Ostatnia prosta przed sezonem - plany ROW-u na marzec

IMG 0052Marzec to miesiąc, który nie tylko cechuje się zapachem przebiśniegów, ale i długo wyczekiwanym po zimowej przerwie zapachem metanolu. Nie inaczej jest w Rybniku, gdzie przygotowania do sezonu wjeżdżają na ostatnią prostą. Wyjazd na tor, prezentacja drużyny i msza oraz sparingi to główne plany ROW-u.

 

rybnik2016Już tylko miesiąc dzieli nas od rozpoczęcia rozgrywek w sezonie 2020. Pierwsze, tegoroczne mecze w PGE Ekstralidze zaplanowano na - przypomnijmy - 3 i 5 kwietnia. Nic dziwnego więc, że wszystkie kluby w Polsce oraz wszyscy zawodnicy intensywnie przygotowują się do pierwszych potyczek. Praca wre także w teamach zawodników ROW-u oraz w siedzibie klubu.  Zawodnicy oraz pracownicy klubu przygotowują się do prezentacji drużyny, która odbędzie się 14 marca w hali widowiskowo-sportowej w Rybniku-Boguszowicach. Dzień później odbędzie się msza za rybnicką drużynę. Trwają także energiczne prace nad sprzętem i przygotowaniem pierwszych treningów. 

- Jesteśmy już po pierwszych ustaleniach, przejrzeliśmy prognozy pogody i na tor chcielibyśmy wyjechać 9 marca. Na ten dzień mamy zaplanowany pierwszy trening. Mamy przygotowany bardzo napięty plan treningów, jest sporo sparingów z wartościowymi zespołami i do 4 kwietnia będziemy na pewno przygotowani na sto procent. Plan sparingowy jest ambitny, bo chcemy wykorzystać te spotkania do zgrania zespołu i wyboru odpowiedniego sprzętu na inaugurację - zapowiada Lech Kędziora, szkoleniowiec PGG ROW Rybnik.  

Zespół z Rybnika w ramach przedsezonowych przygotowań spotka się z ekipami z Ostrowa, Częstochowy i Wrocławia. Pierwszy test-mecz już 18 marca przy Gliwickiej 72. Rywalem będzie zespół Ostrovii. Dzień później oba zespoły spotkają się ponownie - tym razem w Ostrowie. 21 marca podopieczni trenera Kędziory pokręcą kółka na stadionie w Częstochowie, a dzień później Lwy zagoszczą u nas. 27 marca pojedziemy na trening do Wrocławia, a 29 marca Spartan zobaczymy na naszym stadionie.  

źródło: row.rybnik.com.pl

 

Tomasz Chruśnik

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!