr Protasiewicz (10+2). Honoru gospodarzy bronili Robert Lambert (14) oraz Kacper Woryna (12+1).

ekstraliga PGEBolesny powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej - tak można w skrócie opisać inauguracyjną porażkę ROW-u z Falubazem. Przed meczem w składzie gospodarzy doszło do dwóch zmian. Kontuzjowanego Przemysława Gierę zastąpił debiutant - Kacper Kłosok. Pod numerem 9 awizowanego Troya Batchelora zastąpił Adrian Miedziński. W pierwszym wyścigu świetnie spisał się Vaclav Milik, za to nie najlepiej zachował się Adrian Miedziński, który po drobrym starcie spadł na ostatnie miejsce. Bieg drugi był rozgrywany aż 4 razy! W pierwszej odsłonie, na pierwszym łuku, po kontakcie z rywalem na tor upadł Mateusz Tudzież. Druga odsłona biegu, to upadek jadącego na ostatniej pozycji Kacpra Kłosoka. W momencie upadku para zielonogórzan jechała na 1:5. W kolejnej odsłonie wyścigu nr II powiało grozą. Po równym starcie całej trójki w szczycie wirażu motocykla nie opanował Mateusz Tudzież uderzając mocno całym ciałem o rybnicki tor. Na torze pojawiła się karetka, a wyścig został powtórzony bez rybnickich młodzieżowców. Tudzież wycofał się z zawodów, gdyż z każdą chwilą po upadku czuł się gorzej. Bieg III zakończył się remisem po zwycięstwie Kacpra Woryny. Goście z Zielonej Góry kolejny mocny cios wyprowadzili w gonitwie czwartej. Para Dudek - Krakowiak podwójnie pokonała szalejącego za plecami "Duzersa" Lebedeva. Do biegu nie zdążył wyjechać Kacper Kłosok, a powodem tego stanu rzeczy był brak paliwa w motocyklu... Kolejne wyścigi do końca zawodów odbywały się bez udziału młodzieżowców gospodarzy. Goście kontrolowali przebieg spotkania od początku do końca, dzięki czemu pokonali ROW w stosunku 36:53. W  piątym wyścigu dnia do gry wkroczył rezerwowy Robert Lambert. Zawodnik z numerem "16" na plecach swój pierwszy wyścig przegrał. Kolejne wyścigi Anglika to jednak miód na skołatane serca rybnickich kibiców. Brytyjczyk na sześć startów zgromadził 14 punktów i był ostoją ROW-u w niedzielnym spotkaniu. Obok Lamberta dobrze spisał się kapitan Kacper Woryna, który zdobył 12 punktów i jeden bonus. Swoje zrobił również świeżo upieczony tata - Vaclav Milik. Czech zdobył 8 punktów. Pozostali zawodnicy kompletnie zawiedli. Adrian Miedziński, Mateusz Szczepaniak oraz juniorzy nie zdobyli, ani jednego punktu! Dwa oczka do dorobku drużyny dorzucił Łotysz - Andrzej Lebedevs. Goście pojechali jak na drużynę przystało. Każdy z zawodników wykonał to, co do niego należało. Na duże słowa uznania zasłużył junior Norbert Krakowiak, który zdobył 8 punktów i mocno przyczynił się do wysokiego zwycięstwa swojej drużyny. 

Czy Falubaz tak mocny, czy ROW tak słaby? O tym przekonamy się w następnych kolejkach, ale na pewno to Ci drudzy mają powody do zmartwień. Ciężko, bowiem myśleć o utrzymaniu w ekstralidze, jeśli przegrywa się mecze na własnym torze.

Wyniki:
rybnik2016PGG ROW Rybnik: 36
9. A. Miedziński (0,0) 0
10. A. Lebiediew (1,0,1*) 2+1
11. V. Milik (3,2,1,2,0) 8
12. M. Szczepaniak (0,0) 0
13. K. Woryna (3,3,1,2*,0,3) 12+1
14. K. Kłosok (w,w,w)
15. M. Tudzież (w,w,w)
16. R. Lambert (0,3,3,3,3,2) 14

zielona gora 2016RM Solar Falubaz Zielona Góra: 53
1. M. Vaculik (1*,2,0,2) 5+1
2. A. Lindbaeck (1*,1,1,3) 6+1
3. M. Jepsen Jensen (2,1,3,2,2) 10
4. P. Dudek (2*,3,2*,1*,1*) 9+4
5. P. Protasiewicz (2,2,2*,1*,3) 10+2
6. N. Krakowiak (2,3,3,0) 8
7. M. Tonder (3,1*,1) 5+1
8. S. Niedźwiedź

 

Tomasz Chruśnik

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!