Rafał Szombierski zawodnikiem ŻKS ROW Rybnik

2013 szombierski rrybnikKolejnym zawodnikiem, który dołączył do drużyny ŻKS ROW Rybnik, jest wychowanek miejscowej drużyny, Rafał Szombierski. Popularny "Szumina" będzie reprezentował barwy "Rekinów" drugi sezon z rzędu.

W ubiegłym sezonie Szombierski został wypożyczony z ekstraligowego Włókniarza Częstochowa do Rybnika. W 7 meczach zdobył łącznie 37 punktów i 7 bonusów, co dało mu średnią biegową 1,760. 

Rafał Szombierski (32 l.) podpisał kontrakt z macierzystym klubem a to znaczy, że powróci tym samym na „stare śmieci" – w zeszłym roku jeździł na zasadzie wypożyczenia z Włókniarza.
„Szumina" w 1998 roku zdał licencję pod okiem obecnego trenera rybnickiego klubu – Jana Grabowskiego. Kariera Szombierskiego zaczęła się rozkręcać w 1999 roku, gdy wziął udział w finale Brązowego Kasku zajmując 9.miejsce. Był srebrnym medalistą MDMP, finalistą Srebrnego Kasku, MIMP w Lesznie oraz w Rybniku, otrzymał dziką kartę na Grand Prix Polski w Bydgoszczy w 2003 roku, zdobył złoty medal MMPPK w Pile. Oprócz reprezentowania ROW Rybnik (a kiedyś RKM Rybnik) i Włókniarza Częstochowa, jeździł również w Ukraina Równe.

 

 

źródło: facebook.com, wikipedia, www.zksrow.rybnik.com.pl.

Dominik Pruchnicki

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!