Pierwsze sparingi Zdunek Wybrzeża odwołane

26

Za nami pierwszy weekend prawdziwie wiosennej pogody w całej Polsce. Tradycyjnie wraz z poprawą aury nastąpiło ożywienie środowiska żużlowego w całej Polsce. W Lesznie odbyły się już nawet pierwsze próbne jazdy. Prace trwają również w Gdańsku, jednak już wiadomo, że nie odbędą się oba zaplanowane na przyszły weekend sparingi z MRGARDEN GKM Grudziądz.

Poniedziałek na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku rozpoczął się bardzo intensywnie. Już od godzin porannych pracownicy Gdańskiego Ośrodka Sportu zajęli się montażem band pneumatycznych, natomiast toromistrz zajął się pracami nad nawierzchnią gdańskiego toru. Niestety, nawet jeśli uda się w tym tygodniu przeprowadzić pierwsze treningi, to na pewno nie odbędą się zaplanowane na najbliższy weekend sparingi z MRGARDEN GKM Grudziądz. 

Wstępny plan trenera Lecha Kędziory zakłada wyjazd na tor pod koniec bieżącego tygodnia, jednakże decydującą rolę odegra w tym wypadku pogoda. Prognozy nie są, niestety, najlepsze. Jutro i w środę w Gdańsku ma padać deszcz ze śniegiem, a jeśli tak się stanie o realizację planu może być ciężko. Niekorzystne warunki pogodowe w naszym mieście nie przeszkadzają zawodnikom Zdunek Wybrzeże w szukaniu innej możliwości odbycia pierwszych treningów. Wczoraj w Niemczech kółka kręcił Anders Thomsen, w tym tygodniu za naszą zachodnią granicę wybiera się Mikkel Michelsen, natomiast od czwartku do soboty w chorwackim Gorican trenować ma Patrick Hougaard. Na tor w Toruniu powinien wyjechać również Marcin Turowski. Ze spokojem sytuacje obserwują na razie Mikkel Bech oraz pozostali polscy zawodnicy naszego klubu. Oczywiście przedstawione powyżej plany treningowe Michelsena i Hougaarda mogą ulec zmianie, jeśli pogoda pozwoli na organizację treningów w Gdańsku. Obaj cały czas czekają na sygnał od trenera Kędziory.

Jeśli uda się zrealizować założone plany i pierwszy trening odbędzie się w piątek to gdańszczanie wyjadą na tor dokładnie tego samego dnia, co roku temu. Przed sezonem 2017 pierwszy trening odbył się bowiem 16 marca, a wzięli w nim udział krajowi zawodnicy oraz Renat Gafurov.

źródło:informacja prasowa

 

Paweł Siwa

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!