Globalny problem dotarł do Rybnika. Prezentacja odwołana

3W3A1701Klub z Rybnika za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformował o odwołaniu prezentacji drużyny, która miała odbyć się 14 marca. Powodem - rozprzestrzeniający się w regionie koronawirus.

 

rybnik2016Informujemy, że w związku z zagrożeniem związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zaplanowana na najbliższą sobotę w hali w Boguszowicach prezentacja drużyny PGG ROW Rybnik nie odbędzie się. Zdecydował o tym Sztab Kryzysowy działający w rybnickim Urzędzie Miasta. Podobny los spotka prawdopodobnie wszystkie inne zamknięte imprezy masowe organizowane w Rybniku w najbliższym czasie. Przypomnijmy, że zagrożenie koronawirusem w naszym regionie stało się już bardzo realne, bo zarażonych jest już dwóch mieszkańców Rybnika, którzy przebywają na oddziale zakaźnym szpitala w Raciborzu. Dziś zdecydowano też o czasowym zamknięciu trzech szkół w naszym mieście...

- Rozumiemy tę decyzję, bo prewencja w takich wypadkach jest najważniejsza. Postaramy się zaprezentować drużynę w inny sposób, być może zrobimy dzień otwarty po którymś z zaplanowanych na marzec sparingach. To będzie jednak uzaleznione od rozwoju sytuacji z zagrożeniem epidemiologicznym - mówi Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik SA.

Wszystkich kibiców którzy kupili bilety na prezentację informujemy, że możliwy będzie ich zwrot w sedzibie klubu na stadionie przy G72 od kolejnego poniedziałku do środy (16 - 18 marca) w godzinach od 8 do 16. Zachęcamy jednak, by biletów nie zwracać - cały dochód z tej imprezy chcieliśmy przeznaczyć na leczenie i rehabilitację Antka Szczyrby, syna byłego żużlowca naszego klubu - Marka Szczyrby, który cierpi na niedosłuch obustronny. 

- Wciąż chemy pomóc Antkowi więc pieniądze z wszystkich biletów które nie zostaną zwrócone, zostaną przelane na konto fundacji opiekującej się synem Marka - wyjaśnia Krzysztof Mrozek.

Dodajmy, że maluchowi można także pomóc przekazują na jego leczenie i rehabilitacje 1 procent swojego podatku. Jak to zrobić? Antoś jest podopiecznym fundacji Miej Serce. Wypisując więc roczne zeznanie podatkowe w odpowiedniej rubryce należy wpisać numer KRS 0000368135, a w rubryce "cel szczegółowy" wpisujemy Antoni Szczyrba NR 101652802.

Niezmiennie dzień później czyli 15 marca klub zaprasza na Mszę św. w intencji całego środowiska żużlowego, która odprawiona zostanie w parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla w Rybniku-Golejowie. Nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 13, a wezmą w nim udział oczywiście członkowie zarządu klubu, pracownicy, zawodnicy PGG ROW Rybnik oraz mamy nadzieje także Wy - kibice.

Tomasz Chruśnik

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!