Komunikat w sprawie aktualnej sytuacji w Gdańsku

gdanskWe wtorek na oficjalnej stronie klubowej pojawił się komunikat dotyczący aktualnej sytuacji klubowej wydany przez prezesa Stowarzyszenia, Tadeusza Zdunka. Poniżej prezentujemy Państwu treść tego oświadczenia. 

 

W związku z decyzją Polskiego Związku Motorowego odbierającą licencję GKS Wybrzeże S.A. na starty w rozgrywkach ligowych, podmiotem, który zostanie zgłoszony do rozgrywek PLŻ 2 jest Stowarzyszenie GKŻ Wybrzeże. W tym miejscu musimy zaznaczyć, że warunkiem otrzymania licencji jest osiągnięcie porozumienia z zawodnikami oraz innymi wierzycielami zgodnie z regulaminem rozgrywek. Jedynie roczna przerwa w startach pozwoliłaby na całkowitą redukcję zadłużenia, a takie rozwiązanie uważamy za nieetyczne i nie chcielibyśmy do niego dopuścić. Zdajemy sobie sprawę, iż czeka nas ciężka praca, jednakże trudno nam wyobrazić sobie stadion im. Zbigniewa Podleckiego bez warkotu motocykli.

Podejmując w maju, po dymisji Prezesa Zarządu GKS Wybrzeże S.A., decyzję o dalszej walce o funkcjonowanie "czarnego sportu" w Gdańsku mieliśmy na uwadze naszą młodzież, która poświęciła już wiele lat swojego życia na rozwój żużlowych umiejętności. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że ewentualna roczna przerwa w startach będzie miała dla zawodników będących u progu kariery fatalne konsekwencje. Dla podnoszącego ze startu na start swoje umiejętności juniora, brak rywalizacji z rówieśnikami przez cały sezon może być równoznaczny z koniecznością zakończenia przygody z "czarnym sportem". Przypominamy, że to właśnie grupa naszych młodych zawodników stanowi wartość na przyszłość, która ma niebagatelne znaczenie dla naszych Sponsorów. Nie dopuścimy do tego, aby osoby wyszkolone m.in. dzięki środkom pozyskiwanym z Urzędu Miejskiego oraz Grupy Lotos były zmuszone do poszukiwania nowego zajęcia.

Mimo komplikacji związanych z odebraniem licencji oraz wielkością zadłużenia, nadal chcemy walczyć o gdański żużel. Dzięki życzliwej nam grupie Sponsorów planujemy wystartować w II lidze, w składzie opartym na wychowankach, i choć częściowo wywiązać się z zaległości do zawodników i pozostałych wierzycieli. Pragniemy podkreślić, że Stowarzyszenie GKŻ Wybrzeże ma formułę otwartą, jest ono ciałem demokratycznym i każda osoba, która interesuje się tą dyscypliną sportu, może wziąć udział w jego pracach. Co więcej, chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych do współpracy, bo pomoc bez wątpienia nam się przyda.

Pragniemy również podkreślić rolę Miasta Gdańska w funkcjonowaniu klubu, wsparcie lokalnych władz wyrażane nie tylko przekazywanymi dla klubu środkami, ale także okazywane na polu promocyjnym, czy inwestycjami przeprowadzanymi na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego, jest ogromne i trudno wyobrazić sobie dalsze funkcjonowanie klubu bez oparcia w miejskich strukturach. Jednocześnie chcielibyśmy zapewnić, że doskonale rozumiemy niechęć władz Miasta Gdańska do spłaty zobowiązań klubu powstałych w ostatnich latach. Dlatego też od dłuższego czasu poszerzamy współpracę ze Sponsorami, którym podobnie jak nam zależy na ciągłości startów gdańskiej drużyny w rozgrywkach ligowych. Celem tych działań jest zebranie środków, które pozwolą nam na stopniową redukcję zadłużenia i zdobycie licencji na starty w sezonie 2015. Wierzymy, że efekty naszej pracy odbudują zaufanie Władz Miasta do naszego klubu i zostaniemy wsparci w dalszych działaniach.

Mamy nadzieję, że nasza determinacja i dobre intencje zostaną dostrzeżone, a z biegiem czasu będziemy zdolni do ustabilizowania sytuacji finansowej klubu i zbudowania fundamentów pod solidny, ekstraligowy klub przy współpracy dużej ilości małych i średnich sponsorów, bo tylko taki układ zapewnia stabilizację i rozwój. Chcielibyśmy poprosić gdańskie środowisko żużlowe o cierpliwość do momentu decyzji licencyjnej PZMot. W naszym przekonaniu decyzja Związku zweryfikuje starania, które od dłuższego czasu wykazujemy intensyfikując rozmowy ze Sponsorami, zawodnikami oraz kompletując dokumentację niezbędną do starania się o licencję. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy mimo złej sytuacji, w której znalazł się nasz klub, nadal chcą nam służyć swoim wsparciem. Wierzymy, że razem możemy wyprowadzić gdański speedway na prostą.

Zarząd GKŻ Wybrzeże

źródło:wybrzezegdansk.pl

 

Martyna Jaworska

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!