lodz

 

Orzeł

Klub: K.Ż. Orzeł Łódź, ul. Dziewiarska 14, 92-311 Łódź, tel./fax (42) 672 30 20
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Internetowa strona klubu

lodzgdanskW Łodzi również pogoda nie pozwoliła rozegrać ligowego meczu do końca, po 10. biegach przerwano spotkanie gospodarzy z zespołem z Gdańska. Tym samym miejscowy Orzeł podzielił się punktami z Wybrzeżem (30:30).

lodzgkz gdanskW najbliższą niedzielę o godzinie 14.45 odbędzie się 3 kolejka Nice Pierwszej Ligi Żużlowej, gdzie miejscowy Orzeł Łódź podejmie na własnym stadionie Zdunek Wybrzeże Gdańsk. W tym sezonie obie drużyny poprzeczkę postawiły sobie bardzo wysoko. Jedni i drudzy chcieliby w końcu awansować szczebel wyżej. Zwycięzca tej konfrontacji minimalnie przybliży się do tego.

lodzgkz gdanskW najbliższą niedzielę, 23 kwietnia o godzinie 14.45 odbędzie się 3.kolejka Nice Pierwszej Ligi Żużlowej, gdzie miejscowy Orzeł Łódź podejmie na własnym torze Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Obie drużyny w tym roku aspirują bardzo wysoko i na porażkę w tym spotkaniu nie mogą sobie pozwoli, a tym samym będziemy świadkami wspaniałego widowiska. Poznaliśmy już awizowane składy na to spotkanie, które prezentujemy Państwu poniżej. 

lodz

krakowW niedzielę na torze w Łodzi zainaugurowano rozgrywki ligowe. Miejscowy Orzeł pokonał ekipę Arge Speedway Wandy Kraków 50:40. Podopiecznych Janusza Ślączki do tryumfu poprowadził Rohan Tungate (12+2). Wśród krakowian najlepiej punktował Mateusz Szczepaniak (13+3) oraz Scott Nicholls (10+1).

lodzszwecja lejonenDrużyna Orła Łódź pokonała w niedzielnym treningu punktowanym na własnym torze ekipę Lejonen Gislaved 45:44. W zespole Janusza Ślączki prym wiódł Robert Miśkowiak, który na swoim koncie zgromadził dwanaście punktów. Równie udany występ zanotował Aleksandr Łoktajew zdobywając dziesięć punktów. Po stronie szwedzkiej drużyny liderem był Rohan Tungate, który rywalizacjęzakończył z dorobkiem dwunastu oczek.

lodzwroclaw logoOrzeł Łódź nie oddał łatwo skóry podczas wczorajszego sparingu z drużyną Betardu Sparty Wrocław. Drużyna Witolda Skrzydlewskiego w pewnym momencie prowadziła z ekstraligowcem, lecz ostatecznie to podopieczni Rafała Dobruckiego zwyciężyli 42:48.

lodzWłodarze Orła Łódź zbudowali na przyszłoroczny sezon silną drużynę, z którą walczyć będą o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Nastąpiła również zmiana na stanowisku trenerskim. Lecha Kędziorę w sezonie 2017 zastąpi Janusz Ślączka, który był już trenerem łódzkiego Orła w latach 2011-2013.

lodzOrzeł Łódź w tegorocznym sezonie aspirował do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Ostatecznie łodzianie zajęli drugie miejsce w tabeli i mimo możliwości opuszczenia Nice Polskiej Ligi Żużlowej z owego udogodnienia nie skorzystali. Prezes Witold Skrzydlewski wyraził się wówczas jasno - awans do ekstraligi musi być wywalczony w sportowej rywalizacji. Orzeł Łódź skompletował skład na przyszłoroczne rozgrywki, którym ponownie będzie walczył o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

2014 loktajew alodzW poniedziałek Orzeł Łódź ogłosił kolejne nazwisko zawodnika pozyskanego na przyszłoroczne rozgrywki. Umowę z łódzkim klubem parafował Aleksander Łoktajew, który w ostatnich sezonach reprezentował Falubaz Zielona Góra. Miniony sezon był dla Rosjanina bardzo trudny, gdyż wrócił do ścigania w trakcie rozgrywek po przerwie spowodowanej zawieszeniem. W 2015 roku Łoktajew został złapany na stosowaniu dopingu. W jego organizmie wykryto niedozwoloną substancję w postaci THC.

2016 mazur e12016 miskowiak r12015 schlein r1Kadra łódzkiego Orła dynamicznie się powiększa. Na parafowanie kontraktu zdecydowali się już Michał Piosicki, Rohan Tungate i Hens Andersen. Do tego grona dołączyli Edward Mazur, Rory Schlein i Robert Miśkowiak. To jeszcze nie koniec budowy Orła Łódź na sezon 2017. Na kibiców czekają jeszcze niespodzianki.