Świętowanie Zenona Plecha w formie czwórmeczu – poznajmy składy

04

Nie jest tajemnicą, że bliskie sercu w całej karierze Zenona Plecha były cztery zespoły i to właśnie one zagoszczą na turnieju z okazji 65-lecia Jubilata.

 

Jak sama nazwa turnieju wskazuje – Zenon Plech Zaprasza – nic innego tylko zaprosić do udziału drużyny tak blisko związane z karierą jednego z najwybitniejszych zawodników sportu żużlowego.

Pora na przedstawienie składu drużyn, które to rywalizować będą 24 marca na torze w Gdańsku.

 

Zacznijmy od…

Stali Gorzów!

Macierzysty klub to odzwierciedlenie początków kariery Zenona Plecha, to w barwach tego klubu sięgał po swoje pierwsze trofea i jak sam mówi – nie ma Zenona bez Stali Gorzów.

- W Gorzowie zaczęła się moja cała przygoda z żużlem. To tam uczęszczałem do ogólniaka, gdzie razem z kumplami zdecydowaliśmy się pójść na mecz, a po komunikacie o naborze spróbować swoich sił jako żużlowiec. I wtedy wszystko ruszyło. Dlatego nie wyobrażam sobie, żeby na moim turnieju nie było klubu, który był moim pierwszym, w którym zacząłem odnosić pierwsze sukcesy, w którym tyle mnie nauczono i w którym mam tylu przyjaciół. Stal Gorzów to był mój pierwszy klub i dziękuję, że zawodnicy tego klubu przyjęli moje zaproszenie i wystąpią w moim turnieju – zaznacza pięciokrotny mistrz Polski.

W drużynie Stali Gorzów wystąpią:

Szymon Woźniak – niekwestionowana sensacja 2017 roku, obecny Indywidualny Mistrz Polski.

Bartosz Zmarzlik – aktualny Mistrz Świata z Reprezentacją Polski i brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata 2016, biegi z jego udziałem dostarczają sporo emocji.

Linus Sundström – Szwed, który sięgał już po złoto, zarówno ze Stalą Gorzów w lidze i Reprezentacją Szwecji w Drużynowych Mistrzostwach Świata 2015.

Krzysztof Kasprzak – Indywidualny Wicemistrz Świata, brązowy medalista Mistrzostw Europy, Indywidualny Mistrz Polski z 2014 roku

 

Tacy zawodnicy muszą zapewnić emocje, dlatego organizatorzy na stadionie spodziewają się około pięciotysięcznej frekwencji, tym bardziej, że kolejne nazwiska tylko potwierdzą atrakcyjność turnieju Zenona Plecha.

 

Przypominamy, że bilety są już dostępne na www.speedwayevents.kupbilet.pl

Zenon Plech Zaprasza 24 marca w Gdańsku Start godzina 14:30! 

 

 

źródło:informacja prasowa

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupiająca pasjonatów sportu żużlowego założona została dla kibiców a nie pieniędzy dlatego jeżeli bliska Ci jest taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa!

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!