O pierwsze punkty - ROW vs Falubaz (zapowiedż)

IMG 1895W niedzielę 14 czerwca, PGG ROW Rybnik podejmie RM Solar Falubaz Zielona Góra. Dla gospodarzy każdy mecz w tym sezonie będzie trudny. W I kolejce siłę beniaminka zweryfikuje zielonogórski Falubaz. 

ekstraliga PGENa ten moment czekaliśmy bardzo długo. Żużlowcy wracają do ligowej rywalizacji. Nowy sezon, niesie ze sobą wiele zmian zwłaszcza jeśli chodzi o reżim sanitarny i brak kibiców. Na pewno brak dopingu kibiców ma wpływ na zawodników walczących o punkty. W normalnej sytuacji, stadion przy Gliwickiej 72, zostałby zapełniony po brzegi na inauguracyjny mecz PGE Ekstraligi, bo Rybnik żużlem żyje. W niedzielne popołudnie na Śląsk zawita Falubaz Zielona Góra. Drużyna, którą w okresie transferowym opuścił Nicki Pedersen, a jego miejsce zajął Antonio Lindbaeck. Czy jest to drużyna na medal? Zawodnicy tacy jak Dudek, Vaculik, Protasiewicz czy Michael Jepsen Jensen znają już smak złota w polskich rozgrywkach. Choć nie uchodzą za faworyta całych rozgrywek, to będą groźnym rywalem dla każdego. 

Rybnik w czasie okresu transferowego nie zrobił spektakularnych ruchów. Drużyna została oparta na zawodnikach zeszłorocznych oraz na ambitnych - niechcianych ekstraligowcach. Mowa o Vaclavie Miliku i Robercie Lambercie. Obaj przyszli do klubu z Rybnik po gorszym sezonie w PGE Ekstralidze. W ostatnich dniach głośno zrobiło się o ewentualnym wypożyczeniu Jarosława Hampela. Ten ostatecznie wybrał jednak Motor Lublin, a do Rybnika sprowadzono "gościa" Adriana Miedzińskiego. Na 3 dni przed meczem kontuzji doznał podstawowy junior ROW-u - Przemysław Giera. Brak Giery sprawia, że całą odpowiedzialność za wynik juniorskiej pary weźmie Mateusz Tudzież. Trener Lech Kędziora w awizowanym składzie nie wystawił Adriana Miedzińskiego oraz Sergieja Łogaczewa. W jakim zestawieniu wyjadą na tor w niedzielę? Czy szkoleniowiec ROW-u pozostawi skład bez zmian, czy w ostatniej chwili zdecyduje się zmiany? Na pewno szeroka kadra daje mu do myślenia, bo ma w czym wybierać. 

ROW uchodzi za głównego kandydata do spadku. Wygrana na otwarcie, z pewnością dodałaby wiarę w to, że uda im się zagościć w PGE Ekstralidze na dłużej niż rok. Początek spotkania zaplanowano na 16.30.
zielona gora 2016RM Solar Falubazu Zielona Góra:
1. Martin Vaculik
2. Antonio Lindbaeck
3. Michael Jepsen Jensen
4. Patryk Dudek
5. Piotr Protasiewicz
6. Norbert Krakowiak
7. Damian Pawliczak
8.

rybnik2016PGG ROW Rybnik
9. Troy Batchelor
10. Andrzej Lebiediew
11. Wacław Milik
12. Mateusz Szczepaniak
13. Kacper Woryna
14. Przemysław Giera
15. Mateusz Tudzież
16.

 

 

Tomasz Chruśnik

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!