Nowe kevlary Wybrzeża Gdańsk

9Czarny będzie dominującym kolorem w strojach żużlowców Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Nie zabraknie również charakterystycznych gdańskich krzyży oraz barw klubowych.

 

Wzór kombinezonu na nowy sezon to przed każdym sezonem jedna z ciekawszych informacji dla kibiców. Niepisaną tradycją jest to, że większość klubów praktycznie na każde rozgrywki przygotowuje nowy design kevlarów. W ostatnim czasie inaczej było w Gdańsku, gdzie w sezonach 2016 oraz 2017 żużlowcy startowali w tym samym wzorze, z dominującym kolorem niebieskim. Po dwóch latach, w których nie udalo się wywalczyć awansu do PGE Ekstraligi przyszedł czas na zmianę projektu.

Gdańska drużyna startowała już w minionych sezonach w bardzo różnej kolorystyce kevlarów. W latach 2007-2011 dominowały żółte barwy łączone najpierw z niebieskim, później z czerwonym kolorem. Następnie przyszedł czas na czerwień (2012), po której nastąpił powrót do bieli z lat 80-ych.

18

Biel pozostała dominują barwą na lata 2013-2015, chociaż w tym ostatnim roku na kombinezonach pojawił się już dodatkowo kolor szary. Lata 2016-2017 to jak wspominaliśmy kevlar w klubowych barwach z przewagą niebieskiego. Przed nadchodzącymi rozgrywkami przyszedł czas na zmianę. Tym razem barwy klubowe zostały zdominowane przez kolor czarny, który doskonale podkreśla zarówno charakter sportu żużlowego, jak i loga sponsorów wspierających Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Kibice po raz pierwszy zobaczyli kevlar podczas piątkowej prezentacji, która odbyła się w klubie Parlament.

źródło: wybrzezegdansk.pl

Tomasz Chruśnik

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!