Zdunek Wybrzeże Gdańsk przedstawiło skład na sezon 2018

gkz gdanskPrezes Tadeusz Zdunek przedstawił zawodników, którzy będą w sezonie 2018 bronić barw gdańskiego Wybrzeża. Z dotychczasowego składu na pokładzie zostali Oskar Fajfer oraz Anders Thomsen. Do drużyny dołączyli natomiast: Michał Szczepaniak, Mikkel Michelsen oraz Patrick Hougaard. Największą sensacją okazuje się jednak osoba trenera. Medialne spekulacje potwierdziły się i Lech Kędziora zamienia Częstochowę na Gdańsk.

 

 

Klub poszukuje jeszcze jednego zawodnika, który uzupełni skład Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Tym żużlowcem miał być Kacper Gomólski, lecz popularny Ginger w piątek poinformował klub, że podpisze kontrakt w PGE Ekstralidze. Jak nieoficjalnie wiadomo Kacper Gomólski przeniesie się do Zielonej Góry.

Ponadto z klubem żegnają się Troy Batchelor (Rybnik), Hubert Łęgowik (Opole) oraz Renat Gafurov. Tego ostatniego wiążę się z drużyną TŻ Ostrovii Ostrów Wielkopolski.

Jeśli chodzi o Mikkel Bech'a, który bardzo dobrze wpasował się w gdański zespół pod koniec sezonu 2017, to Duńczyk od samego początku okienka transferowego poinformował klub, iż nie jest zainteresowany na ten moment jazdą na polskich torach w 2018 roku.

Skład Zdunek Wybrzeże Gdańsk 2018
Mikkel Michelsen
Anders Thomsen
Patrick Hougaard
Michał Szczepaniak
Oskar Fajfer
Dominik Kossakowski
Marcin Turowski
Karol Żupiński
Aureliusz Bieliński
Trener: Lech Kędziora

DSC 5960

źródło: www.wybrzezegdansk.pl

Rafał Moltzan

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!