lodz

 

Orzeł

Klub: K.Ż. Orzeł Łódź, ul. Dziewiarska 14, 92-311 Łódź, tel./fax (42) 672 30 20
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Internetowa strona klubu

lodzWłodarze Orła Łódź zbudowali na przyszłoroczny sezon silną drużynę, z którą walczyć będą o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Nastąpiła również zmiana na stanowisku trenerskim. Lecha Kędziorę w sezonie 2017 zastąpi Janusz Ślączka, który był już trenerem łódzkiego Orła w latach 2011-2013.

lodzOrzeł Łódź w tegorocznym sezonie aspirował do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Ostatecznie łodzianie zajęli drugie miejsce w tabeli i mimo możliwości opuszczenia Nice Polskiej Ligi Żużlowej z owego udogodnienia nie skorzystali. Prezes Witold Skrzydlewski wyraził się wówczas jasno - awans do ekstraligi musi być wywalczony w sportowej rywalizacji. Orzeł Łódź skompletował skład na przyszłoroczne rozgrywki, którym ponownie będzie walczył o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

2014 loktajew alodzW poniedziałek Orzeł Łódź ogłosił kolejne nazwisko zawodnika pozyskanego na przyszłoroczne rozgrywki. Umowę z łódzkim klubem parafował Aleksander Łoktajew, który w ostatnich sezonach reprezentował Falubaz Zielona Góra. Miniony sezon był dla Rosjanina bardzo trudny, gdyż wrócił do ścigania w trakcie rozgrywek po przerwie spowodowanej zawieszeniem. W 2015 roku Łoktajew został złapany na stosowaniu dopingu. W jego organizmie wykryto niedozwoloną substancję w postaci THC.

2016 mazur e12016 miskowiak r12015 schlein r1Kadra łódzkiego Orła dynamicznie się powiększa. Na parafowanie kontraktu zdecydowali się już Michał Piosicki, Rohan Tungate i Hens Andersen. Do tego grona dołączyli Edward Mazur, Rory Schlein i Robert Miśkowiak. To jeszcze nie koniec budowy Orła Łódź na sezon 2017. Na kibiców czekają jeszcze niespodzianki.

2016 andersen h2lodzOrzeł Łódź poinformował dziś (8.11) o podpisaniu kontraktu z kolejnym zawodnikiem. Jest nim Hans Andersen, który częścią klubu z Łodzi jest już od 2015 roku. Przed Duńczykiem na podpisanie umowy z Orłem zdecydowali się Michał Piosicki i Rohan Tungate. Włodarze klubu zapowiadają, że następne kontrakty będą dotyczyć polskich seniorów.

2016 tungate r1lodzOrzeł Łódź w środę poinformował o pierwszym kontrakcie jakim był młodzieżowiec - Michał Piosicki. W piątkowy poranek poznaliśmy nazwisko kolejnego zawodnika, który w sezonie 2017 będzie bronił barw Orła. Tym razem roczny kontrakt parafował pierwszy z obcokrajowców - Rohan Tungate. Australijczyk w minionym sezonie również w barwach łódzkiej ekipy wystąpił w pięciu meczach kończąc sezon ze średnią biegową 2,083.

2016 piosicki m1lodzOrzeł Łódź w środę przedstawił nazwisko pierwszego zawodnika na sezon 2017. Budowa składu łódzkiego klubu rozpoczęła się młodzieżowca Michała Piosickiego, który w minionym sezonie uzyskał średnią biegopunktową równą 1,208. Jak przyznał sam zawodnik rozmowy na temat dalszej współpracy z Orłem Łódź było krótkie i rzeczowe.

2016 skrzydlewski w1lodzPrezes Orła Łódź, Witold Skrzydlewski, wielokrotnie zapowiadał, że jeśli awans do najwyższej klasy rozgrywkowej nie zostanie wywalczony przez jego drużynę na torze, to zaproszenia do Ekstraligi nie przyjmie - tak też zrobił. Sternik łódzkiego klubu wydał oficjalne oświadczenie, w którym potwierdza swoje postanowienia odnośnie odrzucenia propozycji ubiegania się o możliwość startów w Ekstralidze. Owe pismo prezentujemy poniżej.

lodzdaugavpils logoNiedzielne rewanżowe spotkanie finałowe Nice Polskiej Ligi Żużlowej, zakończyło się zwycięstwem Orła Łódź. Gospodarze, pokonali swoich przeciwników wynikiem 46:44. Mimo tej wygranej Orzeł Łódź przegrał w dwumeczu co sprawiło, że wygraną drużyną został Lokomotiv Daugavpils. Podczas pierwszego spotkania finałowego zawodnicy Daugavpils wygrali przewagą czterech punktów i tym samym te cenne punkty zapewniły im zwycięstwo. Najwyższą liczbę oczek w drużynie Orła Łódź zdobył Timo Lahti (12 pkt). Najwyższe noty w ekipie gości należały natomiast do Andrzeja Lebiediewa (12 pkt.).

lodzdaugavpils logoW najbliższą niedzielę odbędzie się rewanżowy mecz finałowy Nice Polskiej Ligi Żużlowej, pomiędzy Orłem Łódź a Lokomotivem Daugavpils. Pierwszy pojedynek tych drużyn zakończył się zwycięstwem Łotyszy: 47:43. Łodzianie muszą zwyciężyć minimalnie różnicą 4 pkt. aby mieć możliwość awansu do Ekstraligi. Poznaliśmy awizowane składy na to spotkanie.