Bydgoszczanie wykorzystają problemy Wybrzeża?

gkz gdanskbydgoszcz logoW najbliższą niedzielę o godzinie 16.45 odbędzie się XIII kolejka Nice 1.Ligi Żużlowej, gdzie Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmie na własnym torze Polonię Bydgoszcz. Gdańszczanie od kilku tygodni zmagają się z problemami zdrowotnymi, gdyż trójka podstawowych zawodników nabawiło się kontuzji. Czy Bydgoszczanie wykorzystają problemy klubu znad morza i powalczą jeszcze o utrzymanie? Tego zapewne dowiemy się już w niedzielę. 

 

Szkoleniowiec czerwono-biało-niebieskich w związku z problemami kadrowymi swojej drużyny desygnował tylko tych zawodników, którzy są zdrowi bądź nie skarżą się na żadne urazy. Pierwszą parę tworzyć będą: Kacper Gomólski oraz Hubert Łęgowik, który wrócił do składu Wybrzeża po kilku meczach nieobecności. Jednak także i ten debiut nie był zbyt udany. Na swoim kącie zapisał 5 oczek, mimo iż pierwszy swój bieg wygrał z ogromną przewagą. Później było już tylko gorzej. Cała drużyna zresztą pojechała poniżej oczekiwań, dlatego Wybrzeże przegrało w Rzeszowie 42:47. Kolejną parę mają tworzyć kapitan Wybrzeża, Renat Gafurov oraz Anders Thomsen. Jednak najprawdopodobniej Rosjanina zabraknie w niedzielę w składzie. Gafurov cały czas zmaga się z kontuzją łopatki, jaką nabawił się podczas zaległego meczu z Polonią Piła. Gafurov nie wystartował w spotkaniu ze Stalą Rzeszów. Także i występ w tym meczu stoi pod wielkim znakiem zapytania. Renat w ostatnim czasie przechodził bardzo intensywne rehabilitacje, by poprawić kondycję kontuzjowanej łopatki. W sobotę po konsultacji z lekarzem ma zapaść decyzja co do ewentualnego startu w spotkaniu. W parze z juniorem pojedzie już tradycyjnie Troy Batchelor, który w ostatnich spotkaniach delikatnie mówiąc zawodzi swój zespół. Batchelor w najważniejszym momencie meczu przyjeżdża na trzecim miejscu, tuż za parą gospodarzy. To on wraz z Andersem Thomsenem w Rzeszowie w najważniejszym momencie przegrali podwójnie i w dużej mierze przez ich postawę Wybrzeże uległo Stali Rzeszów. Duet juniorski tworzyć będą: Marcin Turowski oraz Aureliusz Bieliński.

77

 Polonia Bydgoszcz to drużyna, która praktycznie straciła już szansę na utrzymanie w Nice 1. Lidze Żużlowej. Jeśli drużyna ta chce się utrzymać to musi spełnić dwa najważniejsze warunki: muszą w niedzielę wygrać za trzy punkty w Gdańsku, a więc wywieźć wyższy wynik niż 49:41, za tydzień w meczu ostatniej kolejki muszą pokonać na własnym torze Unię Tarnów i liczyć na to, że ekipa z Rzeszowa nie zdobędzie już punktu. Oczywiście to wszystko to tylko wielkie marzenia. Podopieczni Władysława Golloba raczej już pogodzili się z tym, że spadną z ligi, gdyż w awizowanym składzie próżno szukać nazwisko Kudriaszowa. Z jedynką wystartuje Oskar Ajtner-Gollob, któremu partnerować będzie Marcin Jędrzejewski, który obok Andrieja Kudriaszowa jest jednym z najskuteczniejszych zawodników Polonii. Damian Adamczak i Mikołaj Curyło to kolejna dwójka, która w niedzielę stawi się nad morzem, aby powalczyć o jak najlepszy wynik. Dwójka ta w sezonie tym nie najlepiej prezentuje się na pierwszoligowych torach, jednak być może w Gdańsku uda im się w końcu odzyskać wiarę w siebie i swoje umiejętności. W parze z juniorami wystartuje Wiktor Kułakow. Natomiast parę juniorską tworzyć będą: Tomasz Orwat i Mateusz Jagła. 

DSC 0187 kopia

 

Awizowane składy:

Polonia Bydgoszcz:

1.Oskar Ajtner-Gollob

2.Marcin Jędrzejewski

3.Damian Adamczak

4.Mikołaj Curyło

5.Wiktor Kułakow

6.Tomasz Orwat

7.Mateusz Jagła

 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

9.Kacper Gomólski

10.Hubert Łęgowik

11.Renat Gafurov

12.Anders Thomsen

13.Troy Batchelor

14.Marcin Turowski

15.Aureliusz Bieliński

 

Początek spotkania: 16.45

Sędzia: Michał Stec 

źródło:inf.własne

Martyna Jaworska

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!